Kemal Kılıçdaroğlu Haberleri

Kemal Kılıçdaroğlu Haberleri

Kılıçdaroğlu'ndan af açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, af konusunda iktidara çağrı yaparak titizlikle yönetilmiş bir düzenlemeyi konuşmaya hazır olduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya eleştiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'da yapımı tamamlanan projelerin açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6'lı masa ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "Bu 6'lı masadan bir şey çıkar mı? Her toplantıda bir sonraki toplantıyı kimin evinde yapacaklarını konuşuyorlar. Birileri ülkeyi yönetmeyi gizli ortaklarını idare etmekle karıştırıyor" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'ye gidiyor

Parti yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kılıçdaroğlu'nun 9-13 Ekim tarihleri arasında ABD'yi ziyareti öngörülüyor.

Kılıçdaroğlu Menderes ve Özal'ın mezarlarını ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile eski başbakanlardan Adnan Menderes'in anıt mezarlarını ziyaret ederek çelenk bıraktı.

Kılıçdaroğlu: Askeri hastaneler orduya teslim edilecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'dan seslendi. Kılıçdaroğlu, "Eğer Türkiye bizim ortak paydamızsa, bayrak bizim ortak paydamızsa ki CHP için şunu rahatlıkla söyleyebilirim; bizim 2 kırmızı çizgimiz var; bayrağımız ve vatanımız. " ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Gelecek aylarda her türlü provokasyona maruz kalacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gençlere seslenerek, “Ülkenin size bir gençlik borcu var. Hedefim, siyaset hayatımın sonuna giderken, olabildiğince o borcu telafi etmektir" dedi.

KA.DER'den CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) üyeleriyle bir araya geldi.

CHP Liderinden Erdoğan'a yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini hedef almasına ilişkin yeni bir paylaşımda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Sen bu millete artık hiçbir bedel ödetemezsin. Kimse korkmasın" dedi.

Kılıçdaroğlu: Haramilerin saltanatını yıkacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova’da esnaf ziyareti sırasında yurttaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, “Demokrasinin ayak sesleri geliyor. Özgürlüğün ayak sesleri geliyor. Hakkın, hukukun ayak sesleri geliyor. Adaletin ayak sesleri geliyor. Birileri korkuyor, panik içinde. Sizi üzmesin onlar. Birlikte mücadele ederek haramilerin saltanatını yıkacağız” dedi. Ayrıca, Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında, pankart krizi yaşandı.

İçişleri'nden Kılıçdaroğlu'na yanıt

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden Yüksek Seçim Kurulu’na veri aktarımına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin yazılı açıklama geldi. Açıklamada, "MERNİS'te bugüne kadar da herhangi bir olumsuz durum yaşanmamıştır. Kişi bilgilerinde yanlışlık ya da hata olmadığının en büyük delili de bugüne kadar düzenlenmiş olan 76 milyon çipli kimlik kartı ve 9 milyon yeni nesil pasaporttur." denildi.

Kılıçdaroğlu'ndan KPSS açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kamu Personel Seçme Sınavı'yla (KPSS) ilgili iddialara yönelik bir açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu: Çiftçinin faizini sıfırlayacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir’de “Milletin Sesi" mitinginde konuştu. Ekonomiye ilişkin mesajlar veren Kılıçdaroğlu, çiftçilere ve emeklilere yönelik vaatlerini yineledi.

Kılıçdaroğlu: Lozan'ın bayram olması için kanun teklifi vereceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis açıldığı zaman Lozan Antlaşması'nın imzalandığı günün bayram olarak kutlanmasını öngören teklif vereceklerini söyledi.

ODTÜ ve Boğaziçi'nde tören iptaline Kılıçdaroğlu'ndan tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi ve ODTÜ'de mezuniyet törenlerinin iptal edilmesine tepki gösterdi.

'İktidarımızda İstanbul Sözleşmesi 24 saat içinde yürürlüğe girecek'

Danıştay 10. Dairesi, İstanbul Sözleşmesi'nin feshine ilişkin 20 Mart 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararının iptal istemini reddetti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu millete sözüm var. İktidar olduğumuzda, Allah'ın izniyle olacağız, halkın takdiriyle. İlk 1 hafta içinde, hatta 24 saat içerisinde İstanbul Sözleşmesi'ni yürürlüğe koyacağız" dedi.

Salih Uzun'dan 2023 Seçimleri için Büyük İddia

Türk Demokrasi Vakfı Başkanı Salih Uzun, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında 2023 seçimleri için önemli bir iddiayı gündeme getirdi. Uzun "önümüzdeki seçimlerde de böyle şeyler bekliyorum. Parlamento seçimleri için başka bir oy kullanacak, Cumhurbaşkanlığı için başka oy kullanacak" dedi. Uzun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun alevi kimliği üzerinden yapılan tartışmalara değinerek "Eğer bir Cumhurbaşkanı adayının kimliği üzerinden, ya bu kazanamaz falan denilecekse, öyle bir seçim de olmasın. Tartışma bunun üzerinden yapılacaksa, kimlik üzerinden tartışılıp, kimlik üzerinden itiraz edilecekse varsın böyle siyaset olmasın." diye konuştu.

Erdoığan: Batı'da dürüstlük yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van'da "Gençlik Buluşması" etkinliğinde açıklamalarda bulundu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçim iddialarına yanıt veren Erdoğan, "Bay Kemal Kasım'da seçim yok. Sen önce aday mısın değil misin? Önce onu açıkla. Eğer sen aday değilsen adayını açıkla" ifadelerini kullandı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in ABD Kongresi'nde Türkiye aleyhine konuşmasına tepki göstererek, "ABD'ye gidiyorsun Senato'da konuşma yapıyorsun. F-16'lar aleyhinde. Yemezler Miçotakis yemezler. 5+4 üsler kuruldu. Ne kurarlarsa kurulsun. O üsleri ne için yaptınız diye sorduğumuzda "Ruslara karşı" diyorlar. Ya Rusya'ya karşı Ukrayna'ya ne yaptınız. Sözleri yalan dolan" dedi.

Karayalçın: Kılıçdaroğlu Aday Değilse CHP'de Ön Seçim Yapılmalı

DYP ile kurduğu koalisyon hükümetinde görev alan Murat Karayalçın, Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olması gerektiğini belirtirken üstü kapalı olarak Ankara ve İstanbul Belediye Başkanlarına uyarıda bulundu. Karayalçın " Parti Genel Başkanı adaysa, şimdi parti pratiği öyledir Fehmi Bey, karşısına aday çıkmaz. Ama parti genel başkanı aday değilse, o zaman ön seçim yapılır, kimin gücü varsa, ön seçimden, yani kulisten değil, fısıltıdan değil ön seçimden çıkar." dedi. Bir metin üzerinden 6'lı masanın genişlemesi için genel bir çağrı yapılmasını isteyen Karayalçın, İtalya'nın 2006 yılında gerçekleştirdiği 18 partili ittifakı örnek olarak gösterdi. Genel Yayın Yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programına katılan Karayalçın CHP'nin HDP ile görünür olmaktan korktuğunu sanmıyorum" dedi. Röportajın ikinci bölümünde dış politika analizinden iç politikaya yönelik Murat Karayalçın'ın tespitleri....

Akşener Kılıçdaroğlu'ndan özür diledi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "Alevi kimliği sünniler için endişe" ifadesi nedeniyle Kılıçdaroğlu'ndan özür diledi.

Kılıçdaroğlu: Böyle bir soygun dünyanın hiçbir yerinde görülmedi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati'nin açıklamalarına ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, "Bu iktidarı hep birlikte göndereceğiz tepedekini de emekli edeceğiz. Zalim sarayında oturur halkı görmezmiş. Sarayda oturup fakirden alıp bir avuç tefeciye dünyanın kaynağını aktarıyorsan senin bu memlekete hiçbir faydan artık olamaz" dedi.

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Avrupalı muhatablarına, "Terörle mücadele yasasını değiştireceğiz" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdoroğlu'na tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu: Terörle mücadele yasasını değiştireceğiz

Avrupa Birliği yetkililerine hitaben bir konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'deki terörle mücadele yasasının uluslararası normlara göre güncelleneceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanlığı için 6'lı masada İmamoğlu ve Yavaş'ın adı hiç geçmedi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı için şimdiye kadar 6'lı masada Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş konusunun geçmediğini söyledi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 10 soru

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 10 soru yöneltti.

Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın 10 sorusuna yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi Direnişi’ne katılanlara ‘sürtük’ demesine tepki gösterdi. CHP lideri ayrıca Erdoğan'ın kendisine yönelttiği 10 soruya yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, saat 23.00'ü işaret edip Erdoğan'a bir de çağrıda bulundu: Ben de soru soracağım hazır ol...

Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Sarıgün’e hapis cezası

Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesine katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk atan Osman Sarıgün, 3 yıl 23 ay 30 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: Çok zorlama kayışı koparırsın senden Cumhurbaşkanı olmaz!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'yı desteklediği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle ylüklenen Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na "Hapishane" imasında bulundou. Bahçeli, "Sayın Kılıçdaroğlu, anlaşılan aklın başından gitmiş, çok istekliysen, terörist Demirtaş’ın hasretini ziyadesiyle çekiyorsan, Kavala olmadan yaşayamam diyorsan, biraz daha devam et, sonunda kanun yoluyla onların koğuşundaki boş bir ranzaya sen de kapağı atarsın, nihayet çulunu serer, duvara da halını asarsın" dedi.

Ömer Çelik: Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları çok büyük bir sorumsuzluktur

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun vakıf iddialarına ilişkin, "Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları çok büyük bir sorumsuzluktur. Hiçbir muhalefet lideri, daha önce yabancı ülkelerin kara propoganda yöntemini kullanmamıştır" dedi. Çelik, İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurusuna ilişkin ise, "Bizim savaştığımız terör örgütlerine para ve silah yardımı yapan ülkeler NATO'ya başvuruyor. Onların bu haliyle NATO'yu güçlendirecek bir yanı yok" değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan kayyum çıkışı: Seçimle gelen seçimle gider

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van'da Belediye Başkanları Çalıştayı'na katıldı. Seçim güvenliği mesajı veren Kılıçdaroğlu'nun, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş açıklaması da dikkat çekti. 

Çelik: Kılıçdaroğlu politik dedikodu ve sistematik yalan üretiyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun TÜRGEV ve ENSAR vakıflarıyla ilgili yeni iddialarına sosyal medya hesabından yanıt verdi. Çelik, "Cumhurbaşkanımızın aile bireylerinin hukuka uygun ve herkese açık şekilde yürüttüğü sivil toplum faaliyetlerini hukuksuz ve şaibeli göstermeye çalışarak politik dedikodu ve sistematik yalan üretiyor" ifadelerini kullandı.