Polemik

Polemik Haberleri

Miçotakis'ten Erdoğan’a yanıt: Bu oyunda yalnızsın

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "ABD’den, Avrupa’dan gelen destekler sizi kurtarmaz” sözüne “Bu oyunda yalnızsın” yanıtı verdi.

CHP'den Tanju Özcan'a 1 yıl uzaklaştırma cezası

CHP Merkez Disiplin Kurulu Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a bir yıl geçici olarak parti üyeliğindern çıkarma cezası verdi. Kararın açıklanmasından sonra konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Ben bu partinin öz evladıyım, bir şekilde partime geri dönerim diye söyledim. Et tırnaktan ayrılmaz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya eleştiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'da yapımı tamamlanan projelerin açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6'lı masa ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "Bu 6'lı masadan bir şey çıkar mı? Her toplantıda bir sonraki toplantıyı kimin evinde yapacaklarını konuşuyorlar. Birileri ülkeyi yönetmeyi gizli ortaklarını idare etmekle karıştırıyor" dedi.

Akşener: Aklı başında bir yolculuk yapmalıyız

Ankara Keçiören'de Kanaat Önderleri ve İş İnsanları Buluşması'na katılan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in burada verdiği 2023 seçimleri ve altılı masaya yönelik mesajlar dikkat çekti. 

Murat Kurum'dan Özgür Özel'e yanıt: Millete parmak sallamayı bırakın

Özgür Özel'in hakaretlerine yönelik açıklamalarda bulunan Çevre Bakanı Murat Kurum, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP Sözcüsü Öztrak: Bu ülkede kimse Cumhuriyet'i, Osmanlı ile çarpıştırmaz

CHP Sözcüsü Öztrak, İzmir'in kurtuluşunun 100. yılının büyük coşkuyla kutlandığını belirterek, "Bu ülkede kimse Cumhuriyet'i, Osmanlı ile çarpıştırmaz. Ecdadımızı 'senden', 'benden' diye bölüp parçalamayız. Anadolu'nun kapılarını açan Alparslan da bizim, Anadolu ve Trakya'yı emperyalist çizmelerinden kurtaran Mustafa Kemal de bizim" dedi.

Ömer Çelik'ten Tunç Soyer'in sözlerine tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MKYK sonrası açıklamalarda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümünde yaptığı konuşmaya tepki gösteren Çelik, "İzmir'in kurtuluşunun yıl dönümünde işgalci Yunanistan'a söylenmeyen sözler Osmanlı'ya ve tarihimize söylenmiştir. Bu ciddi bir şuursuzluktur" ifadelerini kullandı.

Fatih Erbakan’dan 6’lı masaya: Yiyip içip dağılıyorsunuz

6’lı masayı eleştiren Erbakan 36 kez toplanılmasına rağmen bir sonuç alamadıklarını belirterek, “Yiyip içip dağılıyorsunuz. Allah aşkına ne konuşuyorsunuz” dedi.

Bahçeli: CHP'nin HDP geri adımı stratejiktir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa'da '2023'e doğru aday belli karar net' mitinginde açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Aramızda ayrık otu bulundurmayacağız, saflarımızı sık tutacağız. Taviz vermeyeceğiz, mutlaka kazanacağız" dedi. Öte yandan Bahçeli, HDP'ye bakanlık verileceği iddialarına sert tepki göstererek, "HDP'ye bakanlık vermek demek, teröristlerin tıpkı belediyeler gibi bakanlıklara da yerleşmesi demektir" ifadelerini kullandı

İYİ Parti'den CHP'li Yarkadaş'a suç duyurusu

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, bir televizyon programında İYİ Parti'yle ilgili iddialarda bulunan Barış Yarkadaş hakkında 'Suçu Bildirmeme' ve 'İftira' suçlarından partisi adına suç duyurusunda bulundu.

Karamollaoğlu Gül'ün adaylık ihtimalini yorumladı

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, 6'lı masada cumhurbaşkanı adayı konusunda müzakere edilmediğini belirterek, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adaylığını 'garipsemeyeceğini' ifade etti. Karamollaoğlu, "Abdullah Bey'in öyle bir intiba doğuracak adımlar atması bence menfi değil müspettir. Abdullah Bey'in bir tecrübesi var" görüşünü savundu.

Kılıçdaroğlu: Gelecek aylarda her türlü provokasyona maruz kalacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gençlere seslenerek, “Ülkenin size bir gençlik borcu var. Hedefim, siyaset hayatımın sonuna giderken, olabildiğince o borcu telafi etmektir" dedi.

Bozdağ Gülşen'in tutuklanmasını eleştirenlere tepki gösterdi

Adalet Bakanı Bozdağ şarkıcı Gülşen'in tutuklanmasıyla ilgili eleştirilere tepki gösterdi. Yozgat'ta konuşan Bakan Bozdağ, "Yargı kararını eleştirirken imam hatiplilere sarf edilen sözlere neden bir şey demiyorsunuz" dedi. Bozdağ, hakim ve savcılara "Sanatçıyı hemen serbest bırakın" çağrısı yapan Kılıçdaroğlu'nun hakimleri tehdit eden bir dil kullandığını söyledi.

'İhraç edilmem CHP'yi sevindirmez!'

Kesin ihraç talebiyle CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan açıklama yaptı. Özcan, "Benim ihraç edilmem CHP’yi sevindirmeyeceği kesin" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan öğretmenlere: Bu sınava girmeyin

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son açıklamasıyla öğretmenlere aba altından sopa gösterdiğini belirterek "Sevgili öğretmenler son çağrım, bu sınava girmeyin" dedi.

Arınç: Kendimi muhalif olarak nitelendirmiyorum

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, memleketi Manisa’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önce yaptığı konuşmaya dair sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

'Sayıştay raporundan çıkarsa milletvekilliğinden istifa ederim'

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, hakkında '15 milyon TL'ye köprü yaptırdı' iddialarına ilişkin konuştu. Özhaseki, "Eğer Sayıştay kararında köprüye 15 milyon TL verdiğim çıkarsa, milletvekilliğinden istifa ederim" dedi.

CHP Liderinden Erdoğan'a yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini hedef almasına ilişkin yeni bir paylaşımda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Sen bu millete artık hiçbir bedel ödetemezsin. Kimse korkmasın" dedi.

Kılıçdaroğlu: Haramilerin saltanatını yıkacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova’da esnaf ziyareti sırasında yurttaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, “Demokrasinin ayak sesleri geliyor. Özgürlüğün ayak sesleri geliyor. Hakkın, hukukun ayak sesleri geliyor. Adaletin ayak sesleri geliyor. Birileri korkuyor, panik içinde. Sizi üzmesin onlar. Birlikte mücadele ederek haramilerin saltanatını yıkacağız” dedi. Ayrıca, Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında, pankart krizi yaşandı.

Toplam 570 haber.