Politik Muhit

Politik Muhit Haberleri

Joe Biden, Avustralya Başbakanı'nın adını unuttu

Beyaz Saray'da düzenlenen basın toplantısında ABD Başkanı Joe Biden, Avustralya Başbakanı Scott Morrison'ın adını unuttu.

Almanya'da aşı olana bedava döner

Almanya'da döner firması sahibi, ülkedeki koronavirüs aşı kampanyasına destek amacıyla aşı olanlara bedava döner dağıttı.

Boris Johnson'ın annesi hayatını kaybetti

İngiliz basını, Boris Johnson'ın annesi Charlotte Johnson Wahl'un hayatını kaybettiğini duyurdu

Afetlerden siyasi rant devşirmenin izahı olamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium'da ‘Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi’nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşanan afetlerin siyasete alet edilmesine sert tepki göstererek, "Bu meseleler günlük siyasetin tartışmalarına malzeme edilemeyecek kadar önemlidir. Milletin ciğerini yakan bir musibetten siyasi rant devşirmeye çalışmanın hiçbir izahı olamaz" ifadelerini kullandı

İşte Ümit Özdağ'ın yeni partisi

İyi Parti'den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ yeni partisi ve logosunu açıkladı. Özdağ'ın partisinin ismi "Zafer Partisi" oldu.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yumruklu saldırı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Bakırköy'de bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı. Polis, olayın ardından kaçan zanlının yakalanması için çalışma başlattı.

İYİ Parti Yalova İl Başkanı tutuklandı

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, "Vergi Usul Kanununa muhalefet" suçundan kesinleşmiş 4 yıl 12 ay hapis cezasından ötürü tutuklandı.

Kurban Bayramı İrade Beyanıdır

Allah rızası için kurban kesen müslümanların teslimiyeti yalnızca Allah'adır.

'Eşofmanlı Şevket Hoca' siyaseti!

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bolu Tüneli'yle ilgili iddialarına Güldür Güldür Show'daki Eşofmanlı Şevket Hoca karakteri gibi giyinerek yanıt verdi.

Ak Parti'de Gecikmiş Bir Hesaplaşma

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Ahmet Davutoğlu hakkındaki açıklamaları siyasetin gündemine oturdu. Soylu "Erdoğan'ı erterne etmekk"le suçladığı Davutoğlu'na karşı 20216 yılındaki hamlelerini anlattı. Davutoğlu ise Binali Yıldırım, Süleyman Soylu ve Berat Albayrak'ın kendisine kumpas kurduğunu söyledi.

Kefareti Olmayacak Büyük Günah ve Vebal

Türk Halk Müziğinin yaşayan efsanesi Mehmet Özbek'ten bağlamasıyla söylediği türkü videoları yayınlanan Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın'a mesaj var. Özbek mesajında "Kuruldukları günden bu yana büyük bir heyecan ve fedakârlıklarla hizmet veren bu kurumların ihya edilecek yerde, yeni bir değerlendirmeyle yok edilmelerine sebep olmak, kefareti olmayacak bir günah ve büyük bir vebal olacağını" belirtti.

Bakan Kendini Nasıl Savundu?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli roket motorunun üretildiği atölyeye giderek incelemelerde bulundu. Varank burada, Selçuk Bayraktar ve yanındakilerle birlikte roket motorunu da arkasına alarak fotoğraf çektirdiği poz sosyal medyanın gündemini oldu.

Hamaney'in Dediği Kanun

Kadınların halka açık yerlerde bisiklete binmesini yasaklayan fetva yayınlamasının ardından Hamaney'e tepki olsun  diye İranlı kadınlarsosyal medyada bisiklete binerken çektikleri fotoğrafları yayınlaşmışlardı.   

DEVA'cıların Başın Belada...

Doğu Perinçek ekibi DEVA'cılar içinde kendilerini Genç Siviller diye tanıtan İstanbul il örgütü üyelerine kafayı taktı. Yazımızın başlığını gören Ahmet Kaya "Başım Belada" şarkısını aklına getiriyor. Başınız belada/ Kaydınızı unuttunuz DEVA'da

İyi Parti Haber Ajansı mı Kurdu?

Mahir Ünal Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakınındaki isimlerden biri. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı... Her söylediği haber ,her işaret ettiği televizyonda ya konuşuyor ya da konuşturulmuyor. Hal böyle olunca eski bakan olarak yüksek dereceli korunan Mahir Ünal'a saldırı olacak ve bunu Türkiye yalnız ve yalnız İyi Parti Kahramanmaraş il başkanının sosyal medya hesabından öğrenecek. Haber Ajansı mısın be mübarek?

Küçük Turgut Siyasete Başladı

Türk Siyasetine bir dönem damgasını vuran "Küçük Turgut" büyüdü de siyasi analizlere başladı.

Mahir Ünal, TV 5 Kavgasının Arkasında Ne Var?

Olay ne çiftçinin elindeki akıllı cep telefonu ne de kamuoyunun gündeminde olayın bu kadar geniş yer tutması. Politik Adam tartışmanın yaşandığı Ak Parti ve Saadet Partisi cephesinde olayın perde arkasını araştırdı.

Bülent Ecevit'in Büyük Dedesi Mekke Şeyhül İslamı mı ?

Oyuncu Nejat İşler, nereden esti kim bilir ilginç bir tweet paylaştı. Merhum Başbakan Bülent Ecevit'in büyük dedesi Mekke Şeyhülislamı Hacı Emin Paşa imiş...

Toplam 26 haber.