Ateşle Oyun Olmaz

HDP provakasyonun fitilini ateşledi, anında cevap geldi. Bu bile gelmekte olan tehlikenin büyüklüğünü göstermeye yetti.

PAYLAŞ
Ateşle Oyun Olmaz
HDP provakasyonun fitilini ateşledi, anında cevap geldi. Bu bile gelmekte olan tehlikenin büyüklüğünü göstermeye yetti.

 

HDP'nin gayr-i müslim milletvekili Garo Paylan, sosyal medya hesabından tartışılan bir paylaşım yaptı. Paylan mesajından şu ifadeleri kullanınca ortalık karıştı:

106 yıl sonra, Soykırımın mimarı Talat Paşa isimli caddelerde yürüyoruz. Talat Paşa isimli okullarda çocuklarımızı okutuyoruz.Almanya’da bugün Hitler isimli caddeler olsaydı, Hitler isimli okullarda çocuklar okusaydı nasıl bir Almanya olacaksa, öyle bir Türkiye’de yaşıyoruz."

Paylan’ın provakasyon paylaşımı sosyal medyada çok sayıda yoruma neden olurken İYİ Parti’den istifa eden Ümit Özdağ, HDP’li Paylan’ın provasyonuna oldukça sert cevap verdi:şu yanıtı verdi:

“Terbiyesiz tahrikçi adam. Çok memnun değilsen çek git cehennemin dibine. Talat Paşa vatansever Ermenileri değil senin gibi arkadan vuranları sürdü. Sen de zamanı gelince bir Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın ve yaşamalısın.”

Bahçeli'de Cevap Verdi

MHP lideri Devlet Bahçeli ise Ümit Özdağ'ın ifadelerinden eksik kalmadı:

'Hepimzi Ermeniyiz' diyenlere sesleniyorum; siz baktığımızda boşluk ve hiçlik görüyoruz. Sizin bize baktığınızda Talat, Enver Paşa'yı ve Mustafa Kemal Atatürk'ü gördüğünüzden eminiz.HDP'li isimli örgütün, PKK uzantısı olmasının yanında ASALA'nın organı olduğu görülmüştür. Bu hainler korosu, Türkiye'nin Ermeni soykırım utancıyla yüzleşmesini istemiştir. Kürt kökenli kardeşleriim gözünü açtın. HDP'nin kökü Ermenidir. Bu soysuzlarla aynı havayı teneffüs etmek bile günahtır. Hala demokrasi diyerek HDP'ye destek çıkacak var mıdır? Bu şer yuvası, ASALA temsilcisi hala faaliyetlerine devam mı edecektir? HDP'nin kapısına hukukun mührü vurulmalıdır. Bu kanlı şebeke kapatılmaldır, hiçbiri siyasette bulunmamaldır. Buyursunlar dağ yollarından Ermenistan'a iltica etsinler.

Ancak Özdağ’ın çıkışına beklenmedik cevap geldi.CHPP Milletvekili ve emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz, “Hiç yakışmadı Ümit Hoca... Kendinizce hangi gerekçeye göre olursa olsun, bir insana böyle bir tehditte bulunmak hiç yakışmadı...” dedi.

İŞTE O TWEETLER

 

 

 

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN