İstanbul'a Kökten Milli Görüşçü başkan

Cumhur İttifakını genişletmek ve tahkimat yapma stratejisiyle yaptığı Saadet Partisi ziyareti ilk meyvesini verdi. Gençlik yıllarını Milli Gençlik Vakfında geçiren Refah Partisi'nden başlayarak Fazilet Partisi'nde görev alan Osman Nuri Kabaktepe Parti İstanbul İl Başkanı oluyor.

PAYLAŞ
İstanbul'a Kökten Milli Görüşçü başkan
Cumhur İttifakını genişletmek ve tahkimat yapma stratejisiyle yaptığı Saadet Partisi ziyareti ilk meyvesini verdi. Gençlik yıllarını Milli Gençlik Vakfında geçiren Refah Partisi'nden başlayarak Fazilet Partisi'nde görev alan Osman Nuri Kabaktepe Parti İstanbul İl Başkanı oluyor.

İstanbul'a 

AK Parti'nin İstanbul büyükşehir belediye başkanlığını CHP adayı Ekrem İmamoğlu'na kaptırdığı dönemde il başkanı olan Bayram Şenocak yayınladığı bir mesajla çarşamba günü yapılacak kongrede aday olmayacağını belirtti. BU açıklamanın hemen arkasından İstanbul il başkanlığı için Milli Görüş kökenli ve halen Milli Görüşçüler in oluşturduğu Cihannuma Vakfı'nda Başkan yardımcısıı olan Osman Nuri Kabaktepe'nin göreve getirildiği haberleri siyasette taşları yerinden oynattı.Bu haber bir bakıma Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli Görüş gömleğini yeniden giymesi olarak yorumlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini ziyaretini "  Sayın cumhurbaşkanı milli görüş liderini ziyarete geliyor. Bu çok takdir edilecek bir şey" değerlendiren  Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün yeni döneme işaret ettiği sözleri AK Parti içinde Yankı buldu çarşamba günü yapılacak kongrede Kabaktepe nin yanı sıra Milli Görüş geleneğinden gelen birçok isme yer verilmesi bekleniyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul İl Başkanı belirleme konusunda yaptığı istişareler den sonra Parti içindeki dengeleri sağlamak ne hiçbir kurmayın a üstünlük sağlamak amacıyla Ada'yı kendisinin belirlediği onuşuluyor bizzat İstanbul yeni il yönetimi Recep Tayyip Erdoğan tarafından oluşturulacak.
Diğer yandan Bayram Şenocak'ın görevi bırakması maliye ve hazine Bakanlığı'ndan istifa eden Berat Albayrak'ın da ekibinin tasfiye edilmesi anlamına geliyor. İstanbul Büyükşehir seçimlerinde zaman zaman AK Parti'nin adayı Binali yıldırım'la karşı karşıya gelen Berat Albayrak'ın yanında yer alan Bayram Şenocak Binali Yıldırım başta olmak üzere birçok AK Partili kurmayın da istenmeyen adam listesindeydi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son olarak Ankara İl kongresinde Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin direnişine rağmen Hakan Han Özcan Göreve devam ettirilmişti. Özcan'ın en önemli özelliği Mansur Yavaş karşısında Mehmet özhaseki'nin adaylığı ile Ankara'da seçimi alınamayacağını bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a söyleme özelliğine sahip tek kişi olarak görünmesi buna rağmen Özcan Erdoğan'ın Gölbaşı belediye başkan adaylarını kabul etmemiş Ankara karargah başkanının seferdeyken bir makam için yerini terk etmemesinin doğru olacağını söylemişti .

Osman Nuri Kabaktepe kimdir?


Araştırmacı yazar, STK yöneticisi, siyasetçi. 1 Aralık1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu, seçilemedi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı. İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı.  2016 yılında Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Ahmet ince | 09 Mart 2021 20:11

    Zikredilen arkadaş Numan beyle ayrıldı. Saadet partili olarak zikredilmesi yanlış.

BUNLARA DA BAKIN