iba Haberleri

iba Haberleri

iba haberleri, haber editörü iba tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Milli Gazete'ye CHP Fonu

  İslami bir çizgide  bir çizgide yayın hayatına 1971 yılında başlayan Milli Gazete'nin, Necmettin Erbakan’ın vefatından sonra Temel Karamollaoğlu’nun Saadet Partisi’nin başına geçmesiyle birlikte Cumhuriyet gazetesinden farksız hale geldiği iddia edildi. Habermotto.com, Milli Gazete’nin İBB Kültür A.Ş.’den baskı işleri için tam 11 milyon 745 bin TL’lik bir ihale aldığı ortaya çıkarttı.

Avro'nun Sembolüne İslami Kripto Para 'Caiz Coin' Sahip Çıktı

Yerli-yabancı turistlerin ilgi odağı olan ve hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediği avro anıtı, bankaların bulunduğu bölge de olmasına rağmen hiçbir banka maliyeti üstlenmeye yanaşmadığı İslami kripto para şirketi “caizcoin“ tarafından güvenceye alınmış oldu. 

Çorum Valiliği Medya İletişim Eğitimi Tamamlandı

Hoton Medya, 22-24 Ağustos 2022 Çorum Valiliği Medya İletişim Eğitimini gerçekleştirdi. Elliye yakın katılımcıya 3 gün boyunca 10 ders başlığında 21 saat teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

Çorum Valiliği Medya İletişim Eğitimi Tamamlandı

Hoton Medya, 22-24 Ağustos 2022 Çorum Valiliği Medya İletişim Eğitimini gerçekleştirdi. Elliye yakın katılımcıya 3 gün boyunca 10 ders başlığında 21 saat teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

Serhan Yücel: Hükümeti Tencere Götürecek

Demokrat Parti Genel Sekreteri Doç. Dr. Serhan Yücel, Ak Parti iktidarının görevi millet ittifakına bıraktığında “enkaz sözü bile devir alınacak Türkiye’yi karşılamaya yeter bir ifade olmayacağını “ belirterek “Moloz Yığını falan ama Türkiye güçlü ülkedir” dedir.

ÖSYM'nin İsmini Değiştirdi: Önceden Soruları Yayma Merkezi

Partisinin Muş Korkut İlçe Başkanlığı binasının açılışını yapan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan KPSS'de yaşanan skandallardan sonra ÖSYM'ye yeni bir isim verdi. Babacan "“Şu iki gündür yaşananlara bakın. ÖSYM denen bir yer var. Herhalde adı şöyle: Önceden Soruları Yayma Merkezi." dile konuştu. Babacan Devletin katılımcılara tazminat ödemesini istedi.

28 Şubat Davasında ilginç gelişme

28 Şubat davası hükümlüsü  Çevik Bir'in demans hastası olduğu gerekçesiyle tahliyesine karar verildi. Bir'in cezasının infazı 1 yıl süreyle ertelendi. Bir, “Böyle güzel şeylerin her zaman peşinde olun. Teşekkür ederim” dedi. peki soruyoruz "Böyle güzel şeyleri kim ne için sağladı?"

Abdullah Gül 'Geliyorum mu' Dedi

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül "Eğer kendinizi bir dinin temsilcisi veya partinizi bir din partisi gibi sunmaya başlarsanız bütün bu yanlışlıklar, noksanlıklar sonunda dine atfedilir. Bu çok tehlikeli bir durum. Bu dinin anlatılmasına da, tebliğine de en büyük zararı veren büyük bir sorumsuzluk olur." sözleriyle 6'lı masaya geliyorum mesajı verdi.

El Kaide lideri Eymen el Zevahiri'yi öldürüldü.

ABD, Afganistan'da düzenlediği operasyonda El Kaide lideri Eymen el Zevahiri'yi öldürdü.

Kraliçeye Sömürgeci Diyen Kadın

Avustralya'da Aborjin Senatör Lidia Thorpe meclis yeminini ederken Kraliçe 2. Elizabeth için ‘sömürgeci’ ifadesini kullandı.

Hac İbadetinin Selfie Şovuna Dönmesine 'Dur' Denmeli !

Hac, Umre Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD) Başkanı Diyaeddin Şahin, Hac ibadeti sırasında hacıların sosyal medya çılgınlığına varan paylaşımlarına kelimenin tam anlamıyla isyan etti. "Beğenilme, takdir görme, onaylanma güdüsü ibadetleri zehirliyor maalesef. Hem ibadetlerde olması gereken tevazuyu zedeliyor hem de riyakarca davranışlara itiyor. Cemaati ağlatma yarışına giren hocaların şov alanına dönüşüyor kutsal topraklar. Ve bu şovlar kutsal topraklardan sonra sosyal medyada devam ediyor." Şahin, Diyanet İşleri Başkanlığı başta olmak üzere organizasyonlardan "Diyanet İşleri Başkanlığı başta olmak üzere, hac umre organizasyonun tüm bileşenleri kutsal topraklara gidecek olan herkese ‘kutsal topraklar ve cep telefonu kullanımı’ temalı bilgilendirme programları yapmalıyız. Kitapçıklar basmalı ve tüm ziyaretçilere dağıtmalıyız." isteğinde bulundu.

Buradan da mı Çıktın Osman Kavala ?

Pervin Çakar'ın repertuarında Kürtçe şarkıya yasak konulmasını haberlerini okur okumaz, Ak Parti Abdurrahman Kurt "meydan okuma, arkadan hançerleme" gibi ifadeler kullanarak iddianın peşine takıldı. Ancak bu işin içinde Osman Kavala'nın çıkacağını kimse aklına bile getirmedi.

Erdoğan'ın Neferi Vatan Partisi'nde

Eski AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Ethem Sancak, Vatan Partisi'ne katılacak.

Van Değişiyor...Van Halkı Devlet İle Yeniden Bütünleşiyor...Ama Nasıl ?

2021 yılında ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) tarafından düzenlenen "Dünya Turnuvası" adlı çevrim içi fotoğraf yarışmasında, Astronot Kate Rubins tarafından çekilen Van Gölü fotoğrafı, oyların çoğunu alarak birinci seçildi. Van Valiliğinin girişimi ile Doğal güzelliği ile dikkat çeken Van Gölü ve çevresi, Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile doğal sit alanı olarak ilan edildi. Dr. Ozan Balcı'nın Van Valiliğine atanmasıyla birlikte Van değişimin simgesi olması dikkat çekti.

Fransız Parlamenterleri Korku Aldı...PKK ve FETÖ'ye Koruma Kalkanı

Batı diplomatların Tahran zirvesinde üç liderin el ele tutuşarak vererek sergilediği güç gösterisi fotoğraflarına ilişkin endişelerine bir yenisi daha eklendi.102 Fransa Parlamentosu üyesi, Rojava'da uçuşa yasak bölge ilan edilmesi ve uluslararası alanda tanınması çağrısında bulundu. Parlamenterler, ayrıca Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın için “savaş çılğınlığı” yaptığı iddiasında bulunuldu.

Irak Hükümeti İçin Sözün Bittiği Yer

Kürdistan Sosyalist Demokrat Partisi (KSDP) Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmud, Türkiye'ye yönelik sert açıklamalar yapan ırak hükümetine öyle bir yorum yaptı ki okuyanlar şaşkınlık geçirdi: "Hz. Peygamberin kızı Hz. Fatıma’nın ve Hz. İmam Ali’nin evladı Hz. Hüseyin’i şehit eden, ona acımayan, ellerinde Ehl-i Beyt’in kanı olan Irak’lılar başka kimseye acımaz."

Toplam 256 haber.