Politik Kadın

Politik Kadın Haberleri

Polise yumruk atan milletvekili ile ilgili yeni karar

TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin hazırlık komisyonu kurulmasına karar verdi.

Canan Kaftancıoğlu'nun siyasi parti üyleliği düşürüldü

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliği, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düşürüldü. Karar, CHP Genel Merkezi'ne de gönderildi.

Akşener: Erdoğan seçim kararı alsın, adayımızı açıklayalım

İYİ Parti lideri Meral Akşener, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığını resmen ilan etmesi ve muhalefete 'Adayınızı açıklayın' çağrısı yapması hakkında, "Sayın Erdoğan’a bir tavsiyem, bir çağrım var. Alsın seçim kararını, diyelim ki yarın aldı, 3 ay sonra seçim var. Yarın (seçim kararı) alsın öbür gün adayımızı açıklayalım" diye konuştu.

Şehit Aybüke Öğretmen, mezarı başında anıldı

PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın tüm sevenleri kabrini ziyaret edip, dualar okudu.

Akşener Kılıçdaroğlu'ndan özür diledi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "Alevi kimliği sünniler için endişe" ifadesi nedeniyle Kılıçdaroğlu'ndan özür diledi.

Hindistan'da Hz. Muhammed'e hakaret eden BJP Sözcüsü Sharma görevden alındı

BJP, Sharma için görevden uzaklaştırma kararı aldı. Ayrıca Yeni Delhi Medya Başkanı Kumar'a karşı da adım atıldı.

Kraliçe Elizabeth'in Platin Jübile'sinde bomba paniği

İngiltere'de Kraliçe 2. Elizabeth'in tahta çıkışının 70. yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen kutlamalar üçüncü gününde devam ederken Trafalgar Meydanı'nda bomba paniği yaşandı. Bomba ihbarı ve şüpheli görülen bir araç sonra meydan tahliye edildi. Ancak kısa süre sonra ihbarın asılsız olduğu anlaşılınca güvenlik alarmı sona erdi ve meydan yeniden açıldı.

Canan Kaftancıoğlu tahliye edildi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, cezanın infazı için Silivri Cezaevi'ne gönderildi. Kaftancıoğlu, 5 yıldan az ceza aldığı için denetimli serbestlik hükümleri uygulandı, cezaevinde yaklaşık 5 saat kaldıktan sonra serbest bırakıldı.

Canan Kaftancıoğlu'na Silivri yolunda

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, infaz işlemlerin yapılması için İstanbul Adliyesi'ne gitti. Kaftancıoğlu ve beraberindekiler, alkışlar eşliğinde adliyeye giriş yaptı. Buradaki işlemleri biten Canan Kaftancıoğlu'nun infaz işlemleri için Silivri Ceza İnfaz Kurumu'na gitmek için yola çıktığı belirtildi.

CHP'den Atatürk Havaalanı'nda eylem!

Atatürk Havalimanı'na alınmayan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP'nin Atatürk Havalimanı planını anlatarak, "Millet Bahçesi adı altında Katarlılara peşkeş çekmek için kapatıyorlar. CHP olarak, 84 milyonla ve 16 milyon İstanbulluyla birlikte hesap soracağız" dedi.

Fransa'nın yeni Başbakanı Elisabeth Borne oldu

Fransa'nın yeni başbakanı, ülkede Çalışma Bakanı görevini yürüten Elisabeth Borne oldu

Yargıtay Canan Kaftancıoğlu'nun 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasına onadı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na, sosyal medya paylaşımları nedeniyle "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret", "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarından 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.

İspanya'da istihbarat teşkilatı başkanı görevden alındı

İspanya hükümeti, siyasetçilerin cep telefonlarının dinlenmesiyle ilgili iki ayrı vakanın ortaya çıkmasının ardından istihbarat teşkilatının direktörünü görevden aldı.

Meral Akşener: Birilerini kalpten götüreceksiniz!

Anneler Günü konserinde 'Başbakan Meral' sloganlarıyla karşılanan İYİ Parti lideri Akşener, “Birilerini kalpten götüreceksiniz. Sinirlerini bozmayın insanların" dedi. Akşener, "Siz bunu diyorsanız, bu salonu şereflendiren her bir hanımefendi ‘Başbakan Meral’ diyorsa elhak, başbakan Meral olacaktır" diye sözlerine ekledi.

Eski CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman vefat etti

CHP'den 22. ve 23. dönemlerde İzmir Milletvekili olan Canan Arıtman, 72 yaşında vefat etti.

Taliban'dan burka kararı

2021 yılının Ağustos ayında ABD'nin çekilmesiyle Afganistan'da kontrolü eline geçiren Taliban yönetimi, kadınlar ile ilgili yeni kararını duyurdu.

Ukrayna'nın First Lady'si Olena Zelenska: Buna dayanmak denilebilirse dayanıyorum

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski'nin eşi Olena Zelenska, Ukrayna’daki insani kriz karşısında olabildiğince güçlü durmaya çalıştıklarını belirterek, "Herkes kendi acısını gidermek ve başkasının acısını azaltmak için elinden geleni yapıyor. Buna 'dayanmak' denilebilirse, dayanıyorum" dedi.

Akşener: Müsade ederse faturayı ben ödeyebilirim!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'fatura ödememe' eylemi sonrası elektriğin kesilmesine ilişkin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açıklamalarda bulundu. Akşener, ''Müsaade ederse hanenin borcunu ödeyebilirim'' dedi.

Meral Akşener'den Erdoğan'a: Beceriksizlik abidesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Meclis'te partililere seslendi. Akşener, "Peki hükümet yoksa, ne var? Kendisini kanundan ve milletten üstün gören, bir tek adam var. Ucube sistemini, memleketimize dayatmaya çalışan, bir beceriksizlik abidesi var" dedi.

Toplam 72 haber.