Politik Adam Haberleri

Politik Adam Haberleri

AK Parti'yi Şok Eden Açıklamalar

Kuruluşunun 20'inci yılını kutlamaya hazırlanan Ak Parti'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay'dan iki önemli itiraf geldi. Aktay, muhafazakar demokrat parti kavramının tutmadığını belirterek "AK Parti çok değiştirdi ve bu onun muhafazakar kavramını üstlenmesiyle ilgili bir çelişki ortaya çıkardı. AK Parti devleti, siyasi teamülleri ve toplumu değiştirdi. Bunun neresi muhafazakarlık?" diye sordu. Aktay, Parti'nin Kürt siyaseti konusunda ise daha sert açıklamada bulunarak "bizim rakiplerimiz siyasi elitlerimiz, kendi siyasi aktörlerimiz. Kasıkla verdiğimizi kepçeyle geri alıyoruz onlardan" dedi.

Tamer Korkmaz Politik Adam'da

Günlük yazıları ve çarpıcı açıklamalarıyla gündemi değiştiren Tamer Korkmaz Politik Adam Programı'na konuk ediyor.

Politik Adam CHP ve Sol'u Konuşuyor

Politik Adam programında Fehmi Çalmuk soracak, CHP’nin eski Milletvekilleri Yılmaz Ateş  ve Prof. Dr. Mehmet Tomanbay cevaplayacak  

İki Devlet Tek Millet Türkiye Azerbaycan Politik Adam'da

Moderatörlüğünü usta gazeteci genel yayın yönetmenimizFehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programı; iki devlet tek millet anlayışı ile ilişkilerini günden güne güçlendiren Türkiye, Azerbaycan ilişkilerini gündeme taşıyor

Asiltürk'ün Açıklamalarının Şifreleri

Politik Adam programında Usta gazeteci Fehmi Çalmuk , Oğuzhan Asiltürk'ün açıklamalarını değerlendirdi

Kapıyı Gösterdi , Reste Rest

Son günlerde Ak Parti içinde yaşanan kargaşayı usta gazeteci Fehmi Çalmuk " Bırakın Gitsinler " adlı köşe yazısını www.politikadam.com'da ele aldı .

Fehmi Çalmuk, Saadet Partisi'ndeki Gelişmeleri Anlatacak

Fehmi Çalmuk BBNTürk Ekranlarında sunduğu Politik Adam programına bu kez kendisi konuk olarak Saadet Partisi'ndeki gelişmeleri anlatacak.

TBMM Başkanı Şentop'tan '10 Bin Dolar Maaş Alan Siyasetçi' Sorusu

TBMM Başkanı Şentop, 'mafyadan 10 bin dolar maaş alan siyasetçi' iddiasıyla ilgili Süleyman Soylu'ya bir yazı göndererek açıklama yapmasını istedi.

CHP'li İsimden Adaylık İtirafı

Eski CHP milletvekili emekli albay Dursun Çiçek; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olduğu takdirde HDP oylarında sıkıntı olacağını söyledi.

Seçmen Tavır Değiştirdi

Aksoy Araştırma tarafından yapılan son kamuoyu araştırmasının sonuçları açıklandı.

Politik Adam'da Siyasal İkna Stratejileri Masaya Yatırılıyor

Moderatörlüğünü Usta Gazeteci Fehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programı bu hafta Prof.Dr.Cengiz Anık ile birlikte siyasal ikna stratejilerini masaya yatırıyor.

Politik Adam'da Uğur Mumcu Dosyası Açılıyor

Moderatörlüğünü Usta Gazeteci Fehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programı bu hafta bombalı bir suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mimcu dosyasını masaya yatırıyor.

Fahrettin Damga, Peker’in Açıklamalarını Değerlendirdi

Fahrettin Damga, Peker’in Açıklamalarını BBN TÜRK Özel yayınında değerlendirdi.

Peker Oyuna Geldiğini Anlamış Gibi

Fehmi Çalmuk İçişleri Bakanının ‘Pislik mafya babası’ demesine Sedat Peker’in sinirlenmesine değerlendirdi.

Millet İttifakının Adayı Atlantik Ötesinden İlan Edilecek

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, BBN Türk ekranlarında Fehmi Çalmuk’un sunduğu Politik Adam programına konuk oldu.

Metin Külünk Politik Adam'da

Politik Adam programı bu hafta Ak Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve eski İstanbul Milletvekili Metin Külünk"ü konuk ediyor.

Erkan Mumcu Politik Adam'da

AK Parti hükümetlerinde sırasıyla Kültür ve Turizm Milli Eğitim Bakanlığı görevlerinde bulunan Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu sert eleştirilerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi Seçilmiş Monarşidir

Politik Adam programında Fehmi Çalmuk'un konuğu olan Eski bakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu, Cumhuriyet Sisteminin geçmişten günümüze değişimini değerlendirdi.

Cumhuriyet Küllerinden Yeni Doğmadır

Politik Adam programında Fehmi Çalmuk'un konuğu olan Eski bakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu, Cumhuriyet Sisteminin geçmişten günümüze değişimini değerlendirdi.

Bu Sistem 1.Meşrutiyete Geri Dönüş

Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni "Bu bir tek adam rejimi. Bu Birinci Meşrutiyet monarşisindeki padişahın yerine seçilmiş bir padişah atamaktan başka bir şey değil." sözleriyle eleştirdi.

Ruslar Ve İngilizlerin Tercihiyle Hükümet Tayin Edildi

Politik Adam programında Fehmi Çalmuk'un konuğu olan Eski bakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu, Cumhuriyet Sisteminin geçmişten günümüze değişimini değerlendirdi.

ERKAN MUMCU'dan Yeni Hükümet Sistemine Sert Eleştiri

Politik Adam programında Fehmi Çalmuk'un konuğu olan Eski bakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne eleştirilerde bulundu.

Erkan Mumcu'dan ' Tek Adam Rejimi ' Eleştirisi

Politik Adam programında Fehmi Çalmuk'un konuğu olan Eski bakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Erkan Mumcu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne eleştirilerde bulundu.

Erkan Mumcu Politik Adam'da

Politik Adam Programı 2 Mayıs 2021 Pazar günü Saat 10.00’da BBN Türk ekranlarında…

Babacan Dönemine Büyük Suçlama

Masum Türker, DEVA Partisi Ali Babacan'ın ekonoımiden sorumlu olduğu dönem ile ilgili şok tartışılacak bir iddiada bulundu. Türker " Ancak esas oyun Türkiye'nin kaybı dövviz oyunundadır. 128 milyar olayı araştırılırsa en çok iktidarın işine yarayacak. O zaman Başbakanları şimdiki Cumhurbaşkanlarının da fark etmediği fon sistemiyle Türkiye soyuluyordu. "

'Menderes'i İdam Etmeyin' Diyen İki Münevver

Fehmi Çalmuk'tan yine çok konuşulacak bir analiz. Vefat eden milliyetçi işadamı İdris Yamantürk'ün sır gibi sakladığı tarihi olaylara Politik Adam ışık tutuyor.

Mahir Ünal, TV 5 Kavgasının Arkasında Ne Var?

Olay ne çiftçinin elindeki akıllı cep telefonu ne de kamuoyunun gündeminde olayın bu kadar geniş yer tutması. Politik Adam tartışmanın yaşandığı Ak Parti ve Saadet Partisi cephesinde olayın perde arkasını araştırdı.

Yılmaz Ateş CHP'yi Değerlendiriyor

Fehmi Çalmuk'un soracak CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş cevaplayacak.

Sarıgül'ün Sabah Namazı Sırrı

Politik Adam'dan yine Politik Muhit için bir özel haber... Mustafa Sarıgül'ün İstanbul'da her sabah nereye gittiğini biliyor musunuz?