Bahçeli Haberleri

Bahçeli Haberleri

Bahçeli: Canileri aklamaya çalışanlar kaybedecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin'de teröristlerin polisevi saldırısına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bahçeli, "Terör örgütlerine ve teröristlere güzellemeler yapan, yardım ve yataklıkta sınır tanımayan, bununla da yetinmeyip canileri aklamaya ve arkalamaya çalışan kim ya da kimler varsa kaybedecek, mağlup ve mahkum edileceklerdir. Nitekim Türk milletinin kararı ve gayesi budur." ifadelerini kullandı.

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na sert sözler: Sözleri, Türkiye’ye meydan okuma küstahlığıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "2023'e Doğru: Aday Belli, Karar Net" temalı açık hava toplantıları kapsamında Erzurum’da İstasyon Meydanı'nda konuştu. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na tepki gösterirken, "Geçtiğimiz günlerde Elazığ’a gitti. Gakkoşlar Kılıçdaroğlu’na ders verdi. Kılıçdaroğlu’nun sözleri hakaret içerikli bir iftiradır. Demirtaş’a şeref madalyası takacağım sözünün yazılı olduğu afişte poz vermesi, ‘barışacağız’ demesi, Türkiye’ye meydan okuma küstahlığıdır." dedi.

Bahçeli: CHP'nin HDP geri adımı stratejiktir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa'da '2023'e doğru aday belli karar net' mitinginde açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Aramızda ayrık otu bulundurmayacağız, saflarımızı sık tutacağız. Taviz vermeyeceğiz, mutlaka kazanacağız" dedi. Öte yandan Bahçeli, HDP'ye bakanlık verileceği iddialarına sert tepki göstererek, "HDP'ye bakanlık vermek demek, teröristlerin tıpkı belediyeler gibi bakanlıklara da yerleşmesi demektir" ifadelerini kullandı

Bakan Çavuşoğlu: Suriye ve Türkiye içinde bu işi kızıştırmak isteyenler sözlerimizi çarptırdı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Barıştırma değil de uzlaştırma kelimesini kulandım. Suriye ve Türkiye içinde bu işi kızıştırmak isteyenler sözlerimizi çarptırdı" açıklamasında bulundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Fırsatçılar devrede, fesat yuvaları tetiktedir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "2023’e kadar her alanda ve her komşumuzla normalleşme atmosferinin hakim olması samimi arzumuz ve umudumuzdur." açıklamasında bulundu. Bahçeli ayrıca, 'Türkiye’nin ufkunu perdelemek, enerjisini tüketmek, manevi direncini kırmak gayesiyle emre amade bekleyen iç ve dış odaklar eşzamanlı faaliyet halindedir. Fırsatçılar devrede, fesat yuvaları tetiktedir.' ifadelerini kullandı.

Bahçeli: KPSS skandalı çok yönlü araştırılmalı

MHP lideri Bahçeli, soru sızdırma iddialarıyla tartışma konusu olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili açıklama yaptı. Bahçeli ''KPSS skandalının çok yönlü araştırılmalıdır. KPSS'de çıkan ve bir yayınevinin test kitapçığında sorulduğu anlaşılan 20 soruya kimlerin tam ve eksiksiz doğru cevap verdiği tespit edilmelidir'' dedi.

Bahçeli: Türkiye'nin ihtiyacı olan birleştiren iradedir

15 Temmuz darbe girişiminin 6. yıl dönümü kapsamında Saraçhane Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan MHP lideri Bahçeli, ''Milletimizin fedakarlığı sayesinde teröristler hak ettikleri tepkiyi şiddetle görmüşlerdir. Devletin bekası her türlü siyasi arayışın üstündedir. Türkiye'nin ihtiyacı olan birleştiren iradedir'' dedi.

Partiden istifa eden Baki Ersoy'a Bahçeli'den davet

Disipline sevk edilince partiden istifa eden Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, yeniden üye olması için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından partiye davet edildi.

Devlet Bahçeli'den TBB'ye tepki: Bir kez daha 'Kapatılmalı' dedi

MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da bayram namazının ardından Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaret etti.

Bahçeli'den dijital platformlarda yayınlanan dizilere eleştiri

MHP lideri Bahçeli, grup toplantısında dijital platformlarda yayınlanan dizileri hedef aldı. Bazı dizilerde, ''Küfür ve en seviyesiz esprilerin" olduğunu belirten MHP lideri, "Sözde komedyenlerin yer aldığı diziler artık haddini aşmıştır'' dedi. Bahçeli, aile hayatının son sığınak olduğunu vurgularken, "Küfür etmenin neresine güleceğiz? Kadını metalaştıran ucube dizi sahnelerinin neresini takdir edeceğiz?'' diye sordu.

Bahçeli: Polise yumruk atanın Meclis'te yeri olamaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Türkiye'nin haklı sınır ötesi operasyonu an meselesiyken, ABD askerleriyle PKK/YPG'li teröristlerin beraberce poz vermeleri neyin mesajıdır? ABD'li askerlerin teröristlerle ne işi vardır? Mehmetlerimize silah sıkanlara, ihanet edenlere destek vermek insanlık onurunun neresiyle ve nasıl bağdaşacaktır? ABD pozisyonunu netleştirmek mecburiyetindedir: Bu ülke dost mudur, düşman mıdır?" dedi. Bahçeli, polise yumruk atan milletvekiline tepki gösterdi ve "Polise yumruk atanın TBMM'de yeri olamaz. Bunların dokunulmazlığı süratle kaldırılmalıdır" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’de bir araya geldi.

Bahçeli: Teröristler söküp atılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Suriye'nin kuzeyine olası harekata ilişkin "Türkiye, bölücü teröre müsaade etmeyeceğini hem sınır içinde hem de sınır ötesinde güç kullanarak ve şehitler vererek kanıtlamıştır. Fitnenin başı gövdesinden koparılacak, kökü de kazınacaktır" ifadelerini kullandı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunan Bahçeli, "Neyi bekliyorsun? Mertsen çık söyle, adamsan kararını açıkla: Aday mısın değil misin?" dedi.

Bahçeli: Teröriste terörist diyemeyen siyasetçi değildir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde "MHP Siyaset ve Liderlik Okulu 17. Dönem Sertifika Töreni"ne katıldı. Bahçeli, "Siyasetin de bir ahlakı, aklı muhakkak surette vardır ve olmalıdır. Bu durum bir tuzaktır, derin bir uçurumdur, dibinde ne olduğu bilinmeyen karanlık bir kuyudur. Bu tip siyasi anlayışlar yozlaşmakla kalmamışlar, yanlışa gömülmüşlerdir" dedi. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na Selahattin Demirtaş ile ilgili yaptığı açıklama nedeniyle tepki gösterdi ve "CHP Genel Başkanı, Allah için bize söylesin; bu açıklamayı yapmak insanlık mıdır, şerefli bir tavır mıdır? Bir teröriste adaletsizlik yapıldığını söylemesi hukuk ilkeleriyle nasıl tarif edilecektir" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce Bahçeli ile görüştü

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret ederek partisince hazırlanan "Tarımsal Üretim Su ve Gıda Güvenliği Raporu"nu sundu.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: Çok zorlama kayışı koparırsın senden Cumhurbaşkanı olmaz!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'yı desteklediği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle ylüklenen Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na "Hapishane" imasında bulundou. Bahçeli, "Sayın Kılıçdaroğlu, anlaşılan aklın başından gitmiş, çok istekliysen, terörist Demirtaş’ın hasretini ziyadesiyle çekiyorsan, Kavala olmadan yaşayamam diyorsan, biraz daha devam et, sonunda kanun yoluyla onların koğuşundaki boş bir ranzaya sen de kapağı atarsın, nihayet çulunu serer, duvara da halını asarsın" dedi.

Özgür Özel: İktidarda panik havası hakim

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan ailesinin ABD'ye para transfer ettiğine ilişkin iddiaları üzerine iktidarda panik havasının estiğini söyledi. Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye de ağır eleştiriler yöneltti. Özel, "Devlet Bey diyor ki, ‘Kemal Kılıçdaroğlu’ndan cumhurbaşkanı olmaz.’ Son dediğinde Recep Bey’i cumhurbaşkanlığına makamına taşımıştı. Müjdemizi almış olduk" dedi.

Bahçeli'den NATO çıkışı: Ayrılık gündeme gelmelidir

Partisinin haftalık olağan grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, fahiş zamlardan 'Türkiye'den intikam almayı hedefleyen mihrakları' sorumlu tuttu. NATO üyeliği gündemde olan İsveç ve Finlandiya'ya ilişkin de konuşan Bahçeli, "Alsınlar İsveç ve Finlandiya'yı tepe tepe kullansınlar. Türkiye'nin NATO'dan ayrılığı bile gündeme gelmelidir" dedi.

Bahçeli'den 'Canan Kaftancıoğlu' açıklaması

Canan Kaftancıoğlu'nun hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasına yönelik tartışmalar sürerken bir açıklama da MHP Genel Başkanı Bahçeli'den geldi. Türk yargısının kararını verdiğini ve konunun kapandığını belirten Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na da seslendi.

Kılıçdaroğlu: 'Devlet yönetimi şahsileştirilemez'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert sözlerle yüklenerek "Emperyal güçlerin Orta Doğu’daki maşası Erdoğan’dır" dedi.

Bahçeli: Sığınmacılar bugün misafir yarın komşumuz olacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "İBB Başkanı'nın Karadeniz turuna çıkması ortamı tekrar kızıştırmış, 6+1 formatlı masaya baskı kurmuştur. Bizim anlayamadığımız can alıcı husus bu belediye başkanının hangi şehrin siyasi sorumluluğunu üstlenmiş olduğudur. İstanbul, İstanbul olalı böylesi bir zillet, böylesi bir hezimet ne görmüş ne de yaşamıştır. Asıl vız gelip tırıs gidecek şahıs İmamoğlu'dur" dedi. Bahçeli sığınmacı tartışmalarına ilişkin ise "Suriyeli sığınmacılar bugün misafirimizse yarın komşumuz olacaklardır. Suriyeli sığınmacıların ülkelerinden kopuşlarına neden olan iç çatışma ortamı geçer geçmez, sükunet sağlanır sağlanmaz ülkelerine dönüşleri el birliğiyle, hepsinin rızasıyla hayata geçirilmelidir" dedi.

Bahçeli Kimse terbiyesizlik yapmasın

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın açıklamaları sonrası, 'Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır.' dedi.

Bakan Varank: Teröristler İBB’de boy gösteriyor

Bahçelievler Belediyesi’nin düzenlediği bayramlaşma etkinliğine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Biz terörü şehirlerimizden temizlemeye çalışırken teröristler İBB’de boy gösteriyor” dedi

Bahçeli: Türkiye, inşallah iki bayram arasında terör belasından kurtulur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İnşallah iki bayram arasında Türkiye barışa, huzura, kardeşliğe kavuşur ve böylelikle terör belasından da kurtulmuş olur diye düşünmekteyiz" dedi.

Devlet Bahçeli: Sözde soykırımı tanıyanın TBMM'de yeri olamaz

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun evinin elektriğinin kesilmesiyle ilgili, "Kılıçdaroğlu Türkiye'yi karanlığa boğamayacaksın. Karanlık emelleri olanların tercihi yine karanlıktan mesaj vermektir" ifadelerini kullandı. HDP'li Paylan'ın sözde Ermeni soykırımı teklifi vermesine tepki gösteren Bahçeli, "Bu çatı altında sözde soykırımı tanıyan varsa, yeri TBMM olamaz" diye konuştu.

Sosyal medya ve internet medyasına çeki düzen! Yasa taslağı hazır

AK Parti’nin uzun zamandır üzerinde çalıştığı sosyal medya düzenlemesinde sona gelindi. 60 maddeden oluşması beklenen taslak metnin kısa süre içerisinde teklife dönüşmesi ve Meclis'e sevk edilmesi planlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yasa taslağını, önceki gün Külliye'deki Özbek Otağı'nda baş başa iftar yaptığı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ilettiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile iftarda buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki Özbek Otağı’nda iftar yemeğinde bir araya geldi.

Ayhan Bilgen: Vallahi, 7 Haziran'da Halkın HDP'yeTanıdığı Kredinin Hakkı Verilemedi

Türkiye'nin sesi Partisi Kurucu Genel Başkanı Ayhan Bilgen, moderatörlüğünü genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un yaptığı Politik Adam Programında "ilk olarak hangi siyasi partileri ziyaret etmek isterseniz" şeklindeki soruya "Burada çok özel bir beklentimiz, planımız yok ama bize karşı en önyargılı olan, bizi birebir tanıdığında kafasındaki şablonların kırılmasını sağlayabileceğimiz dolayısıyla da Türk milliyetçisi partileri galiba tercih ederim." şeklinde cevap verdi. Bilgen " Sayın Devlet Bahçeli’yi ziyaret etmek ister misiniz?" sorusunu ise " Gayet tabi olabilir, özel talebimiz falan yok, öyle bir beklenti içerisinde değiliz ama bundan çekinmeyiz de. Böyle ekran önünde bir emrivaki yapmayı şık bulmadığım için nezaketen, üslup açısından söyledim ama ben görüşmekten asla imtina etmem." diye yanıtladı.

Kılıçdaroğlu: Zaman CHP zamanıdır

Seçimler yaklaşırken kamuoyu, açıklanan son anketleri merakla takip ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında seçim anketlerindeki 'kararsızlar' ile ilgili partililere seslendi. Kılıçdaroğlu, "Kararlılığımızı, çözümlerimizi onlara anlatacaksınız. Sevgiyle, hoşgörüyle, kararlılıkla anlatacaksınız. Bunlar kararlı, bunlar çözümler konusunda hazırlar, ülkeyi artık teslim edebiliriz, var olan sorunların tek çözümü CHP diyeceklerdir" dedi.

Bahçeli: Kılıçdaroğlu gayri millidir

Partisinin TBMM'deki grup toplantısında ekonomik kriz ve hayat pahalılığına ilişkin konuşan Bahçeli, hayat pahalılığının 'gelip geçici' olduğunu savundu, muhalefeti Türkiye'yi 'kötü göstermekle' suçladı. Konuşmasında, muhalefeti hedef alan Bahçeli, "Atatürk milli mücadeledir, Kılıçdaroğlu ve zillet ittifakı gayri millidir" ifadelerini kullandı.