Erdoğan Haberleri

Erdoğan Haberleri

Erdoğan Putin'le görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü, görüşmede Azerbaycan-Ermenistan arasında yaşanan gelişmeler ile Suriye, Libya ve Ukrayna başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı.

Erdoğan 2030 Engelsiz Vizyon Belgesi'ni duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde ‘Engelli Öğretmen Ataması ve Engelsiz Vizyon 2030 Tanıtım Toplantısı’nda konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Öğretmenlik meslek kanununu çok kısa sürede Meclis’in takdirine sunacağız.' dedi.

Erdoğan Arınç'la görüştü

Cumhurbaşkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde eski Meclis Başkanı Bülent Arınç'ı kabul etti. Görüşme 1,5 saat sürdü. Arınç'ın son dönemde yaptığı açıklamalar dikkat çekmişti

Erdoğan: Sözleşmeli-kadrolu öğretmen ayrımı kaldırılacak

20. Milli Eğitim Şûrası 7 yıl sonra bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenlik Meslek Kanunu'na ilişkin detayları duyurdu ve "Ayrıca sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen ayrımını da ortadan kaldırıyoruz. Mecburi hizmet hariç özlük hakları, atamalar başta olmak üzere sözleşmeli öğretmenlerimiz kadrolu öğretmenlerimizle aynı haklara sahip olacaklar" dedi. Buna göre; ikinci eğitimlerini tamamlayan ve sınavdan başarıyla geçen uzman öğretmenlere 1000 TL, başöğretmenlere ise 2000 TL maaş artışı yapılacak. Erdoğan profesörlere de çağrıda bulunarak "İstiyorum ki gelsin ortaöğretimde müdür olsunlar. Ortaöğretime farklı bir zenginlik kazandıracaktır" diye konuştu.

'Yüksek faizden rahatsızım'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizden ne kadar rahatsız olduğumu cümle alem bilir. Hiçbir zaman faizci olmadım bugün de değilim yarın da olmayacağım" dedi. "Malını iki kat, üç kat satmaya çalışanların sonu hüsran olacaktır. Stokçulara bu ülkeyi biz mezar edeceğiz" diyen Erdoğan, "Stokçuluk bizim dinimizde haramdır, bunu yapamazsınız. Yapanlar varsa bunun bedelini ödeyeceklerdir" ifadelerini kullandı. Konuşmasında "Dün 2021'in üçüncü çeyrek büyümesi yüzde 7.4 olarak açıklandı. Bu oran ile G20 içinde ilk sırada yer alıyoruz" ifadelerine yer veren Erdoğan, "Kur dediğin bugün artar, yarın düşer. Enflasyon dediğin bugün artar, yarın düşer. Ama istihdam kalıcıdır" diye konuştu.

Erdoğan: (Faiz) Tezim değişmedi

Erdoğan: "Eğer ben de ekonomi tahsili görmüşsem ve bu ekonomi tahsilinden de öte bazı değerler silsilesi içerisinde inandıklarım, bilgim varsa, faiz sebeptir, netice değildir; enflasyon neticedir."

'Beni zorlamayın!'

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti'nin sac ayağı olduğunu söyleyerek, "Beni kıskanan çıkabilir ama güneş balçıkla sıvanmaz" dedi. Arınç ayrıca, Erdoğan'a hiçbir zaman rakip olmayacağını söylese de "Beni zorlamasınlar" mesajını verdi.

'Uluslararası işbirliği terörle mücadelede hayati önemde'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan’da düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 15'inci Liderler Zirvesi’nde, 'Bölgesel ve uluslararası iş birliği terörle mücadelede hayati önemdedir. Mücadelemizi terör örgütleri arasında ayrım yapmaksızın sürdürmeliyiz.' açıklamasında bulundu. Erdoğan ayrıca, 'Ticaret hacmimizi 100 milyar dolar seviyesine çıkarmak için gayretlerimizi yoğunlaştırmalıyız.' ifadelerini kullandı.

Yunan Bakan'dan hadsiz sözler!

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İspanya Başbakanı Pedro Sanchez arasında gerçekleşen görüşmeler, Yunanistan’da büyük yankı uyandırdı.

Erdoğan’a 'Türkmenistan Devlet İşbirliği Nişanı'

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Türkmenistan Devlet İşbirliği Nişanı” takdim edildi.

Erdoğan'ın talimatı: Dolarda manipülasyon araştırılacak

Döviz üzerinden manipülasyon yapılması ile ilgili Devlet Denetleme Kurulu (DDK) harekete geçti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kamuoyunda yaygın olarak konuşulan manipülasyon iddialarını aydınlatmak üzere çalışma başlatan kurum, manipülasyon olup olmadığını, varsa kimler tarafından yapıldığını belirleyecek.

Erdoğan: Sözümüzü tuttuk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de Deprem Konutları Teslim Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İzmir depreminin ardından toplam 5 bin 74 konut, 353 dükkan yapma kararı aldık. Bir yıl içinde teslim etmeye başlama sözü verdik. Bugün sözümüzü tutuyor, ilk etap konut ve dükkanları depremzedelere teslim ediyoruz" dedi. "Sizlere bir de müjde vermek istiyorum" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah bugün Alsancak'taki 14 bin kişilik tribüne sahip yeni stadımızı da hizmete açıyoruz. Adını Alsancak Mustafa Denizli Stadı belirlediğimiz tesisin şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem konutlarının teslimi töreninin ardından Alsancak Mustafa Denizli Stadı'nın açılışını yaptı.

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a 'damat' mesajı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Eğer damadınızı tekrar bakan yapmayı düşünüyorsanız, yapın. bu sizin iradenizdir. Ama var olan bakanların şahsiyetlerini ezerek, perde gerisinden damadınızın ekonomiyi veya devleti yönetmesine izin vermeyin. Önümüzdeki günlerde bir bakan değişikliği olursa perde gerisinden kimin, sorumluluk almadan yönetmeye çalıştığını ortaya çıkaran tablolarla karşı karşıya kalabiliriz” dedi.

MGK gündeminde ekonomi de vardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Ankara'da toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK), 3 saat süren toplantının ardından sona erdi. MGK bildirisinde terör örgütleriyle gerekli her türlü mücadelenin tavizsiz bir şekilde sürdürüleceği ve Türkiye'nin hedeflerine uygun şekilde yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı ekonomi politikalarını hayata geçirme sürecinde karşılaştığı ve karşılaşabileceği sınamalar ile tehditlerin değerlendirildiği belirtildi.

Veliaht Prens Ankara'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan'ı resmi tören ile karşıladı. Ankara’da yapılacak görüşmelerde Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında doğrudan yatırımları kapsayan anlaşmalar imzalanacak.

Erdoğan İSEDAK'ta konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi 37. Bakanlar Toplantısı'na bir video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geleceği tehdit eden yoksulluk, zorunlu göç, terör, iklim değişikliği gibi sorunlar karşısında kalıcı çözümler üretilmesi gerektiğini vurguladı.

Erdoğan, TCMB Başkanı Kavcıoğlu'yla görüştü

Dolardaki sert yükselişin ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TCMB Başkanı Kavcıoğlu ile görüştü.

'Sayın Erdoğan batıyoruz!'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan kurdaki yükselişin ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Dibe batıyoruz. Durun artık" diye seslendi.

Erdoğan: Seçimler 2023 Haziran'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetten gelen erken seçim çağrılarına yanıt verdi. Erdoğan seçimin Haziran 2023'te olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatından 'dava' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, Erdoğan'ın, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açtığı davaları geri çektiği iddialarını yalanladı. Aydın, bu iddialarla ilgili konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da tepki gösterdi.

Erdoğan: Gümüşhane, Bayburt çok daha farklı noktaya gelecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gümüşhane-Bayburt Havalimanı'nın yapılışıyla birlikte Gümüşhane, Bayburt çok daha faklı noktaya gelecek" dedi.

Emine Erdoğan, TOGEMDER üyeleriyle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneğinin (TOGEMDER) eski ve yeni yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Erdoğan ve Bahçeli'nin poz verdiği harita, Yunan basınını rahatsız etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Beştepe'deki görüşmesinde "Türk Dünyası" haritasıyla poz vermesi, Yunan basını tarafından "kışkırtıcı" olarak bulundu.

Yüzde 50+1'de anlaştılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli arasında önceki gün yapılan sürpriz görüşmenin, perde arkasında uzlaşının sağlandığı, Erdoğan’ın Bahçeli’ye, “yüzde 50+1 ile seçime gidileceğini” söylediği ifade edildi.

Ak Parti Alarmda... Kürt Seçmeni Elektrik Çarptı

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, Ak Parti'nin Güneydoğu'da etkin olabilmesinin önündeki engellerin başında elektrik dağıtım işlerinin üstelenen DEDAŞ'ın vatandaşlara yönelik tavrı olduğunu iddia etti. Külünk pozitif dil ile HDP'nin yüzde 5-6 arasındaki oyların Ak Parti'ye geleceğini söyledi.

Erdoğan'dan yüzde 50+1 açıklaması: Hepsi yalan dolan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 50+1 tartışmaları üzerine açıklamalarda bulundu.

Erdoğan Bahçeli ile görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 14.00'te MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Külliye'de görüşecek.

Erdoğan: Faizle mücadelem sürecek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' sözlerine tepki göstererek "Ey Kılıçdaroğlu sen önce başörtülü kızlarımızdan, bacılarımızdan helallik iste" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret zammına ilişkin "Dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusur bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim ve enflasyonla mücadelemi de sürdüreceğim" açıklamasını yaptı. Erdoğan, 'Milletimizle bir müjdeyi daha paylaşmak istiyorum' diyerek "Sondaj filomuza dördüncü gemimizi de ekledik" dedi.

Akşener'den Erdoğan'a: Bitlere fısıldayan adam

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Erdoğan: 2023 seçimlerinin kilidi gençler

Gençlik Festivali'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencimiz ilk kez oy kullanacak. Önümüzdeki seçimlerin kilidi şu veya bu parti değil, gençlerimizdir" dedi.