İmamoğlu: HDP'nin Kapatılmasına Karşıyım

İmamoğlu HDP'nin kapatılmasına yönelik 'Altı milyon oy almış partiye terörist gözüyle bakarsanız ben bunun karşısındayım' dedi.

PAYLAŞ
İmamoğlu: HDP'nin Kapatılmasına Karşıyım
İmamoğlu HDP'nin kapatılmasına yönelik "Altı milyon oy almış partiye terörist gözüyle bakarsanız ben bunun karşısındayım" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, HDP'ye açılan kapatma davası ile “Altı milyon oy almış partiye terörist gözüyle bakarsanız ben bunun karşısındayım” diyen İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Terörle HDP konusunu aynı potaya koyarsanız tam istenen noktaya gelirsiniz. Altı milyon oy almış partiye terörist gözüyle bakarsanız ben bunun karşısındayım. Nerede eksik davrandılar, hangi konularda söz söylemediler HDP'nin de özeleştiri yapması gerekir”

Ekram İmamoğlu, Kanal İstanbul projesiyle ilgili "İstanbul'a en büyük ihanet projesidir" sözlerini tekrarladı.

Kanal İstanbul projesinin engellenmesinin şart olduğunu belirten İmamoğlu, "Bunun için de var gücümüzle tüm hukuki yolları kullanarak mücadelemize devam edeceğiz" diye konuştu.

Allah Bilir

Uğur Dündar'ın "Ben girdiğim hiçbir seçimi kaybetmedim dediniz. Anketler sizin İBB Başkanlığı'nız yanında Cumhurbaşkanlığı'nda da çok iddialı olduğunuzu gösteriyor. Ancak tek rakibinizin Erdoğan olmadığını, Mansur Yavaş'ın da rakibiniz olduğunu gösteriyor. Bu sizde yıpratıcı bir etki yaratıyor mu, böyle bir iddianız var mı, Kılıçdaroğlu ile konuştunuz mu? Cumhurbaşkanı olmak gibi bir düşünceye sahip misiniz?" sorusunu yanıtlayan İmamoğlu şunları söyledi:

"Bana bunu BBC'de de sormuşlardı ben de 'God Knows (Allah bilir)' demiştim. Bunu söylerken tüm samimiyetimle söylemiştim. Allah bilir demek siyaset sürecinde ilerisi için bir tasarımda bulunmak kadar tarihi bir hata olamaz. Bunun örneklerini gördük, böyle bir anlayış olmaz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN