HDP İşbirliği İddiası Bile Tepkiye Yetti

İl sınırında partililer tarafından karşılanan Akşener, İkizdere ilçesine geçti. Esnaf ziyaretinde bulunan Akşener'e bir grup, tepki gösterdi. Bu sırada grupla, İYİ Partililer arasında gerginlik çıktı.

PAYLAŞ
HDP İşbirliği İddiası Bile Tepkiye Yetti
İl sınırında partililer tarafından karşılanan Akşener, İkizdere ilçesine geçti. Esnaf ziyaretinde bulunan Akşener’e bir grup, tepki gösterdi. Bu sırada grupla, İYİ Partililer arasında gerginlik çıktı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, çıktığı Trabzon ve Rize gezilerinde HDP tepkisiyle karşılaştı.

İyi Parti Genel başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyaret için Rize’ye geldi.Rize’nin İkizdere ilçesine gelen ve esnaf ziyareti yapan Akşener’e İkizidere’li vatandaşlardan tepki geldi. Vatandaşlar Akşener’e ,”buraya neden geldiniz. Çocuk katilleriyle iş yapıyorsunuz.Provakasyon için mi geldiniz”dediler.

HDP ile ittifak eleştirisi

Adının Havva Sergen olduğu öğrenilen bir kadın, Akşener’e “PKK’yla işbirliği yapan, burada ne işiniz var sizin?” diye sordu. Gelen tepki üzerine “PKK ile işbirliği yapmıyor mu bu, CHP’yle iş birliği yapmıyor mu bu? Açıklama yapar mısınız?” diye sorusunu yineleyen kadına Akşener’in yanıtı “Yapmıyorum kardeşim, bak ezan okunuyor. Nasıl bir iftira? Sizi Allah’a havale ediyorum. Ayıp, ayıp be. Megri megri’yi ben mi söyledim? Osman Öcalan’ın mektubunu ben mi okuttum? Haydi oradan” oldu.

Polisin araya girmesiyle gerginlik sonlanırken, Akşener, tepkiler üzerine esnaf ziyaretini iptal ederek ilçeden ayrıldı. Akşener, taş ocağına karşı çıkan Cevizlik ve Gürdere köyü halkı ile görüşmek üzere alana gitti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN