Kemal Kılıçdaroğlu Haberleri

Kemal Kılıçdaroğlu Haberleri

Bahçeli Kılıçdaroğlu'na yüklendi

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle hedef aldı. Bahçeli, "HDP’yi meşru organ görmek demek, PKK’yı muhatap almak demektir" ifadelerini kullandı.

2 yıl içinde tüm sığınmacıları davul ve zurnayla memleketlerine göndereceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda 2 yıl içerisinde Türkiye'deki tüm sığınmacıları memleketlerine davul ve zurnayla göndereceklerini belirterek "Bu millete sözüm sözdür, kesin. Irkçılık yapmadan. Çünkü onların kabahati yok" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan İngiltere'ye sert yanıt

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan İngiltere Savunma Bakanı'nın ülkesinin Pakistan ve Türkiye gibi ülkelerde Afgan mülteciler için merkezler kurma planı yaptığına yönelik ifadelerine tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, vefatının 21. yılında Ebulfez Elçibey'i andı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Azerbaycan'ın ikinci Cumhurbaşkanı Ebulfez Elçibey'in vefatının 21'inci yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

'Camiden çıkıyorsun avluda küfür ediyorsun!'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cami çıkışı yaptığı açıklamalara değindi. Kılıçdaroğlu, "Namazdan çıkıyorsun, avluda küfür kıyamet..." dedi.

İmza restleşmesi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sığınmacı tartışmalarıyla ilgili "Yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atamayacaksın Erdoğan!" paylaşımı yaptı.

Kılıçdaroğlu: Millet ittifakı karar verirse aday olurum

"Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı?" sorusuna CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Eğer millet ittifakı karar verirse aday olurum" dedi. CHP lideri, HDP ile ittifak konusunda da konuştu.

Kılıçdaroğlu'nu Korku Mu Sardı ?

Genel yayın yönetmenimiz usta gazeteci Fehmi Çalmuk Gündemde yaşanan son gelişmeleri "BAŞIN DÜŞERSE DARA MİLLİ GÖRÜŞÜ ARA " yazısı ile  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'e elçi gönderdiğini yazdı

İtiraf mı iftihar mı? Kılıçdaroğlu: CHP tarihinde ilk kez bu kadar yoğun çalışıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP tarihinde belki de ilk kez bu kadar yoğun çalışıyor. Biz iktidar olacağız, o zaman bütün sorunları çözeceğiz" dedi.

Bahçeli ve Kılıçdaroğlu Arasında Yeni Polemik: Kim Bölücü, Kim Milliyetçi, Kim Ülkücü?

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyada paylaştığı videolara atıfla "Tavsiyem, akşamları video çekip paylaşmak yerine, Zeki Müren'in Eski Dostlar şarkısını dinleyerek kendisini avutmasıdır" dedi. Kılıçdaroğlu ise "Biz kendi vatan topraklarını ve Süleyman Şah Türbesini ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti bayrağını kaçıp, toprağı düşmana teslim edenlerden yana değiliz. Biz şanlı bayrağımızı bir hafta içinde yerine dikmekten yanayız. Peki sen?" diye sordu.

Siyasetin Damat Polemiği

Merkez Bankası rezervi ile ilgili tartışmalar nedeniyle gündeme gelen Berat Albayrak siyasetin yeni "damat" polemiğinin merkezine oturdu.

Bahçeli Bombaladı

Derviş’in yeni bir fitne düzeneğinin asal unsurlarından birisi olduğu vehim değil, vaki bir gerçektir. CHP’de iki Kemal vardır. Acaba diyorum, mesela Faik Öztrak, hangi Kemal’i lideri olarak kabullenmektedir? ABD’deki Kemal’in CHP’deki ajanı ve taşeronu Öztrak mıdır?

İletişim Başkanlığı Devlet mi Demek?

Muhalefet Partilerinin her fırsatta seçilmişler diye eleştirdiği Cumhurbaşkanlığı İletim Başkanı Fahrettin Altun'a Anayasa'dan kaynaklanan bir koruma zırhını Cumhurbaşkanı Mehmet Uçum şu şekilde açıkladı: "Kalkıp İletişim Başkanı diye refere ederek, kurumu da göstererek hesap vereceksin demenin izah edecek bir tarafı yok.kurumsal olarak bu yapıları karşınıza alırsanız siz devleti karşınıza almış oluyorsunuz. 'Bu İletişim Başkanlığı devletin iletişim stratejisi açısından yanlış yapıyor' denebilirsiniz. 'Ben sizden hesap soracağım' demesi ne demek" "

Taşı Gediğine Nasıl Koydu?

Destici'nin "Ha Murat Karayılan, ha Meclis'teki kara çiyan. Ha Duran Kalkan, ha Pervin Buldan" ifadeleri gündem oldu.

Gara İçin Meksika Hatırlatması

BBP Lideri Mustafa Destici, yeni anayasa görüşmeleri için gittiği CHP'de gündem yine Gara operasyonuydu. Destici "Sizin aklınızda hiç soru yok mu operasyona ilişkin?" denmesi üzerine de her konunun basın önünde konuşulamayacağı yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu ise Cumhurbaşkanına yönelttiği 5 soruyu yineledi ve İçişleri Bakanı Soylu'nun açıklamaları üzerine "Önce sarayın memurları benim muhatabım değil, dolayısıyla ona cevap vermeyi doğru bulmuyorum." dedi.

Soylu Görüşme İçin İlk Defa Konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Soylu, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun bizim ardımızdan sanki bu detayları anlatmamışız gibi görüşmeden çıkar çıkmaz grup toplantısında meseleyi siyasi tartışmaya dönüştürüvermesi, sorumlunun sayın Cumhurbaşkanımızı olduğunu söylemesi PKK'yı aklamaktan, üstünden yük almaktan, bu acı olayı bir siyaset malzemesi haline dönüştürmekten başka bir şey değildir" ifadesini kullandı. 

Tazminat Savaşları

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu karşılıklı tazminat davası açtılar.

CHP'den Aynen İade

"Hangi gerekçe ile hakaret ediyorsun? " diyen Kılıçdaroğlu "Beş sorunun cevabını alacağım" dedi. Özgür Özel ise "Kılıçdaroğlu hakkında yaptığı tüm iftira, hakaret ve küfürleri kendisine aynen iade ediyoruz.” diye konuştu.

Anayasa "Terbiyesiz" Kurbanı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 13 Türk vatandaşının Kuzey Irak’ta öldürülmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorular yöneltti. Kılıçdaroğlu, ölümlerden Erdoğan’ın sorumlu olduğunu söyledi.

Mahir Ünal, TV 5 Kavgasının Arkasında Ne Var?

Olay ne çiftçinin elindeki akıllı cep telefonu ne de kamuoyunun gündeminde olayın bu kadar geniş yer tutması. Politik Adam tartışmanın yaşandığı Ak Parti ve Saadet Partisi cephesinde olayın perde arkasını araştırdı.

İzmir'in Aldığı Krediye Kim Kefil oldu?

Yani belediye, ilgili finansmanı süresi içinde sağlayamadığından henüz onay verilmiş veya İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından borçlanması yapılmış bir kredi söz konusu değildir.

Başın Düşerse Dara Aman Vali'yi Arama

İçişleri Bakanlığı tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. Valilerin suç duyurularını nasıl bir takvimde yapaakları ise belli olmadı.

Kılıçdaroğlu'ndan Barış Pınarı Harekatı mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden Fırat'ın doğusuna başlatılan 'Barış Pınarı' harekatına ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Bakan Soylu: 'DEAŞ'ın da PKK'nın da YPG'nin de patronu aynıdır'

Karabük Üniversitesi'nin akademik yıl açılış törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 7 maddelik sorusuna yanıt verdi.