Fehmi Çalmuk Haberleri

Fehmi Çalmuk Haberleri

AK Parti'yi Şok Eden Açıklamalar

Kuruluşunun 20'inci yılını kutlamaya hazırlanan Ak Parti'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay'dan iki önemli itiraf geldi. Aktay, muhafazakar demokrat parti kavramının tutmadığını belirterek "AK Parti çok değiştirdi ve bu onun muhafazakar kavramını üstlenmesiyle ilgili bir çelişki ortaya çıkardı. AK Parti devleti, siyasi teamülleri ve toplumu değiştirdi. Bunun neresi muhafazakarlık?" diye sordu. Aktay, Parti'nin Kürt siyaseti konusunda ise daha sert açıklamada bulunarak "bizim rakiplerimiz siyasi elitlerimiz, kendi siyasi aktörlerimiz. Kasıkla verdiğimizi kepçeyle geri alıyoruz onlardan" dedi.

Savurun Türbanları, Muhafazakar Demokratlar Geliyor...

Ak Parti’nin rol model olarak ortaya koyduğu kadın gazetecilerden biri olan Elif Çakır'ın sosyal medya hesabından paylaşması hangi soruları gündeme getirdi ? sorularına usta gazeteci Fehmi Çalmuk ' Savurun Türbanları, Muhafazakar Demokratlar Geliyor' adlı köşe yazısın'da www.politikadam.com sitesinde cevap aradı .

Türbanın 50 Yıllık Serüveni

www.politikadam.com genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk 1968 yılından bu yana İslami siyasal hareketin başörtüsü ve türban serüvenini kaleme aldı. Sitemizle birlikte Hürses Gazetesi'nde yayınlanan "Savurun Türbanları, muhafazakar demokratlar geliyor" analizini sizlere sunuyoruz

Bekaroğlu 2. Sevki Olur Mu ?

Genel Yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk Ankara gündemine bomba gibi düşen köşe yazısında CHP İstanbul milletvekili Profesör Doktor Mehmet Bekaroğlu ile ilgili ilginç bir detay paylaştı.

Kılıçdaroğlu'nu Korku Mu Sardı ?

Genel yayın yönetmenimiz usta gazeteci Fehmi Çalmuk Gündemde yaşanan son gelişmeleri "BAŞIN DÜŞERSE DARA MİLLİ GÖRÜŞÜ ARA " yazısı ile  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'e elçi gönderdiğini yazdı

Erbakan Hangi Suçu İşledi ?

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın şok iddiasını, genel yayın yönetmenimiz usta gazeteci Fehmi Çalmuk Gündemde yaşanan son gelişmeleri "BAŞIN DÜŞERSE DARA MİLLİ GÖRÜŞÜ ARA " yazısı ile  gündeme taşıyor.

Asiltürk Ne Yapmak İstiyor ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Oğuzhan Asiltürk ziyaretiyle başlayan süreç Cumhur İttifakına ilişkin hangi konuları gündeme getirdi ? sorularına usta gazeteci Fehmi Çalmuk ' BAŞIN DÜŞERSE DARA MİLLİ GÖRÜŞÜ ARA ' adlı köşe yazısın'da www.politikadam.com sitesinde cevap aradı .

15 Temmuz Gecesi Halkın Arasında Tek Soylu Vardı

Genel yayın Yönetmenimiz Fehmi Çalmuk 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını Akit ve Hürses Gazetelerine anlattı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun TBMM önünde halkın içine karıştığını belirten Çalmuk " Vatanı böldürtmeyeceğiz, bayrağı indirtmeyeceğiz. Bu aziz milletimiz yanımızda, arkamızda olduğu müddetçe hainler başarılı olamayacak. Allah gazanızı, gazamızı mübarek etsin" konuştuğu hatırlattı.

Tamer Korkmaz Politik Adam'da

Günlük yazıları ve çarpıcı açıklamalarıyla gündemi değiştiren Tamer Korkmaz Politik Adam Programı'na konuk ediyor.

Politik Adam CHP ve Sol'u Konuşuyor

Politik Adam programında Fehmi Çalmuk soracak, CHP’nin eski Milletvekilleri Yılmaz Ateş  ve Prof. Dr. Mehmet Tomanbay cevaplayacak  

İyi Gelecek , Deva Saadet (1)

Son günlerde çalkantılı bir süreçten geçen Millet İttifakı , 3.İttifak Arayışında mı ? sorularına usta gazeteci Fehmi Çalmuk ' İYİ GELECEK DEVA SAADET ' adlı köşe yazısın'da www.politikadam.com sitesinde cevap aradı .

İki Devlet Tek Millet Türkiye Azerbaycan Politik Adam'da

Moderatörlüğünü usta gazeteci genel yayın yönetmenimizFehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programı; iki devlet tek millet anlayışı ile ilişkilerini günden güne güçlendiren Türkiye, Azerbaycan ilişkilerini gündeme taşıyor

Asiltürk'ün Açıklamalarının Şifreleri

Politik Adam programında Usta gazeteci Fehmi Çalmuk , Oğuzhan Asiltürk'ün açıklamalarını değerlendirdi

Kapıyı Gösterdi , Reste Rest

Son günlerde Ak Parti içinde yaşanan kargaşayı usta gazeteci Fehmi Çalmuk " Bırakın Gitsinler " adlı köşe yazısını www.politikadam.com'da ele aldı .

Fehmi Çalmuk, Saadet Partisi'ndeki Gelişmeleri Anlatacak

Fehmi Çalmuk BBNTürk Ekranlarında sunduğu Politik Adam programına bu kez kendisi konuk olarak Saadet Partisi'ndeki gelişmeleri anlatacak.

Saadet Partisi'inde Neler Oluyor?

Yayın yönetmeniz Fehmi Çalmuk, Oğuzhan Asiltürk'ün açıklamalarını "Oğuz-Han'ın Saadet Partisi'ndeki Ergenekon Çıkışı" başlığıyla paylaştı.

Politik Adam'da Siyasal İkna Stratejileri Masaya Yatırılıyor

Moderatörlüğünü Usta Gazeteci Fehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programı bu hafta Prof.Dr.Cengiz Anık ile birlikte siyasal ikna stratejilerini masaya yatırıyor.

Politik Adam'da Uğur Mumcu Dosyası Açılıyor

Moderatörlüğünü Usta Gazeteci Fehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programı bu hafta bombalı bir suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mimcu dosyasını masaya yatırıyor.

Burada Asil Hedef Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır

Usta Gazeteci Fehmi Çalmuk BBN TÜRK özel yayınında konuştu.

Fahrettin Damga, Peker’in Açıklamalarını Değerlendirdi

Fahrettin Damga, Peker’in Açıklamalarını BBN TÜRK Özel yayınında değerlendirdi.

Peker Oyuna Geldiğini Anlamış Gibi

Fehmi Çalmuk İçişleri Bakanının ‘Pislik mafya babası’ demesine Sedat Peker’in sinirlenmesine değerlendirdi.

Millet İttifakının Adayı Atlantik Ötesinden İlan Edilecek

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, BBN Türk ekranlarında Fehmi Çalmuk’un sunduğu Politik Adam programına konuk oldu.

Deniz Gezmiş: Kur'an Okumak İçin Artık Çok Geç

Fehmi Çalmuk arşivini açtı, 50 Yıllık Sırrı Açıkladı: Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 12 Mart Muhtırası sonrası 6 Mayıs 1972'deki idamlarının üzerinden 50 yıl geçti. Türk siyasetine damga vuran üç idam kararı üzerinden sol partilerin geliştirdiği siyasi propaganda bugün bile geçerli.

Erkan Mumcu Politik Adam'da

AK Parti hükümetlerinde sırasıyla Kültür ve Turizm Milli Eğitim Bakanlığı görevlerinde bulunan Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu sert eleştirilerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi Seçilmiş Monarşidir

Politik Adam programında Fehmi Çalmuk'un konuğu olan Eski bakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu, Cumhuriyet Sisteminin geçmişten günümüze değişimini değerlendirdi.

Cumhuriyet Küllerinden Yeni Doğmadır

Politik Adam programında Fehmi Çalmuk'un konuğu olan Eski bakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu, Cumhuriyet Sisteminin geçmişten günümüze değişimini değerlendirdi.

Bu Sistem 1.Meşrutiyete Geri Dönüş

Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni "Bu bir tek adam rejimi. Bu Birinci Meşrutiyet monarşisindeki padişahın yerine seçilmiş bir padişah atamaktan başka bir şey değil." sözleriyle eleştirdi.

Ruslar Ve İngilizlerin Tercihiyle Hükümet Tayin Edildi

Politik Adam programında Fehmi Çalmuk'un konuğu olan Eski bakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu, Cumhuriyet Sisteminin geçmişten günümüze değişimini değerlendirdi.

ERKAN MUMCU'dan Yeni Hükümet Sistemine Sert Eleştiri

Politik Adam programında Fehmi Çalmuk'un konuğu olan Eski bakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne eleştirilerde bulundu.

Erkan Mumcu'dan ' Tek Adam Rejimi ' Eleştirisi

Politik Adam programında Fehmi Çalmuk'un konuğu olan Eski bakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne eleştirilerde bulundu.