Etiketler

CHP'li vekil özür diledi

CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, yol kontrolü sırasında polislerle girdiği tartışma sonrası özür diledi.

Özkoç: Soylu, sabotaja dair istihbarata henüz ulaşılamadığını söyledi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, orman yangınlarıyla ilgili, "İçişleri Bakanı Sayın Soylu'yla görüştüm. Ülkemizin çeşitli yerlerinde çıkan orman yangınlarının bir sabotaj sonucu çıktığına dair istihbarat bilgisine henüz ulaşılamadığını söyledi" dedi.

Bekaroğlu 2. Sevki Olur Mu ?

Genel Yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk Ankara gündemine bomba gibi düşen köşe yazısında CHP İstanbul milletvekili Profesör Doktor Mehmet Bekaroğlu ile ilgili ilginç bir detay paylaştı.

Kılıçdaroğlu'nu Korku Mu Sardı ?

Genel yayın yönetmenimiz usta gazeteci Fehmi Çalmuk Gündemde yaşanan son gelişmeleri "BAŞIN DÜŞERSE DARA MİLLİ GÖRÜŞÜ ARA " yazısı ile  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'e elçi gönderdiğini yazdı

'Eşofmanlı Şevket Hoca' siyaseti!

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bolu Tüneli'yle ilgili iddialarına Güldür Güldür Show'daki Eşofmanlı Şevket Hoca karakteri gibi giyinerek yanıt verdi.

İtiraf mı iftihar mı? Kılıçdaroğlu: CHP tarihinde ilk kez bu kadar yoğun çalışıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP tarihinde belki de ilk kez bu kadar yoğun çalışıyor. Biz iktidar olacağız, o zaman bütün sorunları çözeceğiz" dedi.

Akşener: Kılıçdaroğlu'nun adaylığı elbette hakkıdır

İYİ Parti lideri Akşener, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmalarına ilişkin ilk kez konuştu. Akşener "Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusu elbette hakkıdır, elbette saygı duyulması gereken bir durumdur. Ben CHP'nin, yani ana muhalefet partisinin genel başkanının cumhurbaşkanı adaylığına dair arkadaşlarının böyle bir tutumunun ve talebinin olmasını saygıyla karşılarım." dedi.

İnce'den CHP'ye sert eleştiri

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Nazilli CHP İlçe Başkanlığı balkonundan kendisine el sallayan kişinin görevden alındığını belirterek, "Bunlar mı demokrasi getirecek memlekete, Allah bunların eline insanı düşürmesin" dedi.

Politik Adam CHP ve Sol'u Konuşuyor

Politik Adam programında Fehmi Çalmuk soracak, CHP’nin eski Milletvekilleri Yılmaz Ateş  ve Prof. Dr. Mehmet Tomanbay cevaplayacak  

Karamollaoğlu Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için ne dedi?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı'nın tek aday çıkarıp çıkarmayacağına ilişkin açıklamlarda bulundu. Karamollaoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun "Adayımız Kılıçdaroğlu" ifadesini de değerlendirdi.

Bahçeli ve Kılıçdaroğlu Arasında Yeni Polemik: Kim Bölücü, Kim Milliyetçi, Kim Ülkücü?

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyada paylaştığı videolara atıfla "Tavsiyem, akşamları video çekip paylaşmak yerine, Zeki Müren'in Eski Dostlar şarkısını dinleyerek kendisini avutmasıdır" dedi. Kılıçdaroğlu ise "Biz kendi vatan topraklarını ve Süleyman Şah Türbesini ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti bayrağını kaçıp, toprağı düşmana teslim edenlerden yana değiliz. Biz şanlı bayrağımızı bir hafta içinde yerine dikmekten yanayız. Peki sen?" diye sordu.

CHP'li İsimden Adaylık İtirafı

Eski CHP milletvekili emekli albay Dursun Çiçek; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olduğu takdirde HDP oylarında sıkıntı olacağını söyledi.

Seçmen Tavır Değiştirdi

Aksoy Araştırma tarafından yapılan son kamuoyu araştırmasının sonuçları açıklandı.

Bahçeli, Serok Ahmet'e Neden Kızmasın?

 CHP eski milletvekili Dursun Çiçek’in, Millet İttifakı'nın seçimi kazanması durumunda HDP'lilere bakanlık verilebileceğine ilişikin sözlerine AK Parti’den  ve MHP'den sert tepki gelirken,   2015 yılında kurulan seçim hükümeti döneminde 2 HDP’li isme  "Serok Ahmet"  lakaplı  Ahmet Davutoğlu tarafından  bakanlık verildiği ortaya çıktı.

Bildirinin Arkasında CHP Var?

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şu anda 104 kişinin içerisinde bizzat CHP'nin üyesi olan kendisi karısı yeğeni, oğlu şusu busu olanlar var. Bunları da yakın zamanda yazılı ve görsel medyada göreceksiniz. Bu işin merkezinde aslında ana muhalefet partisinin ta kendisi var. " dedi

İtina İle Bildiri Sevilir

103 amiralin bildirisine siyasetten üç isim sahip çıktı. CHP'den iki isim parti sözcüsü Öztrak diğeri ise grup başkanvekili Engin Özkoç. Diğeri ise İyi Parti genel başkan danışmanı Aytunç Çıray...

Muharrem, Makam Odasını Kendi Döşüyor

Memleket Hareketi'ni başlatan ve bu oluşumu siyasi partiye dönüştürme yolunda olan Muharrem İnce "Genel başkan odasını ben döşüyorum" dedi

Saadet Partisi Erbakan programı düzenledi.

Necmettin Erbakan'ı anma ve anlama programı düzenleyen Saadet Partisi'nin davetine CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Sancar da katıldı.

Canan, Sol'un Liderliğine Hazırlanıyor

Time: Kaptancıoğlu; “CHP’nin tutucu kesimleriyle mücadele etmekten korkmayan ve ülkedeki dışlanmış kesimin yanında olan solcu seküler bir kadın.” açıklaması yaptı

Özgür Özel: Örgüt Emriyle Hamile Kalıyorlar

CHP'li Özgür Özel tarafından söylendiği ortaya çıktı. Özel " Cezaevindeki kadınlar, örgüt talimatıyla hamile kalıyorlar, insanlar işkence var diyorlar, ancak soruyoruz, kimse, bana işkence yapıldı demiyor” dedi

Siyasetin Damat Polemiği

Merkez Bankası rezervi ile ilgili tartışmalar nedeniyle gündeme gelen Berat Albayrak siyasetin yeni "damat" polemiğinin merkezine oturdu.

Bahçeli Bombaladı

Derviş’in yeni bir fitne düzeneğinin asal unsurlarından birisi olduğu vehim değil, vaki bir gerçektir. CHP’de iki Kemal vardır. Acaba diyorum, mesela Faik Öztrak, hangi Kemal’i lideri olarak kabullenmektedir? ABD’deki Kemal’in CHP’deki ajanı ve taşeronu Öztrak mıdır?

Taşı Gediğine Nasıl Koydu?

Destici'nin "Ha Murat Karayılan, ha Meclis'teki kara çiyan. Ha Duran Kalkan, ha Pervin Buldan" ifadeleri gündem oldu.

Gara İçin Meksika Hatırlatması

BBP Lideri Mustafa Destici, yeni anayasa görüşmeleri için gittiği CHP'de gündem yine Gara operasyonuydu. Destici "Sizin aklınızda hiç soru yok mu operasyona ilişkin?" denmesi üzerine de her konunun basın önünde konuşulamayacağı yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu ise Cumhurbaşkanına yönelttiği 5 soruyu yineledi ve İçişleri Bakanı Soylu'nun açıklamaları üzerine "Önce sarayın memurları benim muhatabım değil, dolayısıyla ona cevap vermeyi doğru bulmuyorum." dedi.

Soylu Görüşme İçin İlk Defa Konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Soylu, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun bizim ardımızdan sanki bu detayları anlatmamışız gibi görüşmeden çıkar çıkmaz grup toplantısında meseleyi siyasi tartışmaya dönüştürüvermesi, sorumlunun sayın Cumhurbaşkanımızı olduğunu söylemesi PKK'yı aklamaktan, üstünden yük almaktan, bu acı olayı bir siyaset malzemesi haline dönüştürmekten başka bir şey değildir" ifadesini kullandı. 

Tazminat Savaşları

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu karşılıklı tazminat davası açtılar.

Gara’ya Sorumlu Aranıyorsa Biz de Varız

Bahçeli "CHP Genel Başkanı’nın, Sayın Cumhurbaşkanımızı sorumlu gösterme çabası, İP Başkanı’nın Gara faciasında siyaset parmağı araması, üstelik her iki partinin HDP’ye en küçük eleştiri dahi yapamaması utanç verici bir çirkinlik, PKK’nın yedek kulübesi olduklarının delilidir." diye konuştu.

CHP'den Aynen İade

"Hangi gerekçe ile hakaret ediyorsun? " diyen Kılıçdaroğlu "Beş sorunun cevabını alacağım" dedi. Özgür Özel ise "Kılıçdaroğlu hakkında yaptığı tüm iftira, hakaret ve küfürleri kendisine aynen iade ediyoruz.” diye konuştu.

Anayasa "Terbiyesiz" Kurbanı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 13 Türk vatandaşının Kuzey Irak’ta öldürülmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorular yöneltti. Kılıçdaroğlu, ölümlerden Erdoğan’ın sorumlu olduğunu söyledi.

Reis, Recep Ayını Kutladı Faturayı Kesti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 16 askerimizin şehit olduğu son operasyon sonrası faturayı ABD'ye kesti ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu "Bay Kemal bunları iyi öğren. Kimin nerede, ne yaptığını biz iyi biliyoruz. Sen de öğreneceksin. Türkiye Cumhuriyeti mahkeme kararlarını hiçe sayıp, sosyal medya mecralarınadır. Hepiniz 13 masum insanın infazından sorumlusunuz." diyerek uyardı.