Selahattin Demirtaş Haberleri

Selahattin Demirtaş Haberleri

MHP'den kritik AİHM açıklaması

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Selahattin Demirtaş'ın da aralarında olduğu HDP’li 40 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasını ‘hak ihlali’ saymasına ilişkin konuştu. AİHM'i hedef alan Büyükataman, “Bu mahkeme, teröristleri savunmayı kendi yetki alanı içerisinde görüyorsa ya ismini ‘Avrupa Terörist Hakları Mahkemesi’ olarak değiştirsin ya da Avrupa’da yaşanan ve yaşanabilecek terör olaylarında da teröristten yana tavır alsın” dedi.

AİHM'den Türkiye aleyhine karar

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) aralarında tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da olduğu 40 HDP’li vekilin dokunulmazlıklarının Anayasa’ya aykırı olarak kaldırıldığına ve ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine karar verdi.

Demirtaş'tan Erdoğan'a: Kendi vereceğin hesabı düşün

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'İmralı' yanıtı verdi.

Selahattin Demirtaş Twitter'dan Fox TV yayınına katıldı

HDP eski Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın İsmail Küçükkaya'yı etiketleyerek paylaştığı mesajlar Fox TV yayınında okundu.

Demirtaş: Ortak aday olsam cezaevinden bile seçimi kazanırım

Selahattin Demirtaş, "Birileri halen bu üçkağıtçı, dolandırıcı iktidarın halkı kandırıp seçim kazanabileceğine inanıyor... Ben ortak aday olsam cezaevinden bile bu seçimi kazanırım" dedi.

Demirtaş, Kobanê davasında hakimlere seslendi: Savunmanızı hazırlayın

Demirtaş, Kobanê davasında hakimlere "Biz savunma için süre istiyoruz, siz de savunmanızı hazırlamaya başlayın" dedi. Demirtaş, dolardaki artışın Kobanê davasıyla bağlantılı olduğunu da söyledi.

Demirtaş'tan 'helalleşme'ye destek

HDP’ninn eski Eş Genel Başkanı Demirtaş, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ çıkışı hakkında “CHP’nin Genel Başkanı sıfatıyla yapılmış bu açıklama tarihi önemdedir ve mutlaka desteklenmesi gereken ciddi bir adımdır" dedi.

Demirtaş sinyal verdi

Tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'lilerin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde izleyeceği yola dair dikkat çeken ifadeler kullandı. Demirtaş, "Yerel seçimlerdeki denklem cumhurbaşkanlığı seçiminde de geçerli" diye belirtti.

Demirtaş Alman basınına konuştu

Alman basınına konuşan Selahattin Demirtaş, yeni Alman hükümetine Türkiye'ye karşı çağrı yaptı. Demirtaş, "Ne ben ne de partimizin PKK ile doğrudan ya da dolaylı bir bağlantısı veya ilişkisi var" dedi.

'Kavala sorosçu, Demirtaş teröristtir'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Kılıçdaroğlu utanmadan sormuş; Osman Kavala neden hapiste? Selahattin Demirtaş neden hapiste? Osman Kavala sorosçudur, Selahattin Demirtaş teröristtir. Teröristin yeri de demir parmaklıkların arkasıdır" dedi.

Demirtaş'tan çarpıcı açıklama

Eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Van Milletvekili Sezai Temelli'nin "Çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır" çıkışının ardından dikkat çeken bir açıklama yaptı. Demirtaş, HDP için, "Elbette muhataptır. Çözümün adresi de doğal olarak TBMM’dir" dedi.

Selo'dan 3. İttifak Sinyali

Selahattin Demirtaş, 3. İttifak önerisi getirdi. HDP ile birlikte Ak Parti'nin de kapatılmasını istedi. Demirtaş'ın çözüm sürecini gündeme getirerek  HDP'nin kapatılma davasıyla birlikte Ak Parti'nin de kapatılmasını istemesini daha önce gündeme getirmiş "Ak Parti'ye komplo var" haberini yapmıştık.

Küstahlığa Bak!

Terörist Nurettin Demirtaş "“AKP çadırına oturan aileler bilgi değil ‘çocuğumuzu istiyoruz’ diyorlar. Maalesef bu ortamda onlara bilgi bile verilmez. Bu aileler AKP’yi ikna edebiliyorsa AKP bombardıman yapmasın, PKK alanlarına gelsinler, çocuklarıyla görüşsünler!” diyerek Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonlarına karşı aileleri kalkan yamaya çalıştı.

HDP'de Sular Durulmuyor

HDP içinde Selahattin Demirtaş'ın HDP eş başkanlığından ayrılmasıyla başlayan tartışmalar bitmek tükenmek bilmiyor.