Putin Haberleri

Putin Haberleri

Erdoğan - Putin görüşmesi sona erdi! Soçi Zirvesi'nden ortak bildiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rus mevkidaşı Vladimir Putin’in daveti üzerine Soçi'de. Kritik zirve sona erdi, baş başa ve heyetler arası görüşmeler 4 saat sürdü. Görüşme sonrası yayınlanan ortak bildiride; terörle mücadele ve tarım, enerji ile inşaatta işbirliği vurgusu yapıldı.

Soçi'de kritik zirve

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rus lider Putin 20 gün sonra yeniden bir araya geldi. İki lider Soçi'deki başbaşa görüşme öncesi açıklamalarda bulundu. Putin, tahıl koridorunun Türkiye'nin girişimleri sayesinde gerçekleştiğini belirtti. Erdoğan ise sözleşme feshi ile gündeme gelen Akkuyu Nükleer Enerji Santrali'nin zamanında bitirilmesinin önemine işaret etti.

Putin, Erdoğan ile görüşme öncesi Güvenlik Konseyi'ni topladı: Masada Dağlık Karabağ vardı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Rusya Güvenlik Konseyi üyeleriyle Dağlık Karabağ'da tırmanan gerilimi masaya yatırdığını belirtti.

Stoltenberg: Rusya bu savaşı kazanırsa Putin şiddetin işe yaradığını teyit etmiş olacak

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Norveç'te İşçi Partisinin Utoya adasında düzenlediği yaz kampına katılarak konuşma yaptı.

Tahran dönüşü Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran gezisi dönüşü çok önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, "Şu anda terör örgütü, Fırat’ın doğusunda özellikle petrol kuyularını emiyor, sömürüyor; ondan sonra rejime de satıyor" dedi. "Amerika’nın oradaki elemanları terör örgütü mensuplarına eğitim yaptırıyor. Bu eğitim esnasında rejimin bayrağını da orada bunlar dalgalandırıyorlar" diyen Erdoğan, "Burada da kalkıp rejimin bayrağını orada dalgalandırmakla acaba Türk ordusunu aldatır mıyız diye düşünüyorlar. Bunu yemezler" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Amerika şu anda bir defa Fırat’ın doğusunu terk etmek durumunda. Astana sürecinden çıkan tespit bu. Diyorlar ki, Fırat’ın doğusundan Amerika askerini çeksin" diye konuştu. Erdoğan, Rusya - Ukrayna savaşı ile ilgili olarak da "Sayın Putin’in bizim gayretlerimiz noktasındaki bakışı olumlu. Bundan dolayı hatta şükranlarını bildiriyor. Bize çok çok farklı bazı teklifleri oldu" diye konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun KYK ile ilgili sözlerine de yanıt veren Erdoğan, "En son Bay Kemal’in KYK ile ilgili söylediklerini duydunuz. Ondan sonra da ben söyledim yaptı noktasına geldi. Hep öyle oldu zaten! O söyledi ben de yaptım!" tepkisini gösterdi. İstanbul'daki sel felaketi sırasında tatilde olan Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'na da tepki gösteren Erdoğan, "Bakıyorsun İstanbul’da bir sıkıntı oluyor, adam Fethiye’de, şurada, burada. Öbürü bir başka yerde. Ya nerede olursan ol ama böyle bir felaket olduğu zaman sen oranın sorumlususun, atlayacaksın geleceksin" şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, orman yangınlarıla mücadelede amfibik uçakların sayısının arttırılacağını söyledi.

Putin hasta mı?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, İran'ın başkenti Tahran’da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte katıldığı zirve öncesi uçaktan inerken topalladığı ve sağ kolunu hareket ettiremediği görüldü. Görüntüler sosyal medyada viral olurken, Rusya Devlet Başkanı'nın sağlığına ilişkin spekülasyonlar da yeniden gündeme geldi. Batılı medya kuruluşları tarafından daha önce defalarca Putin'in kanser veya parkinson hastası olduğu öne sürüldü.

Tahran'daki üçlü Zirve sona erdi! Erdoğan: Terörü Suriye'den söküp atacağız

İran'ın başkenti Tahran'da Astana formatı kapsamında gerçekleştirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bir araya geldiği zirve sona erdi. Zirve öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye halkına yapılacak en büyük iyilik, bölücü terör örgütünün işgal ettiği topraklardan sökülüp atılmasıdır" ifadelerini kullandı. Zirve sonrası liderlerle ortak basın toplantısında konuşan Erdoğan, "Suriyeli sığınmacıların ülkelerine geri dönüşleri konusunu da görüştük. Hedeflerimiz, Suriyeli kardeşlerimizin, güvenli, onurlu şekilde ülkelerine dönmeleridir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin bir araya geldi

İran'da üçlü zirve öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü. Görüşme öncesi Putin ile kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son İstanbul görüşmelerinde de Rus heyetinin yaklaşım tarzı çok olumluydu. Buradan alacağımız netice tüm dünyayı da olumlu etkileyecektir" dedi.

Tahran'da kritik üçlü zirve

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Reisi salı günü Tahran'da buluşacak. Suriye gündemli üçlü zirvede, yeni anayasa, siyasi çözüm süreci, terörle mücadele ve mültecilerin geri dönüşü gibi başlıkların ele alınması bekleniyor.

Kremlin Sözcüsü: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ve Reisi ile Tahran'da buluşacak

Kremlin Sözcüsü Peskov'un açıklamasına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, 19 Temmuz'da İran'ın başkenti Tahran'da buluşacak.

Erdoğan: Harekete geçme zamanı geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüştü. 

İngiltere Başbakanı Johnson: Yaptırımlar, Putin’in savaş makinesi kalbini vuracak

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, G7 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Almanya’ya gitti. Johnson burada yaptığı açıklamada, “Bugün duyuracağımız yaptırımlar, direkt olarak Rus oligarkları ve Putin’in savaş makinesi kalbini vuracak” dedi.

Putin'in mal varlığı ne kadar? 4,5 milyar dolarlık gayrimenkul iddiası

Rusya'nın en merak edilen sırlarından biri Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in servetinin büyüklüğü oluşturuyor. 69 yaşındaki siyasetçi, halka açık bir şekilde mütevazı bir yaşam tarzı sergiliyor. Putin, resmi olarak ayda 630 bin ruble (yaklaşık 200 bin lira) maaş alıyor, St. Petersburg’da ufak bir dairesi ile Sovyetler Birliği döneminden kalma iki otomobili bulunuyor. Ancak, İngiliz The Guardian gazetesi, 24 Şubat’tan beri Ukrayna ile savaşta olan Rusya’nın siyasi liderinin 4,5 milyar (yaklaşık 78 milyar lira) dolarlık bir gayrimenkul ağı olduğunu öne sürdü.

Rusya Devlet Başkanı Putin ile İran Cumhurbaşkanı Reisi görüştü

Kremlin Sarayı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Putin'in Reisi ile telefon görüşmesinde, Rusya ve İran arasındaki ikili ilişkiler ele alındı.

ABD istihbaratından Putin açıklaması: Suikasttan kurtuldu, kanser tedavisi gördü

ABD tarafından yayımlanan bir istihbarat raporuna göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Nisan ayında ileri kanser tedavisi gördüğü ve bir ay önce bir suikast girişiminden kurtulduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İki lider, Türkiye-Rusya ilişkilerinin yanı sıra Ukrayna-Rusya savaşı başta olmak üzere bölgesel konuları masaya yatırdı. Cumhurbaşkanı terör örgütü PKK/YPG’nin Türkiye’ye ve Suriyeli sivillere yönelik saldırılarının sürdüğüne dikkat çekerek, bu bölgelerin güvenli hale getirilmesinin bir zorunluluk olduğunu vurguladı.

Zelenski: Putin'in imajını kurtarmak için taviz vermeyeceğiz

Zelenski, İtalya’nın Rai 1 televizyon kanalına verdiği röportajında, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un savaştan sonra iki tarafın da aşağılanmaması ve Rusya için çıkış yolu bulma konusundaki açıklamalarını değerlendirdi.

Putin Güvenlik Konseyi'ni topladı

Rus lider Vladimir Putin, Finlandiya ve İsveç'in olası NATO üyeliği gündemiyle ulusal güvenlik konseyini topladı.

Putin: 'Vatanımız için savaşıyoruz'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen 9 Mayıs Zafer Bayramı töreninde dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı: Bu hafta Putin'le görüşeceğim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamlıca Camii'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Rusya- Ukrayna savaşına değinen Erdoğan, ""Her türlü adımı takip ediyoruz" dedi.

Çavuşoğlu: Rusya ile hava sahası konusunda mutabakata varıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus askerlerinin Suriye’ye taşınmasında Türk hava sahasının kullanılmaması yönünde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında mutabakata varıldığını söyledi.

İngiliz skandalı!

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş 54’üncü gününe girerken Batı dünyasının Rusya’yı ekonomik olarak kıstırıp savaştan vazgeçirme çabası da sürüyor. İngiltere de Rusya’ya yaptırım uygulayan ülkelerin başında geliyor. Ancak İngiliz basınına yansıyan bazı belgelere göre birçok şirket Rusya ile iş yapmaya ve Putin’in savaşına para sağlamaya devam ediyor…

Takas için rehineleri konuşturdular

5 gün önce özel bir operasyonla yakalanıp tutuklanan ve Putin'in yakın arkadaşı olduğu iddia edilen Ukraynalı işadamı Viktor Medvedçuk yayınladığı video ile Putin ve Zelenski'ye seslendi. Medvedçuk Ukraynalı yetkililer tarafından yayınlanan videoda Mariupol'deki esir askerlerle takas edilmek istediğini belirtti.

Papa'dan kendisini eleştirenlere: Dışkı seviciler

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, kendisini Ukrayna'daki savaş konusunda yeterince sert bir tutum almamakla eleştirenleri 'koprofili (dışkı sevicilik)' ile suçladı.

Putin: Ukrayna ile müzakereler çıkmaza girdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Ukrayna ile yapılan müzakerelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Putin, Ukrayna'nın İstanbul'da kabul edilen şartlardan saptığını belirterek, "Ukrayna ile müzakereler çıkmaza girdi" dedi.

Putin: Başarıya ulaşana dek durmayacağız

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'daki son durumla ilgili yaptığı açıklamasında, Rus güçlerinin cesur ve verimli hareket ettiğini ve en modern silahları kullandığını söyledi. Rus lider açıklamasında "Askeri operasyonlarımız başarıya ulaşana dek sürecek. Operasyonda hedeflerimize ulaşacağımız konusunda şüphemiz yok" ifadelerini kullandı.

Putin'in eski danışmanı savaşı durduracak formülü söyledi

Rusya Devlet Başkanı Putin'in eski ekonomi danışmanı Illarionov, Rusya enerji ticaretine uygulanacak ambargonun savaşı durdurabileceğini söyledi

Johnson Kiev'de

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ile Kiev’de düzenlenen ortak basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Ukrayna halkının kazanacağından şüphem yok” dedi. Ayrıca Johnson, Buça’da sivillerin öldürülmesinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in itibar kaybettiğini belirtti ve "Rusya Kiev’in birkaç saat içinde düşeceğini düşünüyordu. Onlar çok fazla yanıldılar ve Ukraynalılar gücünü gösterdi." dedi.

Dünya bu görüntüleri konuşuyor

Rusya'nın önde gelen siyasetçilerinden biri olan Liberal Demokrat Parti Başkanı Vladimir Jirinovski’nin cenaze törenine katılan Rusya Devlet Başkanı Putin için alınan güvenlik önlemler herkesi şaşırttı. Cenaze alanına elinde 'nükleer çanta' olan koruma ekibi ile gelen Putin için salondan Jirinovski’nin akrabaları bile çıkarıldı.

Bahçeli: Pirenin deve yapılmasına duyarsız kalamayız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli anket şirketlerine tepki göstererek "Kimse bize yalan anketlerle ayar veremez, gözümüzü korkutamaz" dedi. Bahçeli, Rusya-Ukrayna savaşında silahların susmasına Türkiye'den başka hizmet eden ikinci bir ülke görülmediğini belirtti. Bahçeli, Buça'daki katliam görüntülerine ilişkin "Bu olayın önü ve arkası dikkatle araştırılmalı" ifadelerini kullandı. Bahçeli, "Bugünkü şartlarda enflasyon artmış olabilir, hayat pahalılığından sızlanmalar görülebilir. Bunların hepsi geçicidir. Pirenin deve yapılmasına asla duyarsız, asla ilgisiz kalmayız, kalamayız" dedi.