Kılıçdaroğlu Haberleri

Kılıçdaroğlu Haberleri

Özgür Özel: İktidarda panik havası hakim

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan ailesinin ABD'ye para transfer ettiğine ilişkin iddiaları üzerine iktidarda panik havasının estiğini söyledi. Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye de ağır eleştiriler yöneltti. Özel, "Devlet Bey diyor ki, ‘Kemal Kılıçdaroğlu’ndan cumhurbaşkanı olmaz.’ Son dediğinde Recep Bey’i cumhurbaşkanlığına makamına taşımıştı. Müjdemizi almış olduk" dedi.

Kılıçdaroğlu'na tepki yağıyor! Erdoğan yargıya gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun iddiaları nedeniyle aleyhinde yasal yollara başvurulacağını açıkladı. Bu arada Kılıçdaroğlu'na tepkiler devam ediyor....

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve hükümeti hedef alan açıklamalarına canlı yayında tepki gösterdi. "Dış politikada ne zaman adım atsak Kılıçdaroğlu devrede. İç kaos oluşturmak istiyor." diyen Çelik, "Ortaya attığı iftiralar FETÖ kampanyasıdır." ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun sinsi bir faaliyet yürüttüğünü ve bundan sonraki açıklamalarına itibar edilmemesi gerektiğini sözlerine ekleyen Çelik, "Söylediği tek şey iftira atmak. Belge açıklayacağım diyor açıklayamıyor." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan ailesine ağır suçlama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Akşam saat 22:00'de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim" diye konuşmuştu. Beklenen açıklamayı yapan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın vakıf süsü verilmiş paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktardığını iddia etti. Kılıçdaroğlu, TÜGVA ve Ensar vakıfları aracılığı ile 1 milyar liranın ABD'deki paralel bir vakfa transfer edildiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan çık söyle, bu para gönderdiğin paravanın başında senin ailenden kim var?" dedi.

Bahçeli'den NATO çıkışı: Ayrılık gündeme gelmelidir

Partisinin haftalık olağan grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, fahiş zamlardan 'Türkiye'den intikam almayı hedefleyen mihrakları' sorumlu tuttu. NATO üyeliği gündemde olan İsveç ve Finlandiya'ya ilişkin de konuşan Bahçeli, "Alsınlar İsveç ve Finlandiya'yı tepe tepe kullansınlar. Türkiye'nin NATO'dan ayrılığı bile gündeme gelmelidir" dedi.

Kılıçdaroğlu: Biz kazanacağız, söz veriyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe'de düzenlenen "Milletin Sesi" mitinginde konuştu. Gündeminde son dönemde yaşanan hayat pahalılığı vardı. CHP Lideri ayrıca, adalet, sağlık, düzensiz göç, dış politika gibi konularda hükümeye yönelik eleştirilerini dile getirdi.

Erdoğan: Dertleri Atatürk değil!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. "CHP İstanbul İl Başkanı'nın bazı mahkumiyet kararlarının onanmasının ardından bize yönelik hakaret furyası başlattılar" diyen Erdoğan, "Ettikleri her kem sözün, attıkları her ifitiranın cevabını hukuk önünde vereceklerdir" diye konuştu. Atatürk Havalimanı'na yapılacak Millet Bahçesi tartışmasıyla ilgili de konuşan Erdoğan, "Dertleri Atatürk ismine sahip çıkmak değil" ifadesini kullandı. Erdoğan, 29 Mayıs'ı Atatürk Havalimanı'nda kutlayacaklarını söyledi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun SADAT ile ilgili iddialarına da tepki gösteren Erdoğan, "Bu çıkışın niçin şimdi yapıldığını iyi biliyoruz. Tüm kalbimle diyorum ki; başaramayacaksınız" şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurusu hakkında da "Hem PKK/YPG terör örgütüne destek verip hem de bizden NATO üyeliği için destek istemek en hafif tabiri ile tutarsızlıktır" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu: 'Türkiye’de üzerine en çok algısal operasyon yapılan kişiyim'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye’de üzerine en çok algısal operasyon yapılan kişiyim. Bu değişmez, ben alışığım. Ancak yurttaşlarımıza önerim, sureti muhalif görünen ama psikolojik harp dahilinde kurulmuş yapılara dikkat etmeleridir" dedi.

Bahçeli'den 'Canan Kaftancıoğlu' açıklaması

Canan Kaftancıoğlu'nun hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasına yönelik tartışmalar sürerken bir açıklama da MHP Genel Başkanı Bahçeli'den geldi. Türk yargısının kararını verdiğini ve konunun kapandığını belirten Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na da seslendi.

Kılıçdaroğlu: Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, pistinin bir bölümü sökülerek hastane yapılan kalanı da sökülmek istenen ve yerine Millet Bahçesi yapılacağı duyurulan Atatürk Havalimanı'ndaki çalışmalarla ilgili çok sert açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, "Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhiti; sana ise özel ilgi göstereceğiz" dedi.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık tazminat davası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Soylu Kılıçdaroğlu'nun Batılı büyükelçi ile konuşmalarını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 6'lı ittifakın ortak bildirisini Batı'lı bir büyükelçiye onaylatan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun büyükelçiyle yaptıkları konuşmalara ilişkin çok çarpıcı bilgiler paylaştı.

Kemal Kılıçdaroğlu, 30 bin lira tazminata mahkum edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 30 bin lira manevi tazminat kazandı.

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sığınmacı polemiği konusunda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na "Ülkemizde muhacir olarak bulunan insanları ne Bay Kemal'in, ne yandaşlarının dedikleriyle bu görevde olduğumuz sürece bu ülkeden asla geri itmeyiz, ötelemeyiz. . Biz bu görevde olduğumuz sürece, siz bu kardeşlerimizi bu ülkeden geri gönderemeyeceksiniz. Bu kardeşlerimizden kendi tasarruflarıyla, insiyatifleriyle geri dönmek isteyenler olduğunda zaten onlar geri döneceklerdir. Ama biz onları asla silahla, silah dayayarak düşmana teslim etmeyiz Bay Kemal, bunu böyle bilesin" sözleriyle yanıt verdi. Konuşmasında enflasyon ve fiyat artışları ile ilgili mesajlar da veren Erdoğan, "Sıkıntıların hiçbiri çözümsüz değildir, kalıcı değildir. Milletimizden sabırlı olmasını, bizi desteklemesini istiyorum" diye konuştu.

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: Sizin dediklerinizi yazsak makina yanar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. Bakan Soylu, “Kılıçdaroğlu; ‘Türkiye AB'nin göçmen deposu değildir’ dediğimiz için bize ‘Günaydın’ demiş. Sizin dediklerinizi yazsak makina yanar” dedi.

Kılıçdaroğlu: Sığınmacılar konusunda netim gidecekler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, göçmenleri geri göndereceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Bu konunun suçluları Recep Tayyip Erdoğan ve Avrupa ülkeleridir" dedi.

Kılıçdaroğlu: 'Devlet yönetimi şahsileştirilemez'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert sözlerle yüklenerek "Emperyal güçlerin Orta Doğu’daki maşası Erdoğan’dır" dedi.

Özdağ Kılıçdaroğlu'nu canlı yayına davet etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis’teki grup toplantısında sığınmacılar konusunda açıklamalarda bulundu. Bunun üzerine Ümit Özdağ kendisini televizyonda canlı yayında sığınmacı konusunu tartışmaya davet etti.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: 'Sığınmacı oyuyla mı kalmaya çalışıyorsun?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriyelilere yönelik "ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz" açıklamasına sert yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Sığınmacı oyuyla mı kalmaya çalışıyorsun Erdoğan?" dedi.

Erdoğan: Suriyelilere sonuna kadar sahip çıkacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Atatürk Kültür Merkezi'nde MÜSİAD'ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye'nin Gücü Ödülleri Töreni'ne katıldı. Erdoğan, buradaki konuşmasında son haftaların tartışma konusu sığınmacı ve göç konusuna değinirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "İktidara gelince bütün Suriyelileri ülkelerine göndereceğiz" açıklamasına gönderme yaparak, "Biz Suriyelilere sonuna kadar sahip çıkacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan aile fotoğraflı bayram mesajı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu aile fotoğrafı ile bayram mesajını sosyal medya hesabından paylaştı

Erdoğan: İBB yönetimi PKK'yı belediyeye dolduruyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki iftar programında konuştu. Kılıçdaroğlu'nun kavga için geldiğini ve asıl niyetini gizlemediğini belirten Erdoğan, "İBB yönetimi PKK'yı belediyeye dolduruyor" dedi.

Erdoğan: Bay Kemal'i aldatıyorlar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti sonrası gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan İBB çalışanının teröristlerle fotoğrafı konusunda, ‘Bu fotoğraf bir delildir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bunun hesabını vermesi lazım.’ dedi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun elektriği kesildiği iddia edilen eve ziyareti hakkında, ‘Bay Kemal’i ciddi manada aldatıyorlar, o da oyunlara çok rahat geliyor. Çünkü kendisinin ufku yok.’ eleştirisinde bulundu. Erdoğan, enflasyonla mücadele konusunda ise, ‘Halkımız müsterih olsun, bu meselenin üstesinden geleceğiz.’ dedi. Dış politikadaki son dönemdeki sıcak temaslar konusunda, ‘Düşman üretme değil dost kazanma sürecine’ vurgu yapan Erdoğan sosyal medya düzenlemesi konusunda da hızlı adımlar atılacağını belirtti.

Kılıçdaroğlu 'Ya bana katılın ya yolumdan çekilin' sözünü kime söyledi?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı ''Ya bana katılın ya yolumdan çekilin" açıklamasıyla ilgili konuştu. O sözleri kime, neden söylediği sorulan Kılıçdaroğlu, ''Vatanına bağlı bütün kesimleri yol arkadaşım olarak kabul ettim ve onlara çağrı yaptım. Mevcut düzenden memnunsanız yolunuz açık olsun'' dedi.

Kılıçdaroğlu: 'Vatanı satanlarla mücadele edeceğiz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında tarihi bir konuşmaya imza attı. AKP iktidarına seslenen Kılıçdaroğlu, "Ey saray, sesimi duyuyor musun? Yoksulların biriken öfkesini görüyor musun?" dedi. Kılıçdaroğlu, konuşmasını "Vatanı satanlarla kavga edeceğiz" diyerek sonlandırdı.

Devlet Bahçeli: Sözde soykırımı tanıyanın TBMM'de yeri olamaz

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun evinin elektriğinin kesilmesiyle ilgili, "Kılıçdaroğlu Türkiye'yi karanlığa boğamayacaksın. Karanlık emelleri olanların tercihi yine karanlıktan mesaj vermektir" ifadelerini kullandı. HDP'li Paylan'ın sözde Ermeni soykırımı teklifi vermesine tepki gösteren Bahçeli, "Bu çatı altında sözde soykırımı tanıyan varsa, yeri TBMM olamaz" diye konuştu.

Bakan Dönmez'den Kılıçdaroğlu'na: Gittiğin evde elektrik gerçekten kesik mi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun evinin elektriğinin kesilmesinin ardından başlayan tartışma sürüyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kılıçdaroğlu'nun gittiği evde elektrik kesilmediğini belirterek, "Sayın Kılıçdaroğlu o gece elektrikler gerçekten kesik miydi? Kendinizi yine isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz?" ifadesini kullandı. CHP Genel Başkanı bu açıklamaya sert tepki gösterdi.

EPDK'dan Kılıçdaroğlu'na cevap: Rakamları manipüle etmek doğru değil

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "4 milyon hanenin elektriği kesik" şeklinde başlattığı algı operasyonuna rakamlarla cevap verdi. EPDK, "Borcundan dolayı elektriği kesilen abone sayısı 278 bin 350. Rakamları manipüle etmek doğru değil" ifadesinde bulundu.

İşte elektriği kesik olan abone sayısı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'de bugün itibarıyla tüm abone gruplarında elektriği kesik abone sayısının 278 bin olduğunu açıkladı. Bu rakamın toplam abone içinde yüzde 0.6 (binde 6) olduğunu belirten Dönmez, ''Kılıçdaroğlu’nun 4 milyon hanenin elektriği kesikmiş gibi oluşturmaya çalıştığı söylem algıdır, manipülasyondur, çarpıtmadır'' dedi.

Kılıçdaroğlu: Ucuz kahramanlık yapıyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, evinin elektriğinin kesilmesine ilişkin, "AK Parti'ye yakın bazı arkadaşlar "Biz sizin elektrik faturanızı ödeyelim" diyerek ucuz kahramanlık yapıyorlar. Hala ne yaptığımı, niçin yaptığımı kavrayamamışlar" dedi.