Yerel Politik

Yerel Politik Haberleri

İstanbul'a Trakya'dan giriş yasaklandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların ilimize girişine yoğun kar yağışı nedeniyle izin verilmeyecektir" açıklamasını yaptı.

İstanbul'da kar beklentisi: Ekrem İmamoğlu yurttaşları uyardı

Meteoroloji yarından itibaren İstanbul'un yeni bir soğuk hava dalgası altına gireceğini duyurdu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da İstanbulluları uyardı.

İBB Meclisi'nde 'yezid' tartışması

İBB Meclis toplantısında CHP'li Meclis üyesi İnan Güney’in AK Parti sıralarına dönüp "Yezid'in taraftarısınız" sözleri tartışma yarattı.

İBB Sözcüsü: Müfettişler sadece terör soruşturması için gelmedi

"Göreve geldiğimizden beri yaptığımız tüm doğrudan teminler istendi"

İmamoğlu'ndan Bahçeli'ye yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisi hakkında iddianame hazırlandığı iddiaları hakkında ilk kez konuştu. İmamoğlu, MHP lideri Bahçeli'ye yanıt da verdi.

Bolu Belediyesi'nin yabancılara ilişkin uygulaması durduruldu

Bolu Belediyesi'nin, yabancı uyruklu kişilere yönelik suyun metreküp fiyatının 2,5 dolara yükseltilmesi ve nikah ücretlerinin 100 bin lira yapılmasına yönelik kararı için mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.

'Gündemimde adaylık yok'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, genel seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olmayı değerlendirip değerlendirmeyeceği sorusuna, 'adaylık konusunun gündeminde olmadığı' yanıtını verdi.

CHP’li Kırklareli Belediyesi'nden takvim skandalı

CHP'li Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun belediye başkanlığını yürüttüğü Kırklareli Belediyesi'nin 2020 yılı için vatandaşlara dağıttığı takvimde, Gezi Parkı provokasyonlarını desteklediği ortaya çıktı.

Şişli'yi Çekle Nasıl Şişlediler?

wwwhabermotto.com Şişli Belediyesi'nden yaşanan çok ilginç ir olayı güdeme getirdi. Şişli Belediyesi, İşçi parası ödemek için belediye şirketine çek kesince olanlar oldu. Çek krıldı, tefecinin eline düştü. Belediye hem çeki hem de maaşları ödedi. Suç duyurusu, mahkeme iş arap saçına döndü.

Ankaraya Hes kodu zorunluluğu

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre; Ankara Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Vasip Şahin başkanlığında toplandı. Toplantıda alınan kararlar kapsamında, yolcu taşımacılığı faaliyeti gerçekleştirmek üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca düzenlenen B1, B2, D1, D2 ve D4 yetki belgesi eki taşıt belgesinde kayıtlı olan taşıtlarda, HES kodu sorgulanması zorunluluğu getirildi. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde belirtilen tedbirlere uymak kaydıyla ruhsatlarında belirtilen yolcu kapasitesi oranında yolcu kabul edilebilmesi kararlaştırıldı.

Haberimiz Ses Getirdi

AK Parti’li vekil Ali Şahin, “Erdoğan’ı 15 Temmuz’da susturmaya gücü yetmeyen vatan haini, ihanet şebekeleri New York meydanlarında yüzbinlerce dolar harcayarak ‘Stop Erdoğan’ ‘Erdoğan’ı Durdurun’ ilanı veriyorlar. Başaramayacaksınız... New York’ta da yenileceksiniz...” diye yazdı.

Esnafa Pandemi Etkili İletişimi

“Pandemi Döneminde Hijyen  ve Etkili İletişim” toplantısı Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'nin  İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile işbirliği içinde yaptığı "Sorun Varsa Çözüm Var Türkiye'nin  Esnaf ve Sanatkarı Var " isimli projesi kapsamında  gerçekleşiyor. Aden Psikolojinin organize ettiği toplantı 28 Şubat 2021 Pazar günü saat 15.00'de gerçekleşecek. 

Toplam 12 haber.