Etiketler

Akşener: Kılıçdaroğlu'nun adaylığı elbette hakkıdır

İYİ Parti lideri Akşener, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmalarına ilişkin ilk kez konuştu. Akşener "Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusu elbette hakkıdır, elbette saygı duyulması gereken bir durumdur. Ben CHP'nin, yani ana muhalefet partisinin genel başkanının cumhurbaşkanı adaylığına dair arkadaşlarının böyle bir tutumunun ve talebinin olmasını saygıyla karşılarım." dedi.

İyi Gelecek , Deva Saadet (1)

Son günlerde çalkantılı bir süreçten geçen Millet İttifakı , 3.İttifak Arayışında mı ? sorularına usta gazeteci Fehmi Çalmuk ' İYİ GELECEK DEVA SAADET ' adlı köşe yazısın'da www.politikadam.com sitesinde cevap aradı .

Seçmen Tavır Değiştirdi

Aksoy Araştırma tarafından yapılan son kamuoyu araştırmasının sonuçları açıklandı.

HDP İşbirliği İddiası Bile Tepkiye Yetti

İl sınırında partililer tarafından karşılanan Akşener, İkizdere ilçesine geçti. Esnaf ziyaretinde bulunan Akşener’e bir grup, tepki gösterdi. Bu sırada grupla, İYİ Partililer arasında gerginlik çıktı.

Ateşle Oyun Olmaz

HDP provakasyonun fitilini ateşledi, anında cevap geldi. Bu bile gelmekte olan tehlikenin büyüklüğünü göstermeye yetti.

İtina İle Bildiri Sevilir

103 amiralin bildirisine siyasetten üç isim sahip çıktı. CHP'den iki isim parti sözcüsü Öztrak diğeri ise grup başkanvekili Engin Özkoç. Diğeri ise İyi Parti genel başkan danışmanı Aytunç Çıray...

103 Amiral Karaya Oturdu

Gece yarısı 104 Emekli Amiral imzasıyla dikkat çeken bir açıklama yapınca siyaset bu bildiriye kilitlendi. Ardından yine " Deniz Aslanları" başlığıyla yeni bildiri daha yayımlandı. Tek aykırı ses İyi Partili Aytunç Çıray'dan geldi. Darbe çağrısı olarak nitelendirilen bildiride, cübbeli fotoğrafı yayınlanan tuğgeneral, Montrö ve Kanal İstanbul vardı. Ancak neden İstanbul Sözleşmesinin olmadığı ise merak konusu.

Meral Akşener: Neler oluyor Sayın Erdoğan

İyi Parti lideri Meral Akşener, "Bugünlerde bir şeyler oluyor" diyerek Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Mısır'a ilişkin "Bölgesel barış için yeni bir sayfa açılabilir" açıklamalarına işaret etti. Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Sayın Erdoğan bu konuları bakan ve sözcüne açtırarak nabız mı yokluyorsun, Rabia'yı öksüz mü bırakıyorsun? Tarih tekerrür mü ediyor? Rabia'yı bu kez de Sisi'nin sofrasında mı bırakıyorsun?" diye seslendi.

Kavgada Söylenmez !

İYİ Parti'nin sosyal medya hesabından, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'le ilgili paylaşımı Vatan Partilileri kızdırdı.

İyi Parti Haber Ajansı mı Kurdu?

Mahir Ünal Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakınındaki isimlerden biri. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı... Her söylediği haber ,her işaret ettiği televizyonda ya konuşuyor ya da konuşturulmuyor. Hal böyle olunca eski bakan olarak yüksek dereceli korunan Mahir Ünal'a saldırı olacak ve bunu Türkiye yalnız ve yalnız İyi Parti Kahramanmaraş il başkanının sosyal medya hesabından öğrenecek. Haber Ajansı mısın be mübarek?

KAN-TER-ÖRİSTTİR

ABD’de 54 senatör 9 Şubat’ta ABD Başkanı Joe Biden’a gönderdikleri mektupta, Türkiye’ye baskı yapmasını istemiş ve FETÖ’cü isimleri de mağdur gibi göstermişlerdi. AK Parti, CHP, İYİ Parti ve MHP’den 87 milletvekili ise yayınladıkları bildiriyle "Mektupta adı geçen kişi, terör örgütü başını 'baba' olarak kabul eden, örgüte mensubiyetini kendi beyanlarıyla teyit eden, aile üyeleriyle birlikte kanlı darbe girişimini alenen destekleyen bir teröristtir" ifadesine yer verildi.

Akşener Krizi Nasıl Çözdü?

Kongre sürecinde operasyonla suçladıkları isimlerle bundan sonra nasıl yol yürüyeceklerine ilişkin sorulara  Aytunç Çıray, "ileriye bakmak gerektiğini" söyleyerek cevap verdi.