Politik Muhit

Politik Muhit Haberleri

Müslüman Türkün Sırrı Millet Olması,...Bunu Yok Etmek İstiyorlar

Ak Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bütün parti tabanlarından oy alacağını öne sürerek, Cumhur ittifakının da genişleyeceğini söyledi. Külünk, 2023 seçimlerinde Sivas Kongresi kararlarının aynısını söyleyeceklerini belirtti. Külünk, İstanbul Sözleşmesinin iptal kararını 15 Temmuz mücadelesine benzetti.

Erdoğan yangın bölgesinde! Bakanlardan açıklamalar peş peşe geldi

Muğla Marmaris'te farklı noktalarda devam eden orman yangınıyla mücadele üçüncü gününde... Alevler, sert esen rüzgarın etkisiyle Marmaris istikametine doğru ilerliyor. Tarım ve Orman Bakanı Kirişci ile İçişleri Bakanı Soylu, son duruma ilişkin açıklama yaptı. Bakan Kirişci, 61 helikopter ve 13 uçak ile müdahalenin sürdüğünü ve büyük ölçüde sıkıntının giderildiğini belirtti. Soylu da, en büyük riskin öğleden sonra çıkabilecek rüzgarın olduğunu söyledi. Bu arada yangını çıkardığı belirtilen kişi tutuklandı. Bölgeye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan da iki bakandan bilgi aldı.

Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'haksız tahrik indirimi' açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yargıtay'ın ''Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Ortak Projesi Ulusal İçtihat Forumu''nda, Pınar Gültekin davasındaki karara ve haksız tahrik indirimine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kral Çıplak Dedi Zammı Kaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "Kral çıoplak demenin vakti geldi" diyen TBMM eski Bakanı Bülent Arınç, yeni düzenleme ile birlikte emekli maaşı 44 bin 133 TL olacak. Bu durumdan Ahmet Davutoğlu'da faydalanacak

Marmaris'deki yangın büyüyor! Bakanlar bölgeye gitti

Muğla'nın Marmaris ilçesinde orman yangını çıktı. Yangına ilk dakikalardan itibaren helikopterlerle havadan yapılan müdahale, havanın kararmasıyla karadan devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Kirişci ile İçişleri Bakanı Soylu, söndürme çalışmalarını incelemek üzere bölgeye hareket etti. Yangın nedeniyle bölgeye yakın yerleşim alanındaki evler tahliye edilmeye başlandı.

Liderin Büyük İddiası Tarih Sahnesine Çıktı

Ak Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Kızılcahamam İstişare toplantısından çıkan sonuçları genel yşayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'unh sunduğu Politik Adam programında anlattı. Miroğlu "Sayın Cumhurbaşkanı’mızın, kapanış konuşmasını çok farklı bir yere koydum. Ayakta alkışlandı zaten, çünkü şöyle bir şey gördüm, bir liderin büyük iddiasının adeta tarih sahnesine yeniden çıktığını, Türkiye’yi yeniden yönetme iddiası ki bu 2023 seçimlerinde Ak Parti’nin kazanması yani zaferle 2023 seçiminden çıkmak, başarıyla çıkmak. Bu konudaki verebileceği her şeyi vermeye hazır bir lider vardı karşımızda" diye konuştu.

Ak Parti Bu Ülkenin Sigortası

Kendisini " Damdan düşen bir siyasetçi" olarak tanımlayan Ak Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Politik Adam programında genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sorularını cevapladı. Miroğlu "ran’ın Acemleri de, Azerileri de, Kürtleri de, yine Suriye’nin Arapları da, Kürtleri de gözünü Türkiye’ye dikmiş, bekliyor. Yani biz evet, kendi ülkemizin geleceğini çok merak ediyoruz ama bilmemiz lazım ki arka bahçemizdeki bu halkların, Türkiye’nin geleceği ile ilgili beklentileri, bizim beklentilerimizin gerisinde değil, göç hadisesine böyle baktığınız zaman derli toplu bir stratejimizin olması lazım" dedi. İşte Olay röportajın birinci bölümü

AK Parti: Etnik kimlik üzerinden ötekileştirmeye karşıyız

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK Toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 'Mavi Vatan' konusunda CHP'ye tepki gösteren Çelik, "CHP'nin bir yetkilisi, 'Bu çok maksimalist' bir yaklaşım diye bir açıklama geldi. Daha sonra bu şahıs açıklamasını düzeltmedi. Hiçbir partinin bu duruma düşmesini istemeyiz. Bu konularda doğru bir yerde durmasını temenni ederiz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Çelik, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı tartışmalarıyla ilgili olarak, "Türkiye'de herhangi makama aday olan birinin kimlik unsurunun tartışma yapılması, insan haklarına aykırı bir durumdur. Herhangi bir kimsenin etnik kimliği üzerinden ötekileştirilmesine biz asla müsaade etmeyiz" dedi.

Brookings Enstitüsü Başkanı istifa etti

Katar için lobicilik yaptığı suçlamasıyla ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından soruşturulan düşünce kuruluşu Brookings Enstitüsünün Başkanı emekli General John Allen, görevinden istifa etti.

Van'da 5 büyüklüğünde deprem

Van'ın Tuşba ilçesinde 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Öcalan'a destek yürüyüşünde HDP'li vekiller polisle tartıştı

HDP Batman Milletvekili Ayşe Başaran ve Feleknas Uca, Kadıköy'de PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a destek yürüyüşüne müdahale eden polisle hakaret edip tehdit etti.

PKK yandaşları Roma'da yürüyüş yaptı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'de operasyona hazırlanırken terör örgütü yandaşları da boş durmuyor. Örgüt sempatizanları Avrupa'nın göbeğinde Roma'da yürüyüş gerçekleştirdi.

Nedim Yamalı: Muhafazakar Kesimin Kazanımlarının Güvencesi Ahmet Davutoğlu'dur

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam Programına konuk oldu. Altı masanın iktidara gelmesiyle muhafazakar kesimin kazanımlarının kaybedileceğine ilişkin tartışmalarına değinen Yamalı "burada hiç kimse, bu bizim camianın, dindar, muhafazakar, mütedeyyin camianın tek kurucusu, hamisi kendisi falan diye de bir şey yapmaya kalkışmasın.!" dedi. Saadet Partisi, DEVA ve Gelecek Partisi'nin 3'lü ittifak ile seçimlere girme önerisinin gündeme geldiğini belirten Yamalı geçici sığınmacılardan FETÖ ile mücadeleye kadar bir çok konuda soruları cevapladı.

Ak Parti İle İlişkilerde Çok Agresif Davrandık

Milli Görüş dediğimizde, aslında yıllarını vermiş, gençliğinden beri Milli Görüş teşkilatlarının içinde aktif rol almış, Saadet Partisi’nin Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Abdullah Sevim genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında konuk oldu.

Papa Erdoğan'ın Ukrayna'daki savaşa çözüm bulma çabalarını takdirle karşılıyor

Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş, Vatikan’daki Papalık Sarayı'nda dün Papa tarafından kabulüne ilişkin Twitter hesabından yaptığı İngilizce paylaşımda, "Papa Franciscus, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Ukrayna ve Rusya'yı uzlaştırma çabalarını takdirle karşılıyor. Çözümün yolu savaştan değil, diplomasi ve müzakerelerden geçiyor. Ateşkesin sağlanması, masaya oturulması ancak bu sayede mümkün olabilir" değerlendirmesinde bulundu.

Beyazıt’ta iki esnaf grubu silahlı çatışmaya girdi

İstanbul Fatih'te iki grup arasında çıkan ve biri polis 7 yaralının olduğu çatışmaya ilişkin 27 şüpheli gözaltına alındı. Dakikalarca süren çatışma çevredekiler tarafından görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan taziye için BAE'ye gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taziye ziyareti için Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitti. Erdoğan, yeni Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed el Nahyan ile de ikili görüşme gerçekleştirecek.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisi Erol Yıldız'ın ölümüne soruşturma

Ankara Başsavcılığı, BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisi Erol Yıldız'ın ölümüne ilişkin soruşturma başlattı.

Gezi sanıklarının itirazına ret

Gezi davasında ceza alan Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 8 sanığın tutukluluklarına yapılan itiraz, bir üst mahkeme tarafından reddedildi.

Toplam 249 haber.