Ak Parti Haberleri

Ak Parti Haberleri

Hüseyin Çelik'ten Arınç'ın 'kral çıplak' sözlerine destek

AKP'nin kurucularından olan eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, “Kral çıplak demenin zamanıdır” diyen eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’a, “Sayın Arınç, vicdan sahibi bir insandır. Vicdanına, hukuka, demokrasiye uygun olmadığını düşündüğünü söylüyor” diyerek destek verdi.

Müslüman Türkün Sırrı Millet Olması,...Bunu Yok Etmek İstiyorlar

Ak Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bütün parti tabanlarından oy alacağını öne sürerek, Cumhur ittifakının da genişleyeceğini söyledi. Külünk, 2023 seçimlerinde Sivas Kongresi kararlarının aynısını söyleyeceklerini belirtti. Külünk, İstanbul Sözleşmesinin iptal kararını 15 Temmuz mücadelesine benzetti.

Metin Külünk: Pkk, Lgbt, Fetö Ve İş Birlikçileri Kamikaze

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi İstanbul eski milletvekili Metin Külünk. genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında tarihi açıklamalarda bulundu. Külünk'e göre, YÖK, üniversitelerde FETÖ Temizliğinin gerçekleştirilmesini istedi. Külünk "Türkiye’de FETÖ unsurlarının görevlerini devam ettirdikleri üniversitelerde şu anda yaptıkları bütün iş, üniversite öğrencileri ile hükümetimizi karşı karşıya getirmek, negatif tutum ve davranışları. Onun için YÖK Başkanının önüne gelen soruşturma dosyalarına göz ardı etmemeli" diye konuştu. Röportajın 1'inci bölümü...

AK Parti: Cumhurbaşkanı maaşına zam istemedi

Meclis'e sunulan ek bütçe ile Cumhurbaşkanı'nın maaşına yüzde 40 zam yapılacağı iddiasına, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal yanıt verdi.

AK Parti'den Pınar Gültekin davası kararına ilişkin açıklama

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Pınar Gültekin davasında mahkeme kararına gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, "Hukuki süreci hassasiyetle takip edeceğiz" dedi.

550 bin kişiye askerlik affı: Yoklama kaçakları ve bakayalar bedelli askerlikten yararlanacak

AK Parti milletvekilleri yoklama kaçağı, saklı veya bakaya olup bedelli askerlikten yararlanamayan yükümlülerin bu hizmetten yararlanabilmesini de içeren kanun teklifini, Meclis Başkanlığı'na sundu.

Liderin Büyük İddiası Tarih Sahnesine Çıktı

Ak Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Kızılcahamam İstişare toplantısından çıkan sonuçları genel yşayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'unh sunduğu Politik Adam programında anlattı. Miroğlu "Sayın Cumhurbaşkanı’mızın, kapanış konuşmasını çok farklı bir yere koydum. Ayakta alkışlandı zaten, çünkü şöyle bir şey gördüm, bir liderin büyük iddiasının adeta tarih sahnesine yeniden çıktığını, Türkiye’yi yeniden yönetme iddiası ki bu 2023 seçimlerinde Ak Parti’nin kazanması yani zaferle 2023 seçiminden çıkmak, başarıyla çıkmak. Bu konudaki verebileceği her şeyi vermeye hazır bir lider vardı karşımızda" diye konuştu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten CHP Milletvekili Tanırıkulu'na tepki

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Twitter'dan "Bayraktar Siha üretimi durduruldu." ifadesini içeren bir paylaşımı alıntılamış ve "Bu korku size yeter" mesajını paylaşmıştı.

Ak Parti Bu Ülkenin Sigortası

Kendisini " Damdan düşen bir siyasetçi" olarak tanımlayan Ak Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Politik Adam programında genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sorularını cevapladı. Miroğlu "ran’ın Acemleri de, Azerileri de, Kürtleri de, yine Suriye’nin Arapları da, Kürtleri de gözünü Türkiye’ye dikmiş, bekliyor. Yani biz evet, kendi ülkemizin geleceğini çok merak ediyoruz ama bilmemiz lazım ki arka bahçemizdeki bu halkların, Türkiye’nin geleceği ile ilgili beklentileri, bizim beklentilerimizin gerisinde değil, göç hadisesine böyle baktığınız zaman derli toplu bir stratejimizin olması lazım" dedi. İşte Olay röportajın birinci bölümü

Asgari ücrete zam gündemde mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile AK Parti Genel Merkezi'nde bir görüşme gerçekleştirdi. Saat 18.05'te başlayan görüşme 20.00'de sona erdi.

Erdoğan’dan parti teşkilatlarına '23 milyon üye' talimatı: Seçim öncesi seçimi kazanacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. "Kazanmak dışında ihtimali olmayan bir seçime daha hazırlanıyoruz. Hemen ardından 2023 seçim zaferinin sembolü olacak 23 milyon üye hedefi ile yolumuza devam edeceğiz" diyen Erdoğan, "Seçim öncesi seçimi kazanacağız. Her üyemiz bir üye daha ilave ederse işte seçimden önce seçimi kazandık demektir" dedi.

AK Parti: Etnik kimlik üzerinden ötekileştirmeye karşıyız

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK Toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 'Mavi Vatan' konusunda CHP'ye tepki gösteren Çelik, "CHP'nin bir yetkilisi, 'Bu çok maksimalist' bir yaklaşım diye bir açıklama geldi. Daha sonra bu şahıs açıklamasını düzeltmedi. Hiçbir partinin bu duruma düşmesini istemeyiz. Bu konularda doğru bir yerde durmasını temenni ederiz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Çelik, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı tartışmalarıyla ilgili olarak, "Türkiye'de herhangi makama aday olan birinin kimlik unsurunun tartışma yapılması, insan haklarına aykırı bir durumdur. Herhangi bir kimsenin etnik kimliği üzerinden ötekileştirilmesine biz asla müsaade etmeyiz" dedi.

Erdoğan: Vizyonsuzlara kötü bir haberimiz var..

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat Genel Müdürlüğünün Gölbaşı yerleşkesinde Türksat 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türksat 3A uydusunu fırlattığımızda birileri istisra ile yaklaşmıştı. Küçümseyici tavırlarla kendi vizyonsuzluklarını sergiliyorlardı. Birilerinin dalga geçtiği 3A aktif şekilde çalışıyor, hizmet veriyor. Uzay vatana yeni uydular da gönderdik" dedi.

Erdoğan Cumhurbaşkanlığı adaylığını resmen açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İzmir İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Seçimlerin 2023 yılının Haziran ayında yapılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İşte söylüyorum; Cumhur İttifakı'nın adayı Tayyip Erdoğan" dedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na da çağrıda bulunan Erdoğan, "Cesaretin varsa, yüreğin yetiyorsa bugünden tezi yok ya adaylığını açıkla, ya da adayını açıkla" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: 3600 ek gösterge 5 milyonu aşkın memur ve emekliyi kapsayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kızılcahamam kampının kapanış konuşmasını yaptı. 3600 ek göstergenin ayrıntılarının yarın kabine sonrası açıklanacağıını beilrten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "5 milyonu aşkın memurun ve emeklinin tamamını ilgilendiren formülle bu meseleyi çözdük" dedi. Erdoğan, buğday ve arpa alım fiyatlarını da açıkladı.

Seçim güvenliği tartışması: Kara propaganda yürütüyorlar

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Kızılcahamam Kampı sürüyor. İç ve dış politikayla güvenlik başlıklarında sunumlar yapıldı. Toplantılara ilişkin bilgi veren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, muhalefetin açtığı seçim güvenliği tartışmasına tepki göstererek "Hiçbir temele dayanmadan kara propaganda yürütüyorlar. Ya gereksiz spekülasyon yaratıyorlar ya da kaybedecekleri seçime bahane buluyorlar" dedi.

Erdoğan: Aziz vatanımızın tek karış toprağını kirletemeyeceksiniz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen partisinin 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Harekat ve operasyonlarla güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu darmadağın ettik. Güvenlik hattının endişelerini yeni harekatlarla gidereceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Biz başaramayacaksınız dedikçe yeni yöntemlerle üzerimize gelenlere diyoruz ki, sinsi senaryolarınızı hayata geçiremeyeceksiniz. Bu milletin son ferdi şehit olmadan aziz vatanımızın tek karış toprağını kirletemeyeceksiniz." dedi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun "aday olacak mısın" sorusuna verdiği yanıta tepki göstererek, "Yüreksizliğini, çapsızlığını, ipinin başkasında olduğunu göstererek cevap vermiştir" dedi. Erdoğan, "Ücretliler başta olmak üzere gelirleri artırarak aradaki farkı kapatacak programları hazırlıyoruz." dedi.

Ak Parti İle İlişkilerde Çok Agresif Davrandık

Milli Görüş dediğimizde, aslında yıllarını vermiş, gençliğinden beri Milli Görüş teşkilatlarının içinde aktif rol almış, Saadet Partisi’nin Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Abdullah Sevim genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında konuk oldu.

'6. Yargı Paketi' TBMM Başkanlığı'na sunuldu

AK Parti tarafından; stokçuluk yapanlara ceza artırımı getiren, noterde gayri menkul satışını öngören düzenlemeleri de içeren '6. Yargı Paketi' TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Yunanistan'a tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan'ın Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan açıklamalarının kabul edilemez olduğunu belirtti. Çelik, ''Bu saldırgan propagandalarla varılacak hiçbir yer yoktur" dedi.

114 Yıl Önce Abdülhamid'e de Erdoğan Gibi Saldırdılar

Doç. Dr. Halil Özşavlı İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sarf ettiği sözlerinin 114 yıl önce Sultan Abdülhamid'e söylendiğini belirterek "Ermenice, Osmanlıca, görüyorsunuz. Arap harfleri Osmanlıca, diğeri de Ermenice, bu fotoğraf İstanbul’da, Merzifon’da da benzer bir pankart söz konusu.  O dönemin sloganı şuydu, Abdülhamid’e karşı kullanılan, Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet, müsavat, adalet...Müsavat, eşitlik demek, tam karşısında Ermenice aynı anlamda, özgürlük, eşitlik, adalet yazıyor. Yani Ermeni çeteciler ile Ermeni komitacılar ile İttihatçıların, Jön Türklerin o dönem işbirliği yaparak Abdülhamid’i devirmek için sokak gösterilerinde kullandığı ve Abdülhamid Meşrutiyet’i ilan ettikten sonra pankartlarda yazarak kutlama yaptığı bu slogan, bugün maalesef meclis kürsüsünde bir siyasi parti lideri tarafından dillendirildi" diye konuştu.

Doç. Dr. Halil Özşavlı Açıkladı: Yalnız İsveç Değil Avrupa'nın Birçok Ülkesi PKK'nın Siyasi Üssü

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Tarihçi, Doç. Dr. Halil Özşavlı genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam Programında tarihi açıklamalarda bulundu. Dünyada ilk kez CIA belgesini ortaya koyarak İsveç'in eski Başbakanı Olof Palme'nin bölücü terör örgütü PKK tarafından öldürüldüğünü ortaya koydu.

AKP ve MHP hamlesine karşı CHP'den vekillere 'uyarı' yazısı: Dikkatli olun

AKP ve MHP grubu, Meclis Genel Kurulu birleşimlerini 'yoklama' ile açma kararı aldı. HDP milletvekili Semra Güzel'in vekilliğinin düşürülmesi için yapıldığı yorumlanan hamleye karşılık CHP de harekete geçti. CHP Grup Başkanlığı'ndan vekillere devamsızlık konusunda dikkat etmeleri istendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 10 soru

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde yeni harekatın düzenleneceği noktaları açıkladı. Buna göre, harekat ilk aşamada Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerine düzenlenecek. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği vakıf iddialarına bir kez daha tepki gösteren Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na 10 soru yöneltti. Türkiye-Yunanistan ilişkilerine de değinen Cumhurbaşkanı, ''Yunanistan'la Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Anlaşmamızı bozduk. Tarihten hiç ders almıyor musun? Türkiye ile dans etmeye kalkma'' diye konuştu. Erdoğan, Türkiye'nin Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğine karşı olduğunu yineledi.

Ömer Çelik: Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları çok büyük bir sorumsuzluktur

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun vakıf iddialarına ilişkin, "Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları çok büyük bir sorumsuzluktur. Hiçbir muhalefet lideri, daha önce yabancı ülkelerin kara propoganda yöntemini kullanmamıştır" dedi. Çelik, İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurusuna ilişkin ise, "Bizim savaştığımız terör örgütlerine para ve silah yardımı yapan ülkeler NATO'ya başvuruyor. Onların bu haliyle NATO'yu güçlendirecek bir yanı yok" değerlendirmesinde bulundu.

Çelik: Kılıçdaroğlu politik dedikodu ve sistematik yalan üretiyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun TÜRGEV ve ENSAR vakıflarıyla ilgili yeni iddialarına sosyal medya hesabından yanıt verdi. Çelik, "Cumhurbaşkanımızın aile bireylerinin hukuka uygun ve herkese açık şekilde yürüttüğü sivil toplum faaliyetlerini hukuksuz ve şaibeli göstermeye çalışarak politik dedikodu ve sistematik yalan üretiyor" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'na tepki yağıyor! Erdoğan yargıya gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun iddiaları nedeniyle aleyhinde yasal yollara başvurulacağını açıkladı. Bu arada Kılıçdaroğlu'na tepkiler devam ediyor....

AK Parti'nin yeni Grup Başkanvekili belli oldu

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Cahit Özkan'dan boşalan grup başkanvekilliğine seçildi.

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve hükümeti hedef alan açıklamalarına canlı yayında tepki gösterdi. "Dış politikada ne zaman adım atsak Kılıçdaroğlu devrede. İç kaos oluşturmak istiyor." diyen Çelik, "Ortaya attığı iftiralar FETÖ kampanyasıdır." ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun sinsi bir faaliyet yürüttüğünü ve bundan sonraki açıklamalarına itibar edilmemesi gerektiğini sözlerine ekleyen Çelik, "Söylediği tek şey iftira atmak. Belge açıklayacağım diyor açıklayamıyor." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akşener'e Abdülhamid tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da, AK Parti Gençlik Kolları tarafından Yeni Adana Stadyumu'nda düzenlenen, "Bir Gençlik Şöleni" etkinliğinde açıklamalarda bulundu. Konuşmasında İYİ Parti lideri Meral Akşener'e tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Abdülhamid'e dil uzatana, millet 2023 seçimlerinde haddini bildirecektir. Meral Hanım, sen kim Sultan Abdülhamid'e saygısızlık kim" ifadelerini kullandı.