Politik Kadın

Politik Kadın Haberleri

İzlanda Parlamentosu'nda kadınlar çoğunluğu ele geçirdi

Avrupa'da bir ilk yaşandı ve İzlanda parlamentosunda kadın milletvekillerinin sayısı erkekleri geçti

'Cumhurbaşkanı adayı değilim, Başbakanlığa talibim'

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılırken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den önemli bir açıklama geldi. Akşener, 'Cumhurbaşkanı adayı değilim. Başbakanlığa talibim' dedi. Kazanacak bir adayla seçime gireceklerini belirten Akşener, HDP'ye bakış açısını da açıkladı.

Emine Erdoğan, 'Osmanlı'nın Amerika'sı Belgeseli' tanıtımına katıldı

Emine Erdoğan, Osmanlı’dan Amerika’ya göç hikayelerinin anlatıldığı "Osmanlı’nın Amerikası” isimli belgesel filmin ABD’de düzenlenen tanıtımına katıldı.

'Dünyadan haberleri yok'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Afgan göçmenler için ABD yönetimiyle yapılan görüşmeye dair AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu açıklama yapmaya çağırdı.

Avustralya: İngiliz yazar sınır dışı edildi

Avustralya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uygulanan karantinayı ihlal edeceğini söyleyen aşırı sağcı İngiliz köşe yazar Katie Hopkins, vizesi iptal edilerek sınır dışı edildi.

Tanzanya Farkı

Hassan, Tanzanya'nın altıncı ve Zanzibar adası kökenli ikinci devlet başkanı olacak.

Hamas'ta Kadın Devrimi

2007'de ilk kadın askeri taburunu kurarak binlerce kadını silah kullanma ve savaşma konusunda eğitim veren HAMAS tarihi bir adım atarak 64 yaşındaki Cemile el-Şanti'yi 15 üyeden oluşan siyasi bürosuna üye yaparak tarihe geçti.

Canan, Sol'un Liderliğine Hazırlanıyor

Time: Kaptancıoğlu; “CHP’nin tutucu kesimleriyle mücadele etmekten korkmayan ve ülkedeki dışlanmış kesimin yanında olan solcu seküler bir kadın.” açıklaması yaptı

Dişi Saddam Ortadoğu'yu Karıştırdı

Irak hükümeti, 2018’de Ürdün hükümetine çağrıda bulunarak “Irak’ta teröre destek verdiği” iddiasyla Raghad Saddam Hüseyin’inin kendilerine iade etmesini istemiş ancak bu talep Amman tarafından olumlu karşılanmamıştı.

Çatacak Adamı Şaştı

İsrail, Türkiye'ye Ne Dedi?

Türkiye'de ilk röportajını odatv.com'dan Rafael Sadi’ye veren İsrail’in Türkiye maslahatgüzarı İrit Lilian ikili ilişilerin ilk şartırıı HAMAS'a bağladı. 

Toplam 11 haber.