Iyi Parti Haberleri

Iyi Parti Haberleri

Akşener'den Abdulhamid savunması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Abdülhamid Han' yanıtını vererek, "Yani Erdoğan'a benzetirken Abdülhamid Han'a hakaret etmişiz. Arkadaş en azından kendisinin farkında" dedi. Akşener, Erdoğan'ı bu kez de Tazmanya canavarına benzetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akşener'e Abdülhamid tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da, AK Parti Gençlik Kolları tarafından Yeni Adana Stadyumu'nda düzenlenen, "Bir Gençlik Şöleni" etkinliğinde açıklamalarda bulundu. Konuşmasında İYİ Parti lideri Meral Akşener'e tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Abdülhamid'e dil uzatana, millet 2023 seçimlerinde haddini bildirecektir. Meral Hanım, sen kim Sultan Abdülhamid'e saygısızlık kim" ifadelerini kullandı.

Akşener: Sığınmacı sorununu Erdoğan'ın sığ zihniyeti ile çözemeyiz

Partisinin haftalık grup toplantısında AKP iktidarının göç politikalarını eleştiren İYİ Parti lideri Meral Akşener, "Sayın Erdoğan'ın bizzat kaleme aldığı, 20 yıllık bir büyük trajedinin artık yavaş yavaş sonuna geliyoruz" ifadesini kullandı.

Meral Akşener: Birilerini kalpten götüreceksiniz!

Anneler Günü konserinde 'Başbakan Meral' sloganlarıyla karşılanan İYİ Parti lideri Akşener, “Birilerini kalpten götüreceksiniz. Sinirlerini bozmayın insanların" dedi. Akşener, "Siz bunu diyorsanız, bu salonu şereflendiren her bir hanımefendi ‘Başbakan Meral’ diyorsa elhak, başbakan Meral olacaktır" diye sözlerine ekledi.

O fotoğrafa disiplin cezası

İzmir Valiliği; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in TBMM'de partisinin grup toplantısında sağlıkçıların sorunlarını aktarması için kürsüye davet ettiği Selçuk Devlet Hastanesi röntgen teknisyeni Derya Tunç'a disiplin cezası verdi.

Akşener: 6 farklı partiyiz ama ortak görüşlerimiz var

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "6 siyasi parti olarak tüm farklılıklarımıza rağmen, Türkiye için ortak görüşlerimiz var" dedi.

Akşener: Müsade ederse faturayı ben ödeyebilirim!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'fatura ödememe' eylemi sonrası elektriğin kesilmesine ilişkin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açıklamalarda bulundu. Akşener, ''Müsaade ederse hanenin borcunu ödeyebilirim'' dedi.

Meral Akşener'den Erdoğan'a: Beceriksizlik abidesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Meclis'te partililere seslendi. Akşener, "Peki hükümet yoksa, ne var? Kendisini kanundan ve milletten üstün gören, bir tek adam var. Ucube sistemini, memleketimize dayatmaya çalışan, bir beceriksizlik abidesi var" dedi.

Akşener'den Erdoğan'a yüzüklü gönderme

İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “İşte bütün servetim bu yüzük. İstanbul’a hizmete hazırım” ifadelerine gönderme yaparak, "Bu yüzüğün sahibi cebinde 10 lirası olmayan gençlere aromalı kahve için diyor duyuyor musunuz?" dedi.

Yavaş Akşener'in ardından Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

Millet İttifakı'nda Haşim Kılıç tartışması

Cumhurbaşkanı adayı olarak Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın 2023 seçimlerinde Millet İttifakı'nın adayı olacağı iddiasına Millet İttifakı cephesinden ilk yanıt geldi. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, "Sayın Genel Başkanımız aday kriterlerini sıraladı. Elde bilgi olmadan böyle şeyler paylaşılmamalı" dedi.

Ağıralioğlu ile görüşen Akşener: Kırgınlıklarımız olabilir

İYİ Parti lideri Meral Akşener, geçtiğimiz hafta genel başkan yardımcılığı görevinden aldığı, Yavuz Ağıralioğlu ile ilk kez yüz yüze görüştü. Görüşmenin ardından Akşener, "Kırgınlıklarımız olabilir, bu birbirimizi sevdiğimizin alametidir" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener'den 'Nebati' iddiası: 'Affını isteme vakti gelip çattıı

Partisinin haftalık olağan grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TÜİK'e göre yüzde 60'ı aşan enflasyon oranına tepki gösterdi. Akşener, "Faiz artırılmadan olmaz diyenler vardı, elhamdülillah o da tamam" diyen Bakan Nebati için, "Nebati Bakan'ın affını isteme vakti gelip çatmıştır. Yeni hayatında şimdiden başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Buğra Kavuncu'ya saldırıda iddianame tamamlandı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun Bakırköy’de yumrukla saldıran sanık Sinan Oral hakkında "basit yaralama" suçundan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İYİ Parti'de A Takımı değişti!

İYİ Parti'de Başkanlık Divanı'nda değişikliklere gidildi.

Soylu'dan Akşener'e: Yapmak istediğin şey, bir FETÖ senaryosu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e, 'Türkiye’nin bugünkü huzur ortamında sadakat ve fedakarlıklarıyla katkısı büyük olan Emniyet Teşkilatımızı istismara, 15 Temmuz öncesi gibi kendisini "müstakbel başbakan" atayan Zafiyet Hanım da katılmış. Yapmak istediğin şey, bir FETÖ senaryosu. Başaramayacaksın Zafiyet Hanım.' eleştirisinde bulundu.

Akşener Saray bürokratlarına dikkat çekti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'beslenme tavsiyesini' sert sözlerle eleştirdi. Akşener 'aday' tartışmalarına ilişkin, "Defalarca söyledim adayımız, Türkiye Cumhuriyeti'nin 13. Cumhurbaşkanıdır" dedi.

Yuvarlak masa zirvesi sona erdi: 6 muhalefet partisinden ortak açıklama

28 Şubat'ta güçlendirilmiş parlamenter sistem önerisini imzalayan 6 muhalefet partisi genel başkanı bir kez daha Deva Partisi ev sahipliğinde bir araya geldi. Tarihi zirve sonrası bir yazılı açıklama yapıldı.

'Tıpış tıpış gidecekler'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kayseri’de; “Beş maaş alıp, yan gelip yatan danışmanlar var sarayda. Haram zıkkım olsun. 11 maaş alan müdürler var, kuş konduruyorlar mübarekler. Bakın bunların tamamı haramdır, kul hakkıdır” dedi. Seçimi işaret eden Akşener, “Allah nasip ederse ister erken ister zamanında yapılacak seçimde helal oylarınızla o sandıkları patlatacağız. Bu arkadaşları göndereceğiz, tıpış tıpış gidecekler. Bu harami düzeni birlikte göndereceğiz” diye konuştu.

Akşener: Erdoğan gerçeği kendi sesinden itiraf etti

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1915 Çanakkale Köprüsü'nün açılışı sırasında kullandığı '200 liracık' ifadelerine sert tepki gösterdi. Sandığı işaret eden Akşener, "O sandık gelecek ve bu arkadaşlar neyin gerçek olduğunu acı bir şekilde görecekler" diye konuştu.

Türkiye Varlık Fonu'ndan Akşener'e cevap

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Arda Ermut, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Türk Telekom'un satışı ile ilgili iddialarına yanıt verdi.

Meral Akşener: Hak yiyene yuh olsun

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yenimahalle’de düzenlenen “Uyanış, Doğuş, Aşık” etkinliğinde, “Ne mutlu bize ki aklımızı, ruhumuzu, gönlümüzü besleyen büyüklerimiz var. Bunca kıymeti bilmeyene yuh olsun. Bunca zenginlik varken yanlış yapanlara yuh olsun. Hakkı ve hakikati sancak bilmek yerine hak yiyene yuh olsun” dedi.

'Hariri Türk Telekom'un kârını cebine koyup gitti'

Grup toplantısında konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener, Türk Telekom'un Varlık Fonu'na devri için "Lübnanlı Hariri'ye özelleştirme yapıyoruz, yabancı sermaye giriyor tezahüratları eşliğinde 6.5 milyar dolara sattılar. Sözleşme gereği söz verdiği hiçbir yatırımı Hariri yapmadı. Dönüp tek bir laf etmediler, edemediler. Türk Telekom'un karını ceplerine indirip götürdüler, 'Sen ne yapıyorsun' diyemediler" dedi.

Akşener: Çaldıkları gibi geri verecek, geldikleri gibi gidecekler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener, iktidara "Servet peşinde koşanlar için alınan haram kararlara sessiz kalamaz. Çaldıkları gibi geri verecek, geldikleri gibi gidecekler. O sandık gelecek" dedi.

'Üniversite mezunu olup markette kasiyerliğe mahkum olmak nedir bilir misin?'

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Sayın Erdoğan, üniversite mezunu olup markette kasiyerliğe mahkum olmak nedir bilir misin?" dedi.

İYİ Parti'de toplu istifa

İYİ Parti Zonguldak İl Teşkilatı’nda kurucular kurulunda yer alan 50'ye yakın yönetici ve üye hem görevlerinden hem de partiden istifa ettiklerini açıkladı.

6 lider imzayı attı

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA ve Gelecek Partisi genel başkanları, “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'' üzerine Ankara'da bir araya geldi. Liderler, "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" metnine imza attı.

Meral Akşener'den Ahlatlıbel Zirvesi'yle ilgili açıklama

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ahlatlıbel Zirvesi'yle ilgili açıklamalarda bulundu. Akşener, "Milletimiz artık, ortak akıl için bir araya gelebilen, milletin ve memleketin meselelerini, birbirleriyle konuşabilen siyasetçiler istiyor" dedi.

Muhalefet liderleri yemekte buluştu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bugün ilk kez bir çalışma yemeğinde buluştu. Toplantıda, güçlendirilmiş parlamenter sistem ile ilgili çalışmaların değerlendirileceği bekleniyor.

Akşener: 2001 krizinden çok daha büyük bir kriz var

İYİ Parti Kalkınma Kongresi’nde konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener'den sert ekonomi çıkışı geldi. Akşener, “2001 krizinden çok daha büyük bir kriz var” dedi.