Akşener Krizi Nasıl Çözdü?

Kongre sürecinde operasyonla suçladıkları isimlerle bundan sonra nasıl yol yürüyeceklerine ilişkin sorulara  Aytunç Çıray, 'ileriye bakmak gerektiğini' söyleyerek cevap verdi.

PAYLAŞ
Akşener Krizi Nasıl Çözdü?
Kongre sürecinde operasyonla suçladıkları isimlerle bundan sonra nasıl yol yürüyeceklerine ilişkin sorulara  Aytunç Çıray, "ileriye bakmak gerektiğini" söyleyerek cevap verdi.

İYİ Parti'de kongre ile küskünleri oynayan  ve istifaedeceği söyentileri yayılan Aytun Çıray iYİ Parti lideri Akşener'e başdanışman oldu. Karara Grup Başkanvekili Musavvat Dervişoğlu ise bu kararı  " Parti politikalarını bu denli istiskal ve parti yöneticilerine bunca hakaretten sonra, o makam, o kişiye az gelir" diyerek Twitter'dan eleştirdi.

Kongre sürecinde operasyonla suçladıkları isimlerle bundan sonra nasıl yol yürüyeceklerine ilişkin sorulara  Aytunç Çıray, "ileriye bakmak gerektiğini" söyledi. 

Küskünleri oluşturan bu grupla görüşen Akşener ikna etmeye çalıştı.  GörüşmedensonraÇıray'ın baş danışmanolarak atandığı açıklandı:  Çıray, "Türkiye, Türk milleti ağır ekonomik sıkıntılar içinde. Zaten var olan sıkıntılar pandemi süreciyle birlikte kat be kat arttı. Yeni bir umuda, yeni bir çıkışa ihtiyaç var. Bu aşamadan sonra bize düşen görev İYİ Parti’yi Türkiye’nin önüne bir iktidar alternatifi olarak koymak. Bu olaya gösterilen ilgi Türk Milletinin İYİ Parti’ye gerçekten bir umut bağladığının göstergesi. Bize düşen bu güvene layık olmak" diye konuştu

DERVİŞOĞLU: MAKAMLAR AZ GELİR !

Çıray’ın başdanışman olarak atanmasına Grup Başkanvekili Musvvat Dervişoğlu sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Dervişoğlu, daha önce, partiye yönetimine sert eleştirilerde bulunan Çıray’a sert sözlerle yüklendi.

Dervişoğlu’nun sosyal medyadan paylaştığı mesajları şöyle:

"Vardır bir bildikleri' kanaati her zaman iyi bir kötülük örtüsüdür. Kimilerine yol açar, kimilerine de yol aratır. Yol olunca da, yolcu yaratır. Hayırlısı Allah’tan!.. Bir ince satış var lakin malı ve taciri ifşa etmeden önce, ince ince düşünmemiz gerekiyor. Acelemiz yok yani!.. Hiç kimse beni öfkeyle laf söylemeye ve kontrolsüz adımlar atmaya zorlamasın. Bunca tecrübeyi, gözümden sapanla vurulmak için yaşamadım. Sadece bilinsin istedim. Parti politikalarını bu denli istiskal ve parti yöneticilerine bunca hakaretten sonra, o makam, o kişiye az gelir. Önünü açmak lazım!.. Sabah ola hayrola... Yarın başka önermelerim de olacak!.."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN