Muharrem, Makam Odasını Kendi Döşüyor

Memleket Hareketi'ni başlatan ve bu oluşumu siyasi partiye dönüştürme yolunda olan Muharrem İnce 'Genel başkan odasını ben döşüyorum' dedi

PAYLAŞ
Muharrem, Makam Odasını Kendi Döşüyor
Memleket Hareketi'ni başlatan ve bu oluşumu siyasi partiye dönüştürme yolunda olan Muharrem İnce "Genel başkan odasını ben döşüyorum" dedi

CHP'den ayrılarak Memleket Hareketi'ni başlatan ve bu oluşumu siyasi partiye dönüştürme yolunda olan Muharrem İnce, makam odasını kendisinin döşediğini söyledi. İnce " Harcamalarımızın hepsi kayıtlı. Bağış alamıyoruz. Ama partiyi kurduğumuzda alabileceğiz." dedi. 

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan  İnce partinin finansmanını nasıl sağladığını açıkladı: 

"80 arkadaş herkes bütçesine göre para koyuyor ve sistemi çözecek paramız var. Bunların hepsi banka üzerinden yapılıyor. Partiyi kurduğumuz zaman o dokümanları sunarız. Parayı 80 kurucudan topluyoruz 1 veren de var bin veren de. Harcamalarımızın hepsi kayıtlı. Bağış alamıyoruz. Ama partiyi kurduğumuzda alabileceğiz. Genel başkan odasını ben döşüyorum.Genel merkezimizin tadilat işleri sürüyor. Ankara'da 19 Mayıs'a planlamıştık ama daha erken bitecek. Partinin kuruluşunu bir otelde açıklamak istemiyoruz. Genel merkezi tamamlayıp açıklayacağız. Nisan ayı içinde yaparız. 45 gün içinde yapmak istiyoruz."

Türkiye gündemine damga vuran "Beştepe'ye giden CHP'li" iddiasıyla ilgili konuşan Muharrem İnce, "Bekleyin, kim olduğu mahkeme kayıtlarından çıkacak" dedi. Ayrıca İnce, partisinin 45 gün içerisinde kurulacağını açıkladı.

 

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN