Chp Haberleri

Chp Haberleri

Özgür Özel: İktidarda panik havası hakim

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan ailesinin ABD'ye para transfer ettiğine ilişkin iddiaları üzerine iktidarda panik havasının estiğini söyledi. Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye de ağır eleştiriler yöneltti. Özel, "Devlet Bey diyor ki, ‘Kemal Kılıçdaroğlu’ndan cumhurbaşkanı olmaz.’ Son dediğinde Recep Bey’i cumhurbaşkanlığına makamına taşımıştı. Müjdemizi almış olduk" dedi.

Kılıçdaroğlu'na tepki yağıyor! Erdoğan yargıya gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun iddiaları nedeniyle aleyhinde yasal yollara başvurulacağını açıkladı. Bu arada Kılıçdaroğlu'na tepkiler devam ediyor....

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve hükümeti hedef alan açıklamalarına canlı yayında tepki gösterdi. "Dış politikada ne zaman adım atsak Kılıçdaroğlu devrede. İç kaos oluşturmak istiyor." diyen Çelik, "Ortaya attığı iftiralar FETÖ kampanyasıdır." ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun sinsi bir faaliyet yürüttüğünü ve bundan sonraki açıklamalarına itibar edilmemesi gerektiğini sözlerine ekleyen Çelik, "Söylediği tek şey iftira atmak. Belge açıklayacağım diyor açıklayamıyor." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan ailesine ağır suçlama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Akşam saat 22:00'de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim" diye konuşmuştu. Beklenen açıklamayı yapan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın vakıf süsü verilmiş paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktardığını iddia etti. Kılıçdaroğlu, TÜGVA ve Ensar vakıfları aracılığı ile 1 milyar liranın ABD'deki paralel bir vakfa transfer edildiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan çık söyle, bu para gönderdiğin paravanın başında senin ailenden kim var?" dedi.

Öztrak: Merkez Bankası’nı ciddi bir incelemeden geçireceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

İstanbul’da dün düzenlenen CHP mitingi öncesinde yayınlanan gösteri uyarısının ardından ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake Dışişleri'ne çağrıldı. 

Kılıçdaroğlu: Biz kazanacağız, söz veriyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe'de düzenlenen "Milletin Sesi" mitinginde konuştu. Gündeminde son dönemde yaşanan hayat pahalılığı vardı. CHP Lideri ayrıca, adalet, sağlık, düzensiz göç, dış politika gibi konularda hükümeye yönelik eleştirilerini dile getirdi.

Erdoğan: Dertleri Atatürk değil!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. "CHP İstanbul İl Başkanı'nın bazı mahkumiyet kararlarının onanmasının ardından bize yönelik hakaret furyası başlattılar" diyen Erdoğan, "Ettikleri her kem sözün, attıkları her ifitiranın cevabını hukuk önünde vereceklerdir" diye konuştu. Atatürk Havalimanı'na yapılacak Millet Bahçesi tartışmasıyla ilgili de konuşan Erdoğan, "Dertleri Atatürk ismine sahip çıkmak değil" ifadesini kullandı. Erdoğan, 29 Mayıs'ı Atatürk Havalimanı'nda kutlayacaklarını söyledi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun SADAT ile ilgili iddialarına da tepki gösteren Erdoğan, "Bu çıkışın niçin şimdi yapıldığını iyi biliyoruz. Tüm kalbimle diyorum ki; başaramayacaksınız" şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurusu hakkında da "Hem PKK/YPG terör örgütüne destek verip hem de bizden NATO üyeliği için destek istemek en hafif tabiri ile tutarsızlıktır" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu: 'Türkiye’de üzerine en çok algısal operasyon yapılan kişiyim'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye’de üzerine en çok algısal operasyon yapılan kişiyim. Bu değişmez, ben alışığım. Ancak yurttaşlarımıza önerim, sureti muhalif görünen ama psikolojik harp dahilinde kurulmuş yapılara dikkat etmeleridir" dedi.

CHP'den Atatürk Havaalanı'nda eylem!

Atatürk Havalimanı'na alınmayan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP'nin Atatürk Havalimanı planını anlatarak, "Millet Bahçesi adı altında Katarlılara peşkeş çekmek için kapatıyorlar. CHP olarak, 84 milyonla ve 16 milyon İstanbulluyla birlikte hesap soracağız" dedi.

Kılıçdaroğlu: Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, pistinin bir bölümü sökülerek hastane yapılan kalanı da sökülmek istenen ve yerine Millet Bahçesi yapılacağı duyurulan Atatürk Havalimanı'ndaki çalışmalarla ilgili çok sert açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, "Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhiti; sana ise özel ilgi göstereceğiz" dedi.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık tazminat davası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Yargıtay Canan Kaftancıoğlu'nun 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasına onadı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na, sosyal medya paylaşımları nedeniyle "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret", "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarından 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.

Soylu Kılıçdaroğlu'nun Batılı büyükelçi ile konuşmalarını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 6'lı ittifakın ortak bildirisini Batı'lı bir büyükelçiye onaylatan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun büyükelçiyle yaptıkları konuşmalara ilişkin çok çarpıcı bilgiler paylaştı.

Kemal Kılıçdaroğlu, 30 bin lira tazminata mahkum edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 30 bin lira manevi tazminat kazandı.

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sığınmacı polemiği konusunda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na "Ülkemizde muhacir olarak bulunan insanları ne Bay Kemal'in, ne yandaşlarının dedikleriyle bu görevde olduğumuz sürece bu ülkeden asla geri itmeyiz, ötelemeyiz. . Biz bu görevde olduğumuz sürece, siz bu kardeşlerimizi bu ülkeden geri gönderemeyeceksiniz. Bu kardeşlerimizden kendi tasarruflarıyla, insiyatifleriyle geri dönmek isteyenler olduğunda zaten onlar geri döneceklerdir. Ama biz onları asla silahla, silah dayayarak düşmana teslim etmeyiz Bay Kemal, bunu böyle bilesin" sözleriyle yanıt verdi. Konuşmasında enflasyon ve fiyat artışları ile ilgili mesajlar da veren Erdoğan, "Sıkıntıların hiçbiri çözümsüz değildir, kalıcı değildir. Milletimizden sabırlı olmasını, bizi desteklemesini istiyorum" diye konuştu.

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: Sizin dediklerinizi yazsak makina yanar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. Bakan Soylu, “Kılıçdaroğlu; ‘Türkiye AB'nin göçmen deposu değildir’ dediğimiz için bize ‘Günaydın’ demiş. Sizin dediklerinizi yazsak makina yanar” dedi.

Kılıçdaroğlu: Sığınmacılar konusunda netim gidecekler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, göçmenleri geri göndereceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Bu konunun suçluları Recep Tayyip Erdoğan ve Avrupa ülkeleridir" dedi.

Kılıçdaroğlu: 'Devlet yönetimi şahsileştirilemez'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert sözlerle yüklenerek "Emperyal güçlerin Orta Doğu’daki maşası Erdoğan’dır" dedi.

Özdağ Kılıçdaroğlu'nu canlı yayına davet etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis’teki grup toplantısında sığınmacılar konusunda açıklamalarda bulundu. Bunun üzerine Ümit Özdağ kendisini televizyonda canlı yayında sığınmacı konusunu tartışmaya davet etti.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: 'Sığınmacı oyuyla mı kalmaya çalışıyorsun?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriyelilere yönelik "ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz" açıklamasına sert yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Sığınmacı oyuyla mı kalmaya çalışıyorsun Erdoğan?" dedi.

Erdoğan: Suriyelilere sonuna kadar sahip çıkacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Atatürk Kültür Merkezi'nde MÜSİAD'ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye'nin Gücü Ödülleri Töreni'ne katıldı. Erdoğan, buradaki konuşmasında son haftaların tartışma konusu sığınmacı ve göç konusuna değinirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "İktidara gelince bütün Suriyelileri ülkelerine göndereceğiz" açıklamasına gönderme yaparak, "Biz Suriyelilere sonuna kadar sahip çıkacağız" dedi.

Eski CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman vefat etti

CHP'den 22. ve 23. dönemlerde İzmir Milletvekili olan Canan Arıtman, 72 yaşında vefat etti.

Kılıçdaroğlu'ndan aile fotoğraflı bayram mesajı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu aile fotoğrafı ile bayram mesajını sosyal medya hesabından paylaştı

CHP'li Özel'den cumhurbaşkanı adayı açıklaması

CHP Manisa İl Başkanlığınca düzenlenen bayramlaşma törenine katılan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel burada partililere seslendi.

Erdoğan'dan Özgür Özel'e 250 bin liralık tazminat davası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel aleyhine Ankara Asliye Hukuk Mahkemesinde 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı

FETÖ'nün kaset kumpası davasında karar çıktı

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin olduğu belirtilen görüntülerin internette yayımlanmasıyla ilgili, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 171 sanıklı davada karar çıktı.

Kılıçdaroğlu 'Ya bana katılın ya yolumdan çekilin' sözünü kime söyledi?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı ''Ya bana katılın ya yolumdan çekilin" açıklamasıyla ilgili konuştu. O sözleri kime, neden söylediği sorulan Kılıçdaroğlu, ''Vatanına bağlı bütün kesimleri yol arkadaşım olarak kabul ettim ve onlara çağrı yaptım. Mevcut düzenden memnunsanız yolunuz açık olsun'' dedi.

Kılıçdaroğlu: 'Vatanı satanlarla mücadele edeceğiz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında tarihi bir konuşmaya imza attı. AKP iktidarına seslenen Kılıçdaroğlu, "Ey saray, sesimi duyuyor musun? Yoksulların biriken öfkesini görüyor musun?" dedi. Kılıçdaroğlu, konuşmasını "Vatanı satanlarla kavga edeceğiz" diyerek sonlandırdı.

CHP'li Sezgin Tanrıkulu hakkında soruşturma

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında sözde Ermeni soykırımıyla ilgili paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatıldı.