Hdp Haberleri

Hdp Haberleri

'Cumhurbaşkanı adayı değilim, Başbakanlığa talibim'

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılırken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den önemli bir açıklama geldi. Akşener, 'Cumhurbaşkanı adayı değilim. Başbakanlığa talibim' dedi. Kazanacak bir adayla seçime gireceklerini belirten Akşener, HDP'ye bakış açısını da açıkladı.

Bahçeli Kılıçdaroğlu'na yüklendi

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle hedef aldı. Bahçeli, "HDP’yi meşru organ görmek demek, PKK’yı muhatap almak demektir" ifadelerini kullandı.

'HDP'yi gayrımeşru ilan ederseniz Devleti'i de yardım ve yataklıktan zan altında bırakırsınız!'

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İzmir'de katıldığı toplantıda, "HDP'ye gayrimeşru denmesi için kapatma davasının sonucunun beklenmesi gerektiğini" belirtti.

Demirtaş'tan çarpıcı açıklama

Eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Van Milletvekili Sezai Temelli'nin "Çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır" çıkışının ardından dikkat çeken bir açıklama yaptı. Demirtaş, HDP için, "Elbette muhataptır. Çözümün adresi de doğal olarak TBMM’dir" dedi.

'HDP kimi isterse Millet İttifakı'nın adayı o olacaktır'

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı tartışmalarına ilişkin, "Görülen o ki HDP kimi isterse Millet İttifakı'nın adayı o olacaktır" iddiasında bulundu.

Kılıçdaroğlu: Millet ittifakı karar verirse aday olurum

"Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı?" sorusuna CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Eğer millet ittifakı karar verirse aday olurum" dedi. CHP lideri, HDP ile ittifak konusunda da konuştu.

Ak Parti'ye Müslümanlık Sorgusu

Saadet Partisi yüksek istişare kurulu başkanı Oğuzhan Asiltürk "bana itaat etmeye söz verdiniz" sözlerine "Partileri genel başkan yönetir" diye cevaplayan Temel Karamollaoğlu, psikolojik üstünlük sağlayabilmek amacıyla aralarında HDP'nin olduğu siyasi partiler turunu çıkıyor

Bahçeli'den AYM'ye sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi’nin HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkındaki kararının terörizme örtülü destek olduğunu ifade etti.

HDP'den istifa edip Ak Parti'ye katıldı

HDP'den istifa eden Diyarbakır'ın Dicle İlçe Belediye Başkanı Felat Aygören AK Parti'ye katıldı. Aygören'in parti rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı.

Devlet Bahçeli'den HDP'ye : Bu Kanlı Sayfa Artık Kapatılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, HDP'ye kapatma davasına değindi, "Bu kanlı ve karanlık sayfa artık kapatılmalıdır." dedi.

HDP'yi Paket Başvurusu AYM'de

Yaklaşık 500 partili hakkında siyasi yasak istenen iddianamede, partinin banka hesabına tedbir konulması da talep edildi.

CHP'li İsimden Adaylık İtirafı

Eski CHP milletvekili emekli albay Dursun Çiçek; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olduğu takdirde HDP oylarında sıkıntı olacağını söyledi.

HDP İşbirliği İddiası Bile Tepkiye Yetti

İl sınırında partililer tarafından karşılanan Akşener, İkizdere ilçesine geçti. Esnaf ziyaretinde bulunan Akşener’e bir grup, tepki gösterdi. Bu sırada grupla, İYİ Partililer arasında gerginlik çıktı.

Bahçeli, Serok Ahmet'e Neden Kızmasın?

 CHP eski milletvekili Dursun Çiçek’in, Millet İttifakı'nın seçimi kazanması durumunda HDP'lilere bakanlık verilebileceğine ilişikin sözlerine AK Parti’den  ve MHP'den sert tepki gelirken,   2015 yılında kurulan seçim hükümeti döneminde 2 HDP’li isme  "Serok Ahmet"  lakaplı  Ahmet Davutoğlu tarafından  bakanlık verildiği ortaya çıktı.

Ateşle Oyun Olmaz

HDP provakasyonun fitilini ateşledi, anında cevap geldi. Bu bile gelmekte olan tehlikenin büyüklüğünü göstermeye yetti.

İmamoğlu: HDP'nin Kapatılmasına Karşıyım

İmamoğlu HDP'nin kapatılmasına yönelik "Altı milyon oy almış partiye terörist gözüyle bakarsanız ben bunun karşısındayım" dedi.

Selo'dan 3. İttifak Sinyali

Selahattin Demirtaş, 3. İttifak önerisi getirdi. HDP ile birlikte Ak Parti'nin de kapatılmasını istedi. Demirtaş'ın çözüm sürecini gündeme getirerek  HDP'nin kapatılma davasıyla birlikte Ak Parti'nin de kapatılmasını istemesini daha önce gündeme getirmiş "Ak Parti'ye komplo var" haberini yapmıştık.

Almanya'nın 'PKK ile Arana Mesafe Koy' Sözüne Çok Bozuldular

Almanya'nın “HDP'den de AB'nin terör örgütleri listesinde yer alan PKK ile arasına belirgin bir sınır koymasını bekliyoruz” açıklamasına HDP'den tepki geldi

Ak Parti'ye Komplo Var

HDP'ye yönelik kapatma davası üzerinden AK Parti'yi uyardı. İddianamede yer alan çözüm süreciyle ilgili bölümlere dikkat çeken Eski Diyarbakır Milletvekili Ömer Vehbi Hatipoğlu, "Adalet ve Kalkınma Partisi yaklaşık 2-3 aydan beri ciddi bir komployla karşı karşıya. Adalet ve Kalkınma Partisi kendi silahıyla vurulmak isteniyor." dedi.

Gül, Sessizliğini HDP İçin Bozdu: Terör Örgütlerine Yarar

Abdullah Gül "Parti kapatmalarının ve dokunulmazlıkların kaldırılmasının  terör örgütlerinin çok işine geldiğini daha önceki deneyimler göstermiştir. " dedi.

ABD Rahatsız, AB'nin Güveni Zedelenmiş

HDP Kapatma davası ve Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi ABD'den ve AB'den ilginç tepkiler geldi. Dışişleri Bakanlığı ise iki kararla ilgili hukukun uygulandığını kaydetti.

Erbakan, Kime 'Çingenelik Yapmayın' Dedi ?

Genel Yayın Yönetmeniz Fehmi Çalmuk'tan yine gündem olacak analiz geldi. "Kürtler'in Saadet Vakti" başlığını taşıyan yazı; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Asiltürk ziyaretinden sonra ortaya çıkan "1994 Ruhu" başlığı altında orta çıkan yakınlaşma HDP'nin kapatılmasından sonra oluşacak boşluğun Saadet Partisi tarafından doldurulmasını öngördüğünü öne sürdü.

Dön Buldan Dön !

"Farklı anlam çıkarmayın. Hiç kimse verilmiş bir söz olarak algılamasın" diyen Pervin Buldan, Çözüm süreci başarıya ulaşırsa nelerin yapılacağına dair bizlere vaat edilenleri açıklamazsak namerdiz" sözlerinden geri vites yaptı.

Tesadüfün Böylesi... Büyükelçi Dün Bitlis'teydi

Avustralya’nın Ankara Büyükelçisi Marc Innes - Brown bir gün önce Bitlis HDP  il örgütünü ziyaret etmişti. 

"Stop Erdoğan" Diye İlan Verdiler

Fetö'cüler ve HDP'nin sık sık gündeme getirdiği cezaevlerindeki hamile kadın ve çocuklu tutuklularla ilgili kampanyada  Time Meydanı'ndaki Türkiye karşıtlığı ilanlarda yerini aldı ilanda "5000 kadın + 780 bebek politik sebeplerle cezaevinde" yazıldı.

Saadet Partisi Erbakan programı düzenledi.

Necmettin Erbakan'ı anma ve anlama programı düzenleyen Saadet Partisi'nin davetine CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Sancar da katıldı.

HDP Derken HÜDAPAR Krizi !

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkan Vekili Zekeriya Yapıcıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Kürtler’den özür dilemesini, Kürt kimliğinin anayasa tanınarak Kürtçe'nin 2.ana dil olmasını istedi.

Fotoğrafçı Bakan

HDP'ye yönelik gösterdiği fotoğraflarla büyük ses getiren İçişleri Bakanı Soylu için HDP "Fotoğrafçı bakan" ismini koydu

HDP'de Sular Durulmuyor

HDP içinde Selahattin Demirtaş'ın HDP eş başkanlığından ayrılmasıyla başlayan tartışmalar bitmek tükenmek bilmiyor.

Gar-dırop HDP'li Bulundu?

Soylu, "HDP Ağrı Milletvekili. Gare'ye geliyor. Gare'de kaldıktan sonra Mahmur'a geçiyor. Mahmur'a da bu arabayla beraber gidiyorlar" dedi.