Politik Muhit

Politik Muhit Haberleri

TÜİK Başkanı: Yaşam maliyetini değil, enflasyonu ölçüyoruz

Açıkladığı enflasyon rakamları inandırıcı bulunmayan TÜİK'in başkanı Sait Erdal Dinçer eleştirilere, "Yaşam maliyetini değil, 84 milyon için enflasyonu ölçüyoruz" yanıtını verdi.

Soylu LGBT'yi hedef aldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, LGBT derneklerini hedef aldı. Soylu, "Bugün iş öyle bir noktaya geldi ki LGBT derneklerine devasa bütçeler aktarıyorlar, bunlara propaganda ve iletişim desteği veriyorlar. Karşımızdaki mücadelenin çetinliğini buradan anlayın'' dedi.

Rusya'dan Google'a para cezası

Moskova Sulh Mahkemesi, arama sonuçlarında Rusya'da yasaklı olan kaynakların linklerini görüntülemeyi durdurmayı reddetmesi nedeniyle Google'ı idari açıdan suçlu buldu ve para cezasına çarptırdı.

Endonezya'nın başkenti değişiyor: Yeni adı da belli oldu

Endonezya'da parlamento, ülkenin başkentinin Cakarta'dan Borneo'ya taşınmasını onayladı. Devlet Başkanı Joko Widodo, yeni başkentin adının 'Nusantara' olmasına karar verdi.

Hekimoğlu İsmail hayatını kaybetti

Asıl ismi Ömer Okçu olan ve Minyeli Abdullah romanıyla milyonlarca okurun gönlünde taht kuran Hekimoğlu İsmail hayatını kaybetti.

Karamollaoğlu taburcu edildi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, koronavirüs tedavisi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi'nden taburcu edildi.

Belçika, cami imamını sınır dışı etti

Avrupa'da İslam'a ve Müslümanlara yönelik baskı ve sindirme politikası her geçen gün şiddetini artırıyor. Belçika'da Faslı bir cami imamı, "ulusal güvenliği tehdit ettiği" gerekçesiyle sınır dışı edildi

Almanya Turkovac'ı yok saydı

Almanya, vize ve ülkeye giriş şartlarını yeniledi. Turkovac aşısı olanlar Almanya’ya alınmayacak, hiç aşı olmamış sayılacaklar. AB’nin tanıdığı aşıları yaptıranlar ülkeye girebilecek.

Anıtkabir komutanı görevden alındı

Anıtkabir ziyareti sırasında sanatçı Bülent Ersoy'a üniformalı bir subayın şemsiye tutmasıyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) inceleme başlatmasının ardından yeni bir gelişme yaşandı. Anıtkabir Komutanı Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert görevden alındı.

İnce: Madem krizdeyiz hiç bir siyasi parti Hazine yardımı almasın

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Madem kriz ortamındayız. Hiçbir siyasi parti 2022 yılı için hazine yardımı almasın, seçim için de almasın" dedi.

İYİ Parti'den tepki çeken karar

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı'nın 107. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde yürüyüş etkinliği düzenlendi. Siyasi partilerden İYİ Parti ve HDP programa temsilci göndermedi. Bu durum büyük tepkiyle karşılandı.

Karaismailoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na 250 bin TL'lik dava

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CHP Meclis Grup Toplantısında yaptığı konuşmada "İBB'de görev yaptığı sırada yolsuzluk yaptığını" iddia eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 250 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

Kılıçdaroğlu Romanlarla buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye coğrafyasına yayılmış olan Romanların haklarının verilmediğini, ötekileştirildiklerini, dikkate alınmadıklarını, iyi eğitim almadıklarını gördüklerini belirterek, bu sorunun çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Bilgili görevden alındı, yerine Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz atandı

Resmî Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili görevden alındı.Karar doğrultusunda Bilgili'nin yerine Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz atandı.

ABD'nin yeni büyükelçisi Jeff Flake, Türkiye'ye geldi

ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Türkiye'ye büyükelçi olarak atadığı eski Senatör Jeff Flake ve eşi San Francisco'dan Türkiye'ye geldi.

Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu savunması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni'nde konuştu. Kılıçdaroğlu, "İBB Başkanımıza yönelik yapılan haksız suçlamalar var. Bütün dünya bunların tamamının haksız olduğunu biliyor ama unuttukları bir şey var. Bu ülkenin insanının ferasetine, vicdanına güveniyorum" dedi.

Prof. Sencer İmer vefat etti

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı eski müsteşarı Prof. Dr. Sencer İmer öldü. 80 yaşındaki İmer'in vefatını görev yaptığı Ufuk Üniversitesi duyurdu.

HSK Serkan T. dosyasına incelemeye aldı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Ankara’da suç örgütü kurmak ve uyuşturucu kaçakçılığı suçlarından hakkındaki soruşturma devam eden şüpheli Serkan T.’nin dosyasına ilişkin inceleme başlattı.

Toplam 173 haber.