Ali Babacan Haberleri

Ali Babacan Haberleri

ÖSYM'nin İsmini Değiştirdi: Önceden Soruları Yayma Merkezi

Partisinin Muş Korkut İlçe Başkanlığı binasının açılışını yapan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan KPSS'de yaşanan skandallardan sonra ÖSYM'ye yeni bir isim verdi. Babacan "“Şu iki gündür yaşananlara bakın. ÖSYM denen bir yer var. Herhalde adı şöyle: Önceden Soruları Yayma Merkezi." dile konuştu. Babacan Devletin katılımcılara tazminat ödemesini istedi.

Yiğit Bulut Ali Babacan'ı söz düellosuna çağırdı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'a sosyal medyadan yaptığı çağrıda "Sen, ben, Erdoğan arasında neler yaşandı, var mı cesaretin FOX Haber’de konuşalım" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu Babacan'la görüştü

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı parti genel merkezinde ziyaret etti. Karamollaoğlu, liderler zirvesi öncesi tüm liderlerle bir görüşme yapacağını açıklamıştı.

Ali Babacan: DEVA Partisi, seçimlere kendi adı ve kendi logosuyla girecek

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır" ifadelerini kullandı.

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'dan Gezi Davası kararına tepki

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Gezi Davası'nda çıkan kararlara tepki gösterdi.

Babacan: Millet İttifakı'nda değiliz

Millet İttifakı üyesi olmadıklarını belirterek, üçüncü bir ittifak içerisinde yer alabileceklerinin sinyalini veren Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'ndan sonra bir çıkış da DEVA lideri Babacan'dan geldi.

Babacan : Maliyet artışı henüz tüketiciye tam yansımadı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’da bir ailenin iftar sofrasına konuk oldu. Evde mutfağa yansıyan hayat pahalılığı gündem olurken Babacan "Maliyet artışının tamamı henüz tüketiciye yansıtılmadı. Daha tüketiciye yansıtılamayan yüzde 50’lik birikmiş kısmı var" dedi. Babacan, Berat Albayrak dönemindeki ekonomi yönetimini de sert bir dille eleştirdi.

Babacan: Entrikalarınız bize vız gelir

DEVA lideri Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli’ye seslenerek "Sizin gücünüz; Türkiye’nin köklü demokrasisini yok etmeye yetmeyecek. Entrikalarınız bize vız gelir" dedi.

6 muhalefet liderinin 3. buluşması 27 Mart'ta

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Millet İttifakı'nı oluşturan 6 siyasi partinin bir araya geleceği tarihin 27 Mart olduğunu açıkladı. Buluşmaya Babacan evsahipliği yapacak.

Babacan'dan pahalılığa karşı 4 maddelik destek çağrısı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık değerlendirme toplantısında konuştu. Babacan’ın gündeminde KDV’deki değişiklikler, yastık altı altın tartışması, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin ‘Avrupa Birliği normları nedir?’ sorusu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BAE ziyareti vardı.

Muhalefet liderleri yemekte buluştu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bugün ilk kez bir çalışma yemeğinde buluştu. Toplantıda, güçlendirilmiş parlamenter sistem ile ilgili çalışmaların değerlendirileceği bekleniyor.

Kılıçdaroğlu: Demokrasinin yolu Diyarbakır'dan geçer

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bu hafta Diyarbakır'a gideceğini belirterek, "Bu ülkede demokrasi olacaksa, bu ülkede herkes kimliğinden ötürü ötekileştirilmeyecekse, inancından ötürü ötekileştirilmeyecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer" ifadesini kullandı.

Ali Babacan: Türkiye'de yaşanan krizin sebebi kötü yönetim

Babacan, AKP’nin kuruluşunda hazırladıkları ekonomi programında Derviş’in kendilerince makul gördükleri politikalarını alarak iktidarlarında uyguladıklarını belirtti

Babacan: Kamu bankalarının yoğun bir şekilde döviz sattığı konuşuluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 'yeni ekonomik tedbirleri' değerlendiren DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, "Bu kararlar, örtülü bir faiz artırımıdır" dedi.

Babacan iktidara seslendi: Fail sizsiniz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Türkiye'ye alışverişe gelenler, 'batan Türkiye'nin malları bunlar' diye diye kapış kapış alışveriş yapıyorlar. Emeğin sömürüldüğü, alın terinin değersizleştiği bir ülke olduk." dedi.

Babacan: 13 yıl boş tenekeyle niye çalıştınız?

DEVA lideri Ali Babacan kendisi için 'boş teneke' ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi: "Cumhuriyet tarihinin en çok bakanlık yapılmış kişilerinden biriyim."

Ali Babacan: Bu bir itibar suikastı, Metin Gürcan'ın yanındayız

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, "Metin Gürcan hakkında isnat edilen suçlamanın yasal unsurlarının oluşmadığı çok açıktır. Asla bu komployu karşılıksız bırakmayacağız" dedi.

'Sayın Erdoğan batıyoruz!'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan kurdaki yükselişin ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Dibe batıyoruz. Durun artık" diye seslendi.

Sarıgül'e Babacan sorusu! Tayyip Bey bir şey sorarsa cevap veririm

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, kentte yaptığı esnaf ziyaretinin ardından partisinin il binasını ziyaret etti. Sarıgül, ziyaret sırasında çok konuşulacak sözler sarf etti.

DEVA'da Abdullah Gül Hakimiyeti

DEVA'da işler karıştı. 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ağırlığını koyunca Ali Babacan kökten değişikliğe gitmek zorunda kaldı. Gül'ün ekibi partinin kilit noktalarına gelirken en büyük Sadullah Ergin'in genel sekreterliğe çekilmesi bir dönem dışarda kalan Nihat Ergün'ün teşkilat başkanlığına gelmesi oldu.

Babacan: Anayasa'da 'Bahçeli hariç' diye bir hüküm yok

Ali Babacan, Anayasa Mahkemesi'ni hedef gösteren MHP lideri Bahçeli'ye tepki gösterdi: Krizlerin ortağı, Anayasa Mahkemesi’ni yine tehdit etti... AYM’nin kararları herkes için bağlayıcıdır...

Babacan Dönemine Büyük Suçlama

Masum Türker, DEVA Partisi Ali Babacan'ın ekonoımiden sorumlu olduğu dönem ile ilgili şok tartışılacak bir iddiada bulundu. Türker " Ancak esas oyun Türkiye'nin kaybı dövviz oyunundadır. 128 milyar olayı araştırılırsa en çok iktidarın işine yarayacak. O zaman Başbakanları şimdiki Cumhurbaşkanlarının da fark etmediği fon sistemiyle Türkiye soyuluyordu. "

Babacan Bombalanan Umut Kitabevinde

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan oldukça ilginç bir ziyaret gerçekleştirdi. Dışarıdan bakıldığında bir terör olayıydı Umut Kitabevi'nin 2005 yılında bombalanması ancak hem siyasete, hem AB'ye hem de Kürt siyasetine verilen mesajlar var

DEVA'da İşler Karıştı

Ali Babacan'ı "HDP’nin bile hatta terör örgütü PKK’nın bile dile getirmediği Anayasa’nın ilk dört maddesi zemin ve şartlar oluşursa tartışılabileceğini söylemek ileride nasıl bir projenin hayata geçirilmek istendiğinin kanıtıdır" diyen Genel Kurucular Kurulu Üyesi Musa Malik Yıldırım disipline verildi.

Bu Nasıl Geri Vites?

Babacan daha önce açıklamasında, "Uygun zemin olduğunda Anayasanın ilk 4 maddesinin değiştirilmesi konuşulabilir. Fakat konuşmak demek değiştirmek demek değildir. Biz bugün sistem değişikliğini konuşmalıyız" ifadelerini Karar Gazetesi aracılığıyla düzeltmeye çalıştı.

DEVA'ya Genç Siviller Çökmüş

Demokrasi ve Atılım Partisi İstanbul il yönetimi üyesi Oğulcan Tanrıyar'ın istifa mektubu DEVA yönetimine yönelik zehir zemberek eleştirileri içeriyor.

5'inci Kol Şifresi Bu İstifada mı Gizli?

Ali Babacan’nın kurduğu DEVA Partisi’nin İstanbul İl Yöneticisi Oğulcan Tanrıyar,'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamalarını doğrulayan  bir istifa geldi. Tanrıyor, İstanbul il örgütünün "genç sivillere tesim edildiği"ni belirtti. Genç sivller hareketinin kurucularından  Turgay Uğur 15 Temmuz'dan sonra Güney Afrika'ya kaçtı