Millet Ittifakı Haberleri

Millet Ittifakı Haberleri

'Cumhurbaşkanı adayı değilim, Başbakanlığa talibim'

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılırken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den önemli bir açıklama geldi. Akşener, 'Cumhurbaşkanı adayı değilim. Başbakanlığa talibim' dedi. Kazanacak bir adayla seçime gireceklerini belirten Akşener, HDP'ye bakış açısını da açıkladı.

'Tek aday mı çok aday mı?'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. İki lidere, cumhurbaşkanı seçimi için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yaptığı “tek aday” ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin yaptığı “çok aday” önerisi soruldu.

'Bu nasıl bir seviyesizliktir?"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "2021 yılı girdi gireli zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılmaktadır. Milletimiz hep aynı şeyleri dinlemekten, hep aynı ezberlerin tekrarından ileri düzeyde rahatsız ve memnuniyetsizdir. Türkiye’nin başka işi gücü de kalmadı da zillet ittifakı adayının kimliği ve kim olacağı meselesi mi tek gündem konusu oldu? Bu nasıl bir seviyesizliktir?" ifadelerini kullandı.

'HDP kimi isterse Millet İttifakı'nın adayı o olacaktır'

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı tartışmalarına ilişkin, "Görülen o ki HDP kimi isterse Millet İttifakı'nın adayı o olacaktır" iddiasında bulundu.

Abdullah Gül'ün adaylığı tekrar gündemde: Görevden kaçmayacaktır!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yakınlığıyla bilinen Fehmi Koru, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığı iddiası için "Geniş bir mutabakat oluşursa reddetmeleri zor bir durum. Abdullah Gül olursa, o da görevden kaçmayacaktır" dedi.

Kılıçdaroğlu: Millet ittifakı karar verirse aday olurum

"Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı?" sorusuna CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Eğer millet ittifakı karar verirse aday olurum" dedi. CHP lideri, HDP ile ittifak konusunda da konuştu.

Kılıçdaroğlu'nu Korku Mu Sardı ?

Genel yayın yönetmenimiz usta gazeteci Fehmi Çalmuk Gündemde yaşanan son gelişmeleri "BAŞIN DÜŞERSE DARA MİLLİ GÖRÜŞÜ ARA " yazısı ile  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'e elçi gönderdiğini yazdı

Karamollaoğlu Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için ne dedi?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı'nın tek aday çıkarıp çıkarmayacağına ilişkin açıklamlarda bulundu. Karamollaoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun "Adayımız Kılıçdaroğlu" ifadesini de değerlendirdi.

İyi Gelecek , Deva Saadet (1)

Son günlerde çalkantılı bir süreçten geçen Millet İttifakı , 3.İttifak Arayışında mı ? sorularına usta gazeteci Fehmi Çalmuk ' İYİ GELECEK DEVA SAADET ' adlı köşe yazısın'da www.politikadam.com sitesinde cevap aradı .

CHP'li İsimden Adaylık İtirafı

Eski CHP milletvekili emekli albay Dursun Çiçek; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olduğu takdirde HDP oylarında sıkıntı olacağını söyledi.

Bahçeli, Serok Ahmet'e Neden Kızmasın?

 CHP eski milletvekili Dursun Çiçek’in, Millet İttifakı'nın seçimi kazanması durumunda HDP'lilere bakanlık verilebileceğine ilişikin sözlerine AK Parti’den  ve MHP'den sert tepki gelirken,   2015 yılında kurulan seçim hükümeti döneminde 2 HDP’li isme  "Serok Ahmet"  lakaplı  Ahmet Davutoğlu tarafından  bakanlık verildiği ortaya çıktı.

Millet İttifakının Adayı Atlantik Ötesinden İlan Edilecek

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, BBN Türk ekranlarında Fehmi Çalmuk’un sunduğu Politik Adam programına konuk oldu.

Sizi Gidi Gericiler Sizi

Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Mehmet Uçum, Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin parlamenter sisteme geri dönme isteklerini " Bir değişiklik yapmayı savunabilirsin. Parlamenter sisteme dönüş siyasi gericiliktir Bir değişiklik yapmayı savunabilirsin. Parlamenter sisteme dönüş siyasi gericiliktir çok değerli bir siyasetçiye göre. Sen bu gericiliği savunabilirsin, halkın önüne çıkıp çok net bir şekilde söyleyeceksin .Diyeceksin ki ben böyle parlamenter sisteme dönüyorum, senin elindeki iki oyu bire indireceğim diyeceksin halka. Bu bana göre siyasi gericilik, halk iradesini tanımamaktır ama bunu açıklıkla savunsunlar. Ama savunmuyorlarsa o zaman bu birikime teslim olmuş demektirler." dedi

Gara’ya Sorumlu Aranıyorsa Biz de Varız

Bahçeli "CHP Genel Başkanı’nın, Sayın Cumhurbaşkanımızı sorumlu gösterme çabası, İP Başkanı’nın Gara faciasında siyaset parmağı araması, üstelik her iki partinin HDP’ye en küçük eleştiri dahi yapamaması utanç verici bir çirkinlik, PKK’nın yedek kulübesi olduklarının delilidir." diye konuştu.

CHP'ye Karşı İstihbarat Örgütlerini Kullanılıyorlar !

Öztunç “Gayr-i resmi siyasetten bahsediyorum” diyerek  CHP başta olmak üzere Millet İttifakı’nı dağıtmak için  Ak Parti’nin, devletin istihbarat örgütlerini kullandığını ileri sürdü.

Uysal: Kimseyle Katolik Nikahımız Yok!

Yurt çapında yaptığı gezilerde kendisine Millet İttifakı’nın içinde DP’nin yer almasının sorulduğunu hatırlatan Gültekin Uysal, “Kimseyle Katolik nikahımız yok. Kimseni de bizimle Katolik nikahı yok. “ diye konuştu.