CHP'ye Karşı İstihbarat Örgütlerini Kullanılıyorlar !

Öztunç 'Gayr-i resmi siyasetten bahsediyorum' diyerek  CHP başta olmak üzere Millet İttifakı'nı dağıtmak için  Ak Parti'nin, devletin istihbarat örgütlerini kullandığını ileri sürdü.

PAYLAŞ
CHP'ye Karşı İstihbarat Örgütlerini Kullanılıyorlar !
Öztunç “Gayr-i resmi siyasetten bahsediyorum” diyerek  CHP başta olmak üzere Millet İttifakı’nı dağıtmak için  Ak Parti’nin, devletin istihbarat örgütlerini kullandığını ileri sürdü.

BBN Türk Televizyonun da moderatörlüğünü Usta Gazeteci Fehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programına konuk olan bu   Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'tan ilginç bir iddia gündeme geldi. Öztunç “Gayr-i resmi siyasetten bahsediyorum” diyerek  CHP başta olmak üzere Millet İttifakı’nı dağıtmak için  Ak Parti’nin, devletin istihbarat örgütlerini kullandığını ileri sürdü. 

Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Fehmi Çalmuk’un sorularını cevaplarken son olarak SHP’li eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar’ın açıklamalarıyla CHP’ye yönelik devam eden suçlamalara ilginç bir yorum getirdi.

“Genel başkanımız Millet İttifakı'nın kurulmasına büyük bir görev üstlendi. Büyük öncülük yaptı milleti çıkmakta başarılı olduğu ve başarılı olacak yine eski Siyasetini dinamik bir yapıdır. Siyasette her an her şey değişebilir. Her An Her Şey Olabilir. Ama genel başkanımız, İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener olsun, Demokrat Parti Genel Başkanı olsun, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu olsun…Hepsi elini taşın altına koymuş. ‘Bu memleket nasıl düzlüğe çıkartırız’ Bunun için çaba harcıyorlar. Gece gündüz çalışıyorlar. Pandemi falan dinlemeden sabahtan akşamlara kadar her yerde Anadolu'nun her tarafında bir görev üstlendiler”  diyen Öztunç sorulara şu cevabı verdi: 
-Kılıçdaroğlu Millet İttifakı’nın katalizörü durumunda. Tam bir şey inşaa ediyor ki bir yerlerden bazı isimler bir şeyler söylüyor?

-Bunu yaparlar zaman zaman benim de rahatsız olduğum bir takım şeyler yaşanıyor. Yani bazı isimler çıkıyorlar öyle açıklamalar yapıyorlar ki ‘yav diyorsun arkadaş bu adam bunu niye söyler, amacı nedir?’ diyorsun…‘Zarar vermek için mi yapıyor, bilinçli mi yapıyor dünyası mı böyle?’ diye  kendi kendime düşünüyorum.’

Daha çok AK Parti'nin bazı yöneticilerin ve devletin bazı görevlilerinin millet İttifakı'nın dağıtmak için bir takımlar adımlar attığını biliyoruz.  İlk önce  İyi Parti ile başladılar dedikodular iftiralar, yalanlar…Sonra CHP’ye iftira atıyorlar…  

İşin içerisinde istihbarat örgütleri var. Aman yıpransın da CHP, İyi Parti. Millet ittifakı millet ekonomiden bahsetmesin…AK Parti, birtakım istihbarat örgütlerini kullanarak, devletin bazı kurumlarını kullanarak yapıyor bunu.

-Bundaki  kastınız? Daha önce sayın Kılıçdaroğlu telefonlarının dinlendiğini ilişkilendirilir yorumlar yapmıştı.

-Hepimizin telefonlarını dinliyorlar. 

-Şimdi istihbarat örgütü örgütleri, devletin bazı istihbarat örgütleri derken bundan kastınız, Milli İstihbarat mı, Emniyet istihbaratı mı?

-Devletin bazı istihbarat örgütlerinin Millet İttifakını dağıtmak Cumhuriyet Halk Partisini, İyi Parti'ye iftira atmak için özel çaba içerisine olduğunu hepimiz biliyoruz. Her aklı başında insanda bu yaşananları görünce ‘Evet böyle’ der zaten.

-Bu konuyu daha somutlaştırırsak?  

-Daha ne söyleyeceksiniz. Somutlaştıracağımız kadar somutlaştırdık. İsim derseniz ben Ahmet Mehmet diyemem…Ama AK Parti ,saray…Saraya bağlı bazı örgütler istihbarat örgütleri millet ittifakında dağıtmak Cumhuriyet Halk Partisi’ni, İyi Parti’yi, Demokrat Parti'yi, Saadet Partisi’ni, Millet İttifakını dağıtmak ve bunlara bitirmek için her türlü iftirayı atıyor. Resmi siyasetten bahsetmiyorum… 

-Gayr-i Nizamı harpten mi bahsediyorsunuz?

-Gayr-i resmi siyasetten bahsettim…Gayri resmi siyaset içerisinde saraydan alınan talimatla Millet İttifakı'nın dağıtmak  CHP’ye, İYİ Parti’ye darbe vurmak için bu iki partiyi sıkıntıya sokmak için her türlü iftira atılıyor, dedikodular yapılıyor, yalanlar söyleniyor. Bir takım derinliklerde bir takım operasyonlar. Yapıyorlar. Siyaset hiç bu kadar kirlenmedi. 

Ali Öztunç bazı sorulara da şu cevapları verdi:

Kanat İstanbul Rant İşidir
Çünkü Ak partililer Katarlılar’a şuradan arazi alın dedi önce kendileri aldılar sonra Katarlılar’a sattılar. Para kazandılar. Rant iş rant… Kanal İstanbul rant işidir. Kanal İstanbul birilerinin cebine para sokma işidir Kanal İstanbul Katarlılar’dan  para kazanma işidir kimin AK Parti'den onlardan para kazanma değerdedir söylüyor 

Abdullah Gül; Adayımız Değildir.
CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak söylüyorum. Abdullah Gül CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı değildir. Yandaş medya üzerinden CHP karıştırma operasyonlardan birisidir AK Parti yine bahsettiğim derin İlk önce söylediğimiz gibi yandaş medya üzerinden CHP’yi karıştırmak için söylüyorlar. Yok kardeşim öyle bir şey…Yok, yok…Bakın ben de diyorum ki Cumhur ittifakının Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan değil biliyor musunuz…Devlet Bahçeli’dir. Anlaşmışlar…Hadi bakalım… Buyursunlar bu kez bunu temizlesinler.
 
Biden’in Kapısında Bekleyen Ak Partililer Var
Hiç umurumuzda değil…Bizim için fark etmez. Biden d e. Trump da Amerikan emperyalizmin başkanlarıdır… Al birini vur ötekine…Biz onlara hiç bakmıyoruz… Oralı bile değiliz. Biz milletimize bakıyoruz. Ama Biden’e kimin baktığını çok biliyoruz. AK Partili milletvekilleri şu anda Amerika'da Biden’in kapısında bekliyor. Mücahit Arslan Ali İhsan Arslan…Şu anda Amerika'da Biden’in kapısında beklemeye devam ediyor. AK Parti milletvekilleri hangi firma ile anlaştığını, kulis yapması için kaç para verdiğini hepsini biliyoruz. Anlaşma metni de var bende…

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN