Bahçeli Haberleri

Bahçeli Haberleri

Özgür Özel: İktidarda panik havası hakim

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan ailesinin ABD'ye para transfer ettiğine ilişkin iddiaları üzerine iktidarda panik havasının estiğini söyledi. Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye de ağır eleştiriler yöneltti. Özel, "Devlet Bey diyor ki, ‘Kemal Kılıçdaroğlu’ndan cumhurbaşkanı olmaz.’ Son dediğinde Recep Bey’i cumhurbaşkanlığına makamına taşımıştı. Müjdemizi almış olduk" dedi.

Bahçeli'den NATO çıkışı: Ayrılık gündeme gelmelidir

Partisinin haftalık olağan grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, fahiş zamlardan 'Türkiye'den intikam almayı hedefleyen mihrakları' sorumlu tuttu. NATO üyeliği gündemde olan İsveç ve Finlandiya'ya ilişkin de konuşan Bahçeli, "Alsınlar İsveç ve Finlandiya'yı tepe tepe kullansınlar. Türkiye'nin NATO'dan ayrılığı bile gündeme gelmelidir" dedi.

Bahçeli'den 'Canan Kaftancıoğlu' açıklaması

Canan Kaftancıoğlu'nun hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasına yönelik tartışmalar sürerken bir açıklama da MHP Genel Başkanı Bahçeli'den geldi. Türk yargısının kararını verdiğini ve konunun kapandığını belirten Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na da seslendi.

Kılıçdaroğlu: 'Devlet yönetimi şahsileştirilemez'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert sözlerle yüklenerek "Emperyal güçlerin Orta Doğu’daki maşası Erdoğan’dır" dedi.

Bahçeli: Sığınmacılar bugün misafir yarın komşumuz olacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "İBB Başkanı'nın Karadeniz turuna çıkması ortamı tekrar kızıştırmış, 6+1 formatlı masaya baskı kurmuştur. Bizim anlayamadığımız can alıcı husus bu belediye başkanının hangi şehrin siyasi sorumluluğunu üstlenmiş olduğudur. İstanbul, İstanbul olalı böylesi bir zillet, böylesi bir hezimet ne görmüş ne de yaşamıştır. Asıl vız gelip tırıs gidecek şahıs İmamoğlu'dur" dedi. Bahçeli sığınmacı tartışmalarına ilişkin ise "Suriyeli sığınmacılar bugün misafirimizse yarın komşumuz olacaklardır. Suriyeli sığınmacıların ülkelerinden kopuşlarına neden olan iç çatışma ortamı geçer geçmez, sükunet sağlanır sağlanmaz ülkelerine dönüşleri el birliğiyle, hepsinin rızasıyla hayata geçirilmelidir" dedi.

Bahçeli Kimse terbiyesizlik yapmasın

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın açıklamaları sonrası, 'Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır.' dedi.

Bakan Varank: Teröristler İBB’de boy gösteriyor

Bahçelievler Belediyesi’nin düzenlediği bayramlaşma etkinliğine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Biz terörü şehirlerimizden temizlemeye çalışırken teröristler İBB’de boy gösteriyor” dedi

Bahçeli: Türkiye, inşallah iki bayram arasında terör belasından kurtulur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İnşallah iki bayram arasında Türkiye barışa, huzura, kardeşliğe kavuşur ve böylelikle terör belasından da kurtulmuş olur diye düşünmekteyiz" dedi.

Devlet Bahçeli: Sözde soykırımı tanıyanın TBMM'de yeri olamaz

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun evinin elektriğinin kesilmesiyle ilgili, "Kılıçdaroğlu Türkiye'yi karanlığa boğamayacaksın. Karanlık emelleri olanların tercihi yine karanlıktan mesaj vermektir" ifadelerini kullandı. HDP'li Paylan'ın sözde Ermeni soykırımı teklifi vermesine tepki gösteren Bahçeli, "Bu çatı altında sözde soykırımı tanıyan varsa, yeri TBMM olamaz" diye konuştu.

Sosyal medya ve internet medyasına çeki düzen! Yasa taslağı hazır

AK Parti’nin uzun zamandır üzerinde çalıştığı sosyal medya düzenlemesinde sona gelindi. 60 maddeden oluşması beklenen taslak metnin kısa süre içerisinde teklife dönüşmesi ve Meclis'e sevk edilmesi planlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yasa taslağını, önceki gün Külliye'deki Özbek Otağı'nda baş başa iftar yaptığı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ilettiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile iftarda buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki Özbek Otağı’nda iftar yemeğinde bir araya geldi.

Ayhan Bilgen: Vallahi, 7 Haziran'da Halkın HDP'yeTanıdığı Kredinin Hakkı Verilemedi

Türkiye'nin sesi Partisi Kurucu Genel Başkanı Ayhan Bilgen, moderatörlüğünü genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un yaptığı Politik Adam Programında "ilk olarak hangi siyasi partileri ziyaret etmek isterseniz" şeklindeki soruya "Burada çok özel bir beklentimiz, planımız yok ama bize karşı en önyargılı olan, bizi birebir tanıdığında kafasındaki şablonların kırılmasını sağlayabileceğimiz dolayısıyla da Türk milliyetçisi partileri galiba tercih ederim." şeklinde cevap verdi. Bilgen " Sayın Devlet Bahçeli’yi ziyaret etmek ister misiniz?" sorusunu ise " Gayet tabi olabilir, özel talebimiz falan yok, öyle bir beklenti içerisinde değiliz ama bundan çekinmeyiz de. Böyle ekran önünde bir emrivaki yapmayı şık bulmadığım için nezaketen, üslup açısından söyledim ama ben görüşmekten asla imtina etmem." diye yanıtladı.

Kılıçdaroğlu: Zaman CHP zamanıdır

Seçimler yaklaşırken kamuoyu, açıklanan son anketleri merakla takip ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında seçim anketlerindeki 'kararsızlar' ile ilgili partililere seslendi. Kılıçdaroğlu, "Kararlılığımızı, çözümlerimizi onlara anlatacaksınız. Sevgiyle, hoşgörüyle, kararlılıkla anlatacaksınız. Bunlar kararlı, bunlar çözümler konusunda hazırlar, ülkeyi artık teslim edebiliriz, var olan sorunların tek çözümü CHP diyeceklerdir" dedi.

Bahçeli: Kılıçdaroğlu gayri millidir

Partisinin TBMM'deki grup toplantısında ekonomik kriz ve hayat pahalılığına ilişkin konuşan Bahçeli, hayat pahalılığının 'gelip geçici' olduğunu savundu, muhalefeti Türkiye'yi 'kötü göstermekle' suçladı. Konuşmasında, muhalefeti hedef alan Bahçeli, "Atatürk milli mücadeledir, Kılıçdaroğlu ve zillet ittifakı gayri millidir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli: Pirenin deve yapılmasına duyarsız kalamayız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli anket şirketlerine tepki göstererek "Kimse bize yalan anketlerle ayar veremez, gözümüzü korkutamaz" dedi. Bahçeli, Rusya-Ukrayna savaşında silahların susmasına Türkiye'den başka hizmet eden ikinci bir ülke görülmediğini belirtti. Bahçeli, Buça'daki katliam görüntülerine ilişkin "Bu olayın önü ve arkası dikkatle araştırılmalı" ifadelerini kullandı. Bahçeli, "Bugünkü şartlarda enflasyon artmış olabilir, hayat pahalılığından sızlanmalar görülebilir. Bunların hepsi geçicidir. Pirenin deve yapılmasına asla duyarsız, asla ilgisiz kalmayız, kalamayız" dedi.

'Şer cepheleri ile iki cihanda da hesaplaşacağız'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Belediye Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor. Bahçeli, "MHP'ye gönül açan hiçbir insanımızı üzmedik, üzmeyeceğiz, buna karşılık maskeli şeytanlarla, şer cepheleriyle iki cihanda da hesaplaşacağız. Biz tarafız, hakikatin, yaşamanın tarafındayız. Biz tarafız, kardeşliğin, kucaklaşmanın tarafındayız" dedi.

Erdoğan'dan Brüksel dönüşü önemli açıklamalar: Bu nereden çıktı diyeceksiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi nedeniyle gerçekleştirdiği Belçika ziyareti dönüşünde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin 'enerji hub' hedefine ilişkin soruya "İnşallah bu önümüze yeni kapılar açacak. Yaptığımız görüşmelerle birlikte önümüze enerjide çok daha farklı alanlar açılacak ve bunu duyduğunuzda “Bu da nereden çıktı” diyeceksiniz" dedi. Erdoğan, Macron'un 'NATO’nun beyin ölümü gerçekleşti' sözlerine "O çok talihsiz bir açıklamaydı. Bu talihsiz açıklamanın ardından da Macron şu anda NATO içerisinde en aktif rolü oynayan liderlerden bir tanesi durumunda" yanıtını verdi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'Dünya Türkiye’ye sırtını dönüyor' açıklamasına yönelik "Akılla, mantıkla izah edilecek bir şey değil" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'ya karşı yaptırım beklentisine ise "Bu konudaki hassasiyetimizi korumak durumundayız. bu adımları atarken bizim Rusya ile olan ilişkilerimizi bir kenara koymamız mümkün değil" açıklamasını yaptı. Erdoğan, WSJ gazetesine de "Bunların bütün işi ortalığı karıştırmak" diyerek tepki gösterdi.

Bahçeli'den Türk Tabipler Birliği'ne: PKK'nın yanında olan bunlardır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği'ne tepki göstererek, "PKK'nın yanında olanlar, HDP'nin yolundan gidenler bunlardır. Mutlak suretle kapatılmalıdır" dedi. Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği'ni 1970'lerin anarşi ortamında yaşanan bir olayı anlatarak yüklendi.

Babacan: Entrikalarınız bize vız gelir

DEVA lideri Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli’ye seslenerek "Sizin gücünüz; Türkiye’nin köklü demokrasisini yok etmeye yetmeyecek. Entrikalarınız bize vız gelir" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye cevap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim kanunu değişikliğine ilişkin, "Seçim barajı yüzde 33 olsun diyoruz niye korkuyorsun? 'MHP barajı açamaz o yüzden barajı yüzde 7'ye indirelim' diyorsunuz. Bir parti için, koltuğunuz elden gider diye baraj düşürüyorsunuz" dedi.

Bahçeli: Tarihimize kirli demek namertliktir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun "Tarihimiz kirli, yüzleşmemiz gerekir" sözlerine tepki göstererek "Tarihimize kirli demek namertliktir, nankörlüktür" dedi. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından kendisine emojiyle cevap vermesine ilişkin "Kılıçdaroğlu'na 3 soru sordum. Bizim bir mesajımızı alıntılayarak emojiyle cevap vermiş. Ne demekse bu emoji? Sayın Kılıçdaroğlu emojiyi bırak, ergenler gibi davranmayı bırak. Hedefin nedir, onu söyle" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: Hevesin kursağında kalacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretine tepki gösterdi. Bahçeli, "Kılıçdaroğlu, düzenlenen toplantıya katılanlara hitaben gerçekleştirdiği konuşmasının bir yerinde, 'bana her şeyi açık açık sorabilirsiniz' diyerek sözde demokrat bir imaj vermeye, gerçeklerle bağdaşmayan her düşünceye açık bir profil çizmeye heveslenmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu, madem bu kadar geniş gönüllü ve hazır cevapsın, o zaman hodri meydan" diyerek Kılıçdaroğlu'na sorular yöneltti. "Sayın Kılıçdaroğlu, sana bir iyi, bir de kötü haberim var" diyen Bahçeli, "Kötüden başlayayım, hevesin kursağında kalacak" dedi.

Bahçeli'den stokçulara: Onurlarını da sattılar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yağ stoğu tartışmalarına değinen Bahçeli, " Sanki altın satar gibi yağ satanlar onurlarını da satmışlardır." diye konuştu.

Erdoğan Bahçeli ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüştü. görüşme 50 dakika sürdü. İki lider arasındaki görüşmede güncel siyaset ve dış politika konusundaki gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Afrika dönüşü önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afrika ziyareti dönüşü gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Rusya-Ukrayna gerilimi ile ilgili, ‘NATO tavrını belirlemeli, ne yapacaksa yapmalıdır.’ diyen Erdoğan, ‘Herkes sadece laf yapıyor, iş yapan yok’ eleştirisinde bulundu. Erdoğan, S-400 konusuyla ilgili de ‘‘S-400’ler hangarda bekliyor’ deniyor. S-400’ler nerde beklemesi gerekiyorsa orda bekliyor. Tabii gizli konular bunlar.’ ifadelerine yer verdi. Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Cem Özdemir ile bir görüşmesine tepki gösteren MHP lideri Bahçeli için ise ‘Cumhur İttifakı’nın güçlü bir ortağı olan Devlet Bey’in bu tavrı sebebiyle Allah kendilerinden razı olsun derim.' diye konuştu.

Bahçeli: Rusya'nın hamlesi yangına körükle gitmektir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Rusya-Ukrayna gerilimine ilişkin "Rusya'nın hamlesi yangına körükle gitmektir" dedi.

Babacan'dan pahalılığa karşı 4 maddelik destek çağrısı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık değerlendirme toplantısında konuştu. Babacan’ın gündeminde KDV’deki değişiklikler, yastık altı altın tartışması, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin ‘Avrupa Birliği normları nedir?’ sorusu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BAE ziyareti vardı.

Devlet Bahçeli'den elektrik faturalarına ilişkin açıklama

MHP lideri Devlet Bahçeli, elektrik faturalarındaki artışa ilişkin, "TEDAŞ'a denetim yetkisi tekraren geri verilmelidir. Elektrik dağıtımının devlet eliyle yapılması maruz kaldığımız sorunları hafifletecektir" dedi.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na elektrik faturası tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'elektrik faturası' açıklamasına tepki gösterdi. Bahçeli, "Yine kameranın karşısına geçip “elektrik faturasını ödemeyeceğini” ifade ve iddia etmiş. İlk olarak bu bir tercihtir, ikinci olarak ve daha vahimi sivil itaatsizlik maskesi altına iliştirilmiş bir isyan denemesidir. Bu tehditkâr meydan okumaya göz yumulamaz. Faturayı ödemezse elektriği kesilmelidir. Günü geldiğinde kuzu kuzu ödeyeceğini, tam tersi bir gelişme olursa milletin bunu ödettireceğini biliyor ve inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bahçeli: Cumhurbaşkanı adayımız nettir

MHP Genel Başkanı devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam kampının basına kapalı bölümünde değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, "Sayın Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı’dır. Ve tekrar aday olmasının önünde de herhangi bir engel bulunmamaktadır. Şayet bu maksatlı ve mesnetsiz tartışma genişletilirse üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekten kaçınmayız, çekinmeyiz, geri durmayız. Cumhurbaşkanı’nın en az üç dönem seçilebilmesi amacıyla gerekli yasal düzenlemenin yapılmasına var gücümüzle çalışır, bunu da başarırız. Hiç kimse bulanık suda balık avlamasın, kutuplaşmadan rant devşirmenin hevesine kapılmasın, Sayın Erdoğan’ın önünü keseceğini zannetmesin, ham hayal peşinde de koşmasın" dedi.