Istifa Haberleri

Istifa Haberleri

İYİ Parti'den istifa edip AKP'ye geçtiler

Erzurum'da İYİ Parti İl Meclis Üyesi ve İlçe Belediye Meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu bir grup, düzenlenen törenle AKP’ye katıldı.

MHP'li Belediye Başkanı istifa etti

MHP'li Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, "sağlık sorunları" nedeniyle görevinden istifa ettiğini duyurdu.

HDP'den istifa edip Ak Parti'ye katıldı

HDP'den istifa eden Diyarbakır'ın Dicle İlçe Belediye Başkanı Felat Aygören AK Parti'ye katıldı. Aygören'in parti rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı.

Abdullah Gü'ün Danışmanı da

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanı Raşit Aydın zehir zemberek bir açıklamayla istifa etti. İşin ilginç yanı Ak Parti döneminden bu yana Abdullah Gül'ün yanından ayrılmayan eski Koruma Müdürü Osman Çangal'da ayrılarak Cumhurbaşkanlığı danışmanlığı görevine dönmesi dikkat çekti.

Savcıya Anlatacak, Yer Gök İnleyecek

İstifa etmeyeceğini belirten Süleyman Soylu yakın döneme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ancak videolarda gündeme getirilen konular ilgili olarak savcılığın yapacağı soruşturmada bütün bildiklerini anlatacağını söyledi

DEVA'ya Genç Siviller Çökmüş

Demokrasi ve Atılım Partisi İstanbul il yönetimi üyesi Oğulcan Tanrıyar'ın istifa mektubu DEVA yönetimine yönelik zehir zemberek eleştirileri içeriyor.

5'inci Kol Şifresi Bu İstifada mı Gizli?

Ali Babacan’nın kurduğu DEVA Partisi’nin İstanbul İl Yöneticisi Oğulcan Tanrıyar,'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamalarını doğrulayan  bir istifa geldi. Tanrıyor, İstanbul il örgütünün "genç sivillere tesim edildiği"ni belirtti. Genç sivller hareketinin kurucularından  Turgay Uğur 15 Temmuz'dan sonra Güney Afrika'ya kaçtı  

E-Devletten İstifa Etti

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'istifa et' diyemeyen muhalefet de istifa etmelidir" diyen İnce, "İkisi de birbirinden beter. Biri merkez de, diğeri belediyelerde iktidar. Mutlu bir azınlık var ülkede. Bi iktidardan da bu muhalefetten de huzur gelmez ülkeye" dedi.

İstifa Etme Rektör

"Muhalefet HDP, PKK’lı DHKP-C’li sempatizanları, Boğaziçi Üniversitesi’nde, İstanbul’un değişik yerlerinde ve Türkiye genelinde faaliyetleri yürütmektedirler. " diyen Alaattin Çakıcı rektör Melih Bulu'ya "istifa etme" çağrısında bulundu.

Yerlilik, Millilik Dersi mi, Hadi Oradan !

CHP'den istifa eden İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile yazar Levent Gültekin arasında "Millik,yerlilik" polemiği yaşandı.

Moğollar CHP Seçmeni İçin Ne Dedi?

Daha önce Muharrem İnce'ye "verdiğim oyu haram etme" diyen müzisyen Cahit Berkay şimdi de CHP'den istifa eden Milletvekillerine tepki gösterdi

Vekil Sayısı 135... İttifakın Ortasında CHP

Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel CHP'den istifa etti. CHP'nin Meclis'teki sandalye sayısı 135'e düştü