Politik Kadın

Politik Kadın Haberleri

Fatma Girik hayatını kaybetti

Uzun süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden Yeşilçam'ın usta ismi Fatma Girik, Kovid 19'a bağlı tedavi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle 79 yaşında hayatını kaybetti. Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan ve yaklaşık altı ay önce tedavi için İstanbul'a gelen Türk sinemasının ünlü yıldızı Fatma Girik bu sabah saatlerinde tedavi gördüğü özel hastanede hayatını kaybetti.

Beyaz Saray'da sular durulmuyor!

Mobbing ve zorbalık iddiaları ile ABD'nin gündeminden düşmeyen Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in bir çalışanı daha istifa etti.

Yanık Ankara’da yeni yılın ilk bebeğini ziyaret etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ankara Şehir Hastanesi'nde dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeğini ziyaret etti.

AİHM’den Nazlı Ilıcak kararı: Türkiye, 16 bin euro tazminat ödeyecek

AİHM, Nazlı Ilıcak'ın 'terör örgütü üyesi olduğuna dair hiçbir somut kanıt bulunmadığını' belirtirken, Türkiye'nin Ilıcak'a manevi tazminat olarak 16 bin euro ödemesine karar verdi.

Akşener: En kritik kurumlar, 500 milyon dolarlık uçak için peşkeş çekilemez

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “ASELSAN’ın, ROKETSAN’ın Katarlılara verileceğine dair bir şey söyleniyor. Onlar bizim kritik kurumlarımızdır. Devletimizin en kritik kurumları, 5 maaş, 10 maaş alabilmek için, 500 milyon dolarlık uçaklarla uçabilmek için peşkeş çekilemez” dedi.

Emine Erdoğan gözyaşlarını tutamadı

AK Parti'nin düzenlediği programda konuşan Emine Erdoğan, "Türk kadınının güçlü karakteri, Milli Mücadele'nin de lokomotifi olmuştur" dedi. Programda, eski Turizm Bakanı ve Devlet Bakanı Güldal Akşit anısına video gösterimi de yapıldı. Emine Erdoğan, videoyu izlerken gözyaşı döktü.

Almanya'da Merkel dönemi bitti

Alman Parlamentosu, görev süresi dolan mevcut Başbakan Angela Merkel'den Başbakanlığı devralması için Olaf Scholz'u seçti. Böylelikle AB'nin en kalabalık ülkesi ve en büyük ekonomisi Almanya'da Angela Merkel dönemi resmen sona ermiş oldu.

'Adamların tümü kadınları özne yaparak kavga etti'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Adamların tümü kadının tercihleri üzerinden, kadınları özne yaparak birbirleriyle kavga etti. Keşke adamlar üzerine, adamlar kavga edebilseydi" dedi.

Eski Bakan Güldal Akşit hayatını kaybetti

Eski Devlet Bakanı, AK Parti Kurucu Üyesi Güldal Akşit 61 yaşında hayatını kaybetti. Akşit bir süredir Ankara'da koronavirüs tedavisi görüyordu.

Aile Bakanlarının Sosyal Medya Kavgası

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık AKP'den DEVA Partisi'ne geçen eski Bakan Kavaf'a tepki gösterdi. Yanık "DEVA Partisi Genel Başkanı'nı ve Genel Başkan Yardımcısı'nı bilgilendirecek kadroların noksanlığından olsa gerek, yürürlükteki sosyal hizmetlerimizi ve hizmet anlayışımızı vaat diye sunuyorlar" dedi.

Malcolm X'in kızı evinde ölü bulundu

ABD'de ırkçılıkla mücadelenin sembol isimlerinden olan ve 1965 yılında suikasta uğrayan Malcolm X'in kızı Malikah Shabazz, New York'taki evinde ölü bulundu.

Emine Erdoğan, TOGEMDER üyeleriyle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneğinin (TOGEMDER) eski ve yeni yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

TBMM'de HDP'li vekilin 'Kürt illeri' provokasyonu

TBMM'de bütçe görüşmelerinde "Kürt illeri" provokasyonu yaşandı. HDP'li Dağ, bazı illeri "Kürt illeri" olarak tanımladı. Bakanlığın Kürtçe kitap basmadığını iddia etti. Kültür Bakanı Ersoy, Dağ'ın masasına kitap bırakarak cevap verdi.

İl Başkanı'ndan sonra il ve ilçe yönetimleri de istifa etti

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Muş İl Başkanı avukat Elif Çelik, eçtiğimiz günlerde il başkanlığından istifa etmişti. Zelik'ten sonra il ve ilçe yönetiminde yer alan 45 kişi daha DEVA Partisi'nden istifa etti.

Merkel’in masrafları Almanya'da kriz çıkardı

16 yıllık görevindeki son günlerini geçiren Alman Başbakan’ın emeklilik istekleri tepki çekti. Merkel masraflarını devletin karşılayacağı ofisi için yasal sınır 5 kişi olmasına rağmen 9 çalışan talep etti.

Kadın muhtar, muhtarlıkta ölü bulundu

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde Fesleğen Mahallesi Muhtarı emekli hemşire Semiha Aras (72), yaşadığı muhtarlık binasındaki odasında ölü bulundu.

Beyaz Saray'da Kamala Harris krizi!

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in görev tanımında bir karmaşa olduğu, Beyaz Saray’da “işlevsiz” kaldığı ve Joe Biden yönetimince kenara itildiği iddia edildi.

DEVA Partisi Muş İl Başkanı istifa etti

DEVA Partisi Muş İl Başkanı Elif Çelik, "Çok büyük umutlarla girdiğim DEVA Partisi'nde artık yokum" diyerek partisinden istifa ettiğini açıkladı.

'Erdoğan'ın tepkisi üzüntü verici'

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyükelçiler için verdiği 'istenmeyen kişi' talimatının üzüntü verici bir durum olduğunu söyledi.

Toplam 31 haber.