Yerel Politik

Yerel Politik Haberleri

İçişleri Bakanlığı, Tunç Soyer ve bazı belediye yöneticileriyle ilgili soruşturma izni verdi

İçişleri Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve belediye yönetimine 9 Eylül'deki İzmir'in kurtuluşu törenlerinde yapılan konuşmayla ilgili üç ayrı soruşturma izni verdi.

Çorum Valiliği Medya İletişim Eğitimi Tamamlandı

Hoton Medya, 22-24 Ağustos 2022 Çorum Valiliği Medya İletişim Eğitimini gerçekleştirdi. Elliye yakın katılımcıya 3 gün boyunca 10 ders başlığında 21 saat teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

İSKİ Genel Müdür Yardımcılığına AK Partili atandı

Ekrem İmamoğlu belediye başkanı olduktan birkaç ay sonra İSKİ Atık Su ve İnşaat Daire Başkanlığı görevine getirilen AK Partili Mahmut Kahraman, İSKİ Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Van Değişiyor...Van Halkı Devlet İle Yeniden Bütünleşiyor...Ama Nasıl ?

2021 yılında ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) tarafından düzenlenen "Dünya Turnuvası" adlı çevrim içi fotoğraf yarışmasında, Astronot Kate Rubins tarafından çekilen Van Gölü fotoğrafı, oyların çoğunu alarak birinci seçildi. Van Valiliğinin girişimi ile Doğal güzelliği ile dikkat çeken Van Gölü ve çevresi, Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile doğal sit alanı olarak ilan edildi. Dr. Ozan Balcı'nın Van Valiliğine atanmasıyla birlikte Van değişimin simgesi olması dikkat çekti.

İstanbul'da kaç yabancı ikamet ediyor? Göç İdaresi açıkladı

Göç İdaresi Müdürlüğü, İstanbul'da 1 milyon 294 bin 124 yabancının yasal olarak ikamet ettiğini açıkladı.

İstanbul Valiliği'nden kaçak göçmen açıklaması

İstanbul Valiliği kaçak göçle mücadeleye ilişkin bir açıklama yaptı.

Ekrem İmamoğlu'nun aile mezarlığına saldırı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, İstiklal gazisi dedesi Mevlüt İmamoğlu'nun da mezarının bulunduğu aile mezarlığına saldırı düzenlendi.

MHP Diyarbakır teşkilatını feshetti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Diyarbakır il teşkilatının feshedildiğini duyurdu.

CHP Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı kesin ihraç talebiyle disipline sevketti

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye meclisinde bir kadın meclis üyesiyle yaşadığı diyalog gerekçesiyle kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

Bilecik Belediye Başkanı CHP'den ihraç edildi

Rüşvet iddiaları nedeniyle geçici olarak görevden alınan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, CHP’den ihraç edildi.

Ankara'yı sağanak vurdu: Araçlar suya gömüldü

Ankara'da öğle saatlerinden itibaren başlayan sağanak, hayatı olumsuz etkiliyor. Bölgede yoğun su birikintileri oluşurken bazı araçların suya gömüldüğü görüldü.

İstanbul merkezli 5 ilde rüşvet operasyonu

İstanbul merkezli 5 ilde, rüşvet suçuna karıştıkları iddia edilen ve aralarında Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta ve mühendislerin de bulunduğu 54'ü kamu görevlisi 224 şüpheliden 160'ı yakalandı.

İmamoğlu hakkında suç duyurusu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Rize, Artvin ve Trabzon gezilerinde kamu kaynaklarının, kişisel siyasi faaliyetler kapsamında kullanılıp kullanılmadığının tespiti amacıyla suç duyurusunda bulunuldu.

Ekrem İmamoğlu ve Dilek İmamoğlu düet yaptı: Gelevera Deresi

Trabzon'da bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuk olduğu Halk TV programında eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte "Gelevera deresi" türküsünü söyledi.

Bakan Varank: Teröristler İBB’de boy gösteriyor

Bahçelievler Belediyesi’nin düzenlediği bayramlaşma etkinliğine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Biz terörü şehirlerimizden temizlemeye çalışırken teröristler İBB’de boy gösteriyor” dedi

İBB'deki terör operasyonunda yeni gelişme

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Sosyal Hizmet Uzmanı olarak görev yapan Ş.D isimli kadın, terör örgütü PKK ile iltisaklı olduğu iddiasıyla belediye binasında gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Ş.D adliyeye sevk edildi.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık geçici görevle merkeze alındı

Uşak Valisi Funda Kocabıyık geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirildi

ABB'den Gökçek'e: Trolbaşı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkanlık makamının içecek masrafının yıllık 1 milyon TL olduğu iddialarına ilişkin olarak, "1 milyon TL'lik içecek masrafı başkanlık makamının değil, özel kalem müdürlüğünün toplu harcama tutarı" açıklamasını yaptı.

Belediye başkanına yumurtalı saldırı

Adana'nın merkez Seyhan ilçesinin belediye başkanı Akif Kemal Akay'a katıldığı bir iftar programında yumurtalı saldırı düzenlendi.

Toplam 44 haber.