Içişleri Bakanlığı Haberleri

Içişleri Bakanlığı Haberleri

Yıl başından bu yana 130 terör eylemi engellendi

İçişleri Bakanlığı, "2021 yılında güvenlik güçlerimizin istihbari çalışması, tedbirleri ve dikkati sayesinde 130 terör eylemi engellendi" açıklamasını yaptı.

Özal, Akbulut'un Kimyasını Neden Bozdu?

Yıldırım Akbulut, Özal'ın kendisiyle ilgili verdiği kararlarla "vücut kimyasını" bozduğunu bozduğunu söyledi

AK Parti'de KADES Krizi

 Kürtçe eğitim konusuna da değinen AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, “AK Parti’nin Kürtlerle ilgili eğitim alınanda yapmış olduğu çalışmalar partinin en büyük devrimidir. Her ne kadar seçmeli de olsa bunu büyük bir devrim olarak kabul etmek gerekiyor” diye konuştu.

Esnaf Kredileri Politikayı Yakından Etkiler

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'nin İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirdiği "Sorun Varsa Çözüm Var Türkiye'nin Esnaf ve Sanatkarı Var" isimli projesi kapsamında “Pandemi Döneminde Esnaf Kredileri Sorunları” Toplantısı 7 Mart 2021 Pazar günü saat 14.00'da online olarak zoom programı üzerinden gerçekleştirildi.

Esnafa Pandemi Etkili İletişimi

“Pandemi Döneminde Hijyen  ve Etkili İletişim” toplantısı Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'nin  İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile işbirliği içinde yaptığı "Sorun Varsa Çözüm Var Türkiye'nin  Esnaf ve Sanatkarı Var " isimli projesi kapsamında  gerçekleşiyor. Aden Psikolojinin organize ettiği toplantı 28 Şubat 2021 Pazar günü saat 15.00'de gerçekleşecek. 

Başın Düşerse Dara Aman Vali'yi Arama

İçişleri Bakanlığı tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. Valilerin suç duyurularını nasıl bir takvimde yapaakları ise belli olmadı.