Asiltürk Külliye'ye Gidiyor - Fehmi Çalmuk

Asiltürk Külliye'ye Gidiyor


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'e yaptığı sürpriz ziyaret Türk siyasetinde dengeleri değiştirmişti. 
AK Parti'nin İstanbul il teşkilatındaki yapılan değişiklikte gerçekleşen başkan değişimi sonrası bu kez Oğuzhan Asiltürk Recep Tayyip Erdoğan'a İade-i ziyarete hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan alınan randevu takvimi İstanbul kongresi'nden sonrası için kararlaştırıldı. Asiltürk'ün bu hafta sonu Erdoğan'ı Beştepe külliyesinde ziyaret edecek.

Peki Erdoğan Asiltürk ne görüşecek?

Erdoğan'ın ziyaretinden sonra Saadet Partisi içinde yaşanan tartışmalar sonrası Oğuzhan Asiltürk yalnızca bir televizyon kanalında bazı açıklamalarda bulundu.Asiltürk'ün bu açıklamalardan sonra hiç bir televizyon kanalına çıkmaması ve gazetelere demeç vermemesi istendi.
Asiltürk ise Temel Karamollaoğlu başta olmak üzere parti kadrolarından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve Cumhur ittifakını incitecek açıklamalar yapmamalarını istedi.
Karamollaoğlu Bu nedenle "amacımız Cumhurbaşkanı incitmek değil"dedi.

Görüşmeyi sert bir dille eleştirilen eski genel başkan Mustafa Kamalak'ın yüksek istişare kurulu toplantılarına çağrılıp çayrılmayacağı halen kesinlik kazanmazken Temel Karamollaoğlu'nun avukatlığını yapan Furkan Kamalak'ın yeni dava almamasının istendiği de öğrenildi.

Cumhur ittifakına katılma konusunda fikir açıklamanın erken olduğu Saadet Partisi çevrelerinde konuşulurken mevcut hükümette işbirliği içinde çeşitli çalışmalara da start verilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı hukuk/ insan hakları reformuna ilişkin önerileri gündeme gelmesi beklenirken bazı atlamalar konusunda da belirlenen isimler üzerinden teklifler iletilecek.

Cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulundan başlayarak bazı atama talepleri de  gündeme gelecek. 

Erdoğan 1994 ruhu niye dedi?

Görüşme öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı İstanbul il kongresinde Saadet Partisi'ne yönelik çok önemli bir mesaj vererek 2023 vizyonuna 1994 ruhu bile gideceklerini belirtti.
1994 seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Recep Tayyip Erdoğan "İstanbul Emin Ellerde" sloganını kullanmıştı. 

Erdoğan'ın kullandığı diğer bir slogan ise "Tamam inşallah"tı.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe 7. genel kurulda yaptığı konuşmayı
"Ve diyoruz ki; vira bismillah. Akıbet tamam inşallah. Haykırıyoruz; elhamdülillah." şeklinde bitirdi.
 
Zamanlama İlginç

Görüşmenin 28 Şubat'ın 24 yıl dönümü ve merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın 10 yıl dönümüne gelmesi de ayrı bir özellik taşıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Asiltürk ziyaretinden sonra daha önce randevu aldı ancak  zaman bulup gidemediği Recai Kutan ziyaretini de gerçekleştirmesi bekleniyor.

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

  • Zubeyde Kamalak | 03 Mart 2021 12:55

    Vebali büyük olanla ittifak olmaz oğuzhan by gibi bir pirifaninin sözüyle Saadet akpnin günahlarına ortak olmaz oğuzhan by geçmiş geçti diyor ne geçti ZİNA MI FAİZ Mİ DOMUZ MU EŞCİNSELLİKMİ BUNLAR GEÇTİ DİYENLER AİLE MAHKEMELERİNİN ÖNLERİNE GÖTÜRÜN OĞUZHAN ZAVALLI BİR PİRİFANİ ARTIK İYİ DÜŞÜNEMİYORbirzamanlar akp diyeceğim diye inat ederken ne oldu da ak parti demeye başladı ne karşılığında gençliğe rte den bina almış akrabalara igale iş vs boş verin bınları

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Kas

Erdoğan'a Karşı Yeni Cephe

22Kas

Uşaklar, Yumuşaklar, Yavşaklar

16Kas
09Ağs

Er İşi, Şer İşi

02Ağs