Politik Muhit

Politik Muhit Haberleri

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz'a saldırı

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Antalya'da çocuğuyla parkta vakit geçirirken bir kişinin saldırısına uğradığını açıkladı.

Milli Gazete'ye CHP Fonu

  İslami bir çizgide  bir çizgide yayın hayatına 1971 yılında başlayan Milli Gazete'nin, Necmettin Erbakan’ın vefatından sonra Temel Karamollaoğlu’nun Saadet Partisi’nin başına geçmesiyle birlikte Cumhuriyet gazetesinden farksız hale geldiği iddia edildi. Habermotto.com, Milli Gazete’nin İBB Kültür A.Ş.’den baskı işleri için tam 11 milyon 745 bin TL’lik bir ihale aldığı ortaya çıkarttı.

Avro'nun Sembolüne İslami Kripto Para 'Caiz Coin' Sahip Çıktı

Yerli-yabancı turistlerin ilgi odağı olan ve hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediği avro anıtı, bankaların bulunduğu bölge de olmasına rağmen hiçbir banka maliyeti üstlenmeye yanaşmadığı İslami kripto para şirketi “caizcoin“ tarafından güvenceye alınmış oldu. 

Kılıçdaroğlu Menderes ve Özal'ın mezarlarını ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile eski başbakanlardan Adnan Menderes'in anıt mezarlarını ziyaret ederek çelenk bıraktı.

Bakan Varank'tan yerli motosiklet mesajı

Yerli otomobil TOGG seri üretim için gün sayarken Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan yerli motosiklet mesajı geldi. Varank, "TOGG’la doğru zamanda doğru teknolojiye yatırım yaptıysak, aynısını motosiklet endüstrisinde de yapabilir" dedi.

Türkiye'ye getirilen Kabe örtüleri Kırıkkale'de sergilenecek

Çeşitli dönemlerde kullanılan ve Türkiye'ye getirilen Kabe örtüleri, Kırıkkale'de İslami Değerler Külliyesi'nde açılacak Siyer-i Nebi ve Mushaf-ı Şerif Müzesi'nde sergilenecek.

Kültür Bakanı Ersoy'dan Kız Kulesi'nde inceleme

İstanbul'un sembol yapılarından Kız Kulesi'nin restorasyonuyla ilgili incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, hedeflerinin 2023 yılı mart ayına kadar Kız Kulesi'ni ziyaretçi ile buluşturmak olduğunu ifade etti.

Can Dündar hakkında yeni soruşturma

Can Dündar hakkında sosyal paylaşım siteleri üzerinden Cumhurbaşkanı'na ve savcılara yönelik sözleri nedeniyle 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' ve 'Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama' suçlarından soruşturma başlatıldı.

TÜSİAD ABD'nin tehdit mektubu ile ilgili açıklama yaptı

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), ABD Hazine Bakanlığı'nın Türk şirketlerine yaptırım uygulanan Ruslarla çalışmalamalarına yönelik uyarı mektubu gönderdiği haberlerini doğrulayarak, söz konusu mektubun, Dışişleri Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ile paylaşıldığının altı çizildi.

ABD TÜSİAD'ı tehdit etti!

Washington'ın Rusya'ya uyguladığı yaptırımlara Türkiye'nin de uyması için baskıyı artırdığına dikkat çeken WSJ'ye göre Hazine Bakan Yardımcısı Adeyemo dün Türkiye'deki Amerikan Ticaret Odası ve TÜSİAD'a gönderdiği mektupta Türk şirketlerinin yaptırım listesindeki Ruslarla iş yapmaları halinde ABD yaptırımları kapsamına gireceği tehdidinde bulundu.

Atatürk ve Anıtkabir’i Yahudilikle ilişkilendiren müdüre soruşturma

Tunceli'de, Gençlik Hizmetleri Müdürü Fevzi Aytar, kurum içi WhatsApp grubunda Atatürk ve Anıtkabir’i Yahudilikle ilişkilendiren bir yazıyı paylaştı. Paylaşımın ortaya çıkmasının ardından Valilik idari soruşturma başlattı.

Kayseri'de sığınmacılar Geri Gönderme Merkezi'nde yangın çıkardı

Kayseri'de İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi'nde yangın çıktı. Sığınmacıların çıkardığı yangına itfaiye ekiplerinin müdahalesi sürüyor.

Balıklı Rum Hastanesi'ndeki yangınla ilgili itfaiye raporu

İstanbul Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin Yaşlı Bakımevi bölümünde 4 Ağustos'ta çıkan yangın 2 saat süren çalışmalarla kontrol altına alınıp söndürüldü.

Mısır'da kilise yangını: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Mısır'daki kilise yangınından en az 41 kişi hayatını kaybetti. En ez 5 bin kişinin bir araya geldiği ayin sırasında çıkan yangın nedeniyle 14 kişinin yaralandığı, yaralıların tedavisinin sürdüğü açıklandı.

Mustafa Karahasanoğlu vefat etti

Mustafa Karahasanoğlu 74 yaşında hayatını kaybetti.

Ali Erbaş: Müslümanlar, imamesi kopan tespih taneleri gibi dağılmış vaziyette

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Bir vücudun azaları gibi birbirine duyarlı, bir binanın tuğlaları gibi birbirine bağlı ve bir tarağın dişleri gibi yan yana olması gereken Müslümanlar, maalesef imamesi kopan tespih taneleri gibi her biri bir yana dağılmış vaziyettedir" dedi.

Türkiye'nin en büyük üniversite kütüphanesi bugün açılıyor

"Türkiye'nin en büyük üniversite kütüphanesi" olarak nitelendirilen İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ziraat Bankası Kütüphanesi, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenecek törenle hizmete girecek.

KPSS soruşturması devam ediyor: Türkçe sorularında şifreleme iddiası

KPSS'de daha önce Yediiklim dergisinde yayınlanan soruların yer aldığı tespitiyle başlayan soruşturma devam ediyor. Başsavcılıktan yapılan açıklamada soruşturmanın çok yönlü olarak sürdüğü belirtildi. İddiaların odağındaki yayınevi ise suçlamaları reddetti. Sınavla ilgili bir iddia da eğitim uzmanı Sadık Gültekin'den geldi. Gültekin türkçe sorularında şifreleme yapılarak cevapların sorulara gizlendiğini söyledi.

Görevden alınan ÖSYM eski başkanı Halis Aygün'den açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün görevden alınan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün 'alnının açık, vicdanının rahat' olduğunu belirtti. Aygün, “4 yıl süreyle özveriyle çalıştık. Birileri başarımızdan rahatsız olmuş olacak ki düğmeye bastı. Kimseye kırgın değilim, üzgünüm” dedi.

Toplam 277 haber.