Pol-Analiz

Pol-Analiz Haberleri

ABD PKK’ya petrol rafinerisi kuruyor

ABD, Suriye’nin kuzeydoğusunda terör örgütü YPG/PKK’nın işgalindeki Haseke'de sahip petrol rafinerisi inşa etmeye başladı. Günlük 3 bin varil petrolün üretileceği tesis, para karşılığında YPG/PKK'lı teröristlerce işletilecek.

ABD'den Fransa'ya ambargo

Fransa'nın Rafale savaş uçaklarını Mısır'a ihraç etmesinin ABD tarafından engellendiği ortaya çıktı.

İşte Türkiye’nin Suriye’den çekilme için 4 şartı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Aleksandır Lavrentiyev’in, Nursultan’daki Astana formatı toplantısı sonrası yaptığı, “Toplantıdaki Türk temsilciler ilk fırsat oluştuğunda Türk askerinin Suriye’den ayrılacağını söyledi” açıklaması Ankara tarafından yalanlandı.

New York Times'tan Erdoğan analizi

New York Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili kapsamlı bir analiz yayınladı. Gazete Erdoğan için, "giderek yalnızlaşıyor" yorumunu yaptı.

İsrail Arap ülkelerindeki nüfuzunu artırıyor

İsrail, normalleşme dalgasıyla bazı Arap ülkelerinde siyasi kabul görürken, bu ülkeleri ilgilendiren kritik konularla ilgili iş birliği ve yatırımlar yoluyla etkisini artırmaya devam ediyor.

Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmemesi durumunda ne olur..?

Gazeteci, yazar Fehmi Koru, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim planına dair dikkat çeken ifadeler kullandı.

CNN'den Putin analizi: Batı'yı korkutuyor, NATO-Türkiye ilişkilerini de bozdu

ABD merkezli medya kuruluşu CNN International, Rusya Devlet Başkanı Putin'in son hamleleri ve Batı'ya karşı duruşu ile ilgili kapsamlı bir analiz hazırladı. Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'in birlikte olduğu fotoğraf da kullanıldı.

Rusya ateşkesi bozmaya mı hazırlanıyor?

Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, Yeni Şafak gazetesindeki köşe yazısında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Suriye lideri Beşşar Esed'in başkent Moskova'da yaptığı görüşmeyi ele aldı.

Türbanın 50 Yıllık Serüveni

www.politikadam.com genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk 1968 yılından bu yana İslami siyasal hareketin başörtüsü ve türban serüvenini kaleme aldı. Sitemizle birlikte Hürses Gazetesi'nde yayınlanan "Savurun Türbanları, muhafazakar demokratlar geliyor" analizini sizlere sunuyoruz

Kıbrıs Mücahitleri KKTC'de Toplandı

Türkiye'nin tek vücut halinde KKTC olduğunu gösteren bu tablonun en önemli  göstergesi ise Cumhur ittifakını oluşturan partilerin  aynı ruhta birlikte olmasıydı.

15 Temmuz Gecesi Halkın Arasında Tek Soylu Vardı

Genel yayın Yönetmenimiz Fehmi Çalmuk 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını Akit ve Hürses Gazetelerine anlattı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun TBMM önünde halkın içine karıştığını belirten Çalmuk " Vatanı böldürtmeyeceğiz, bayrağı indirtmeyeceğiz. Bu aziz milletimiz yanımızda, arkamızda olduğu müddetçe hainler başarılı olamayacak. Allah gazanızı, gazamızı mübarek etsin" konuştuğu hatırlattı.

Mam Celal'in Evinde Ajan Kavgası

Bafıl Talabani "Bundan sonra hiç kimse, bırakın Mam Celal’in evine, halkın içerisine, hükumet kurumlarına bir daha ajan sokamayacak"

Libya'dan Çekilmeye "Türkiye" Dur Dedi

Konferansın sonuç bildirgesinde katılımcı ülkeler Libya'daki tüm yabancı güçlerin geri çekilmesi taahhüdünde bulundu. Bildirgede, geçen yıl Ekim ayında varılan ateşkes anlaşması gereği yabancı güçlerin çekilme işlemlerinin "daha fazla gecikmeksizin" ve "tamamen" hayata geçirilmesi vurgusu yapıldı.

Haşin Ermenistan'dan Paşinyan'a

ABD’deki Ermeni Gençlik Federasyonu seçimleri Koçaryan’ın kazanması halinde aşağıdaki haritadaki gibi “Birleşik ve Bağımsız Ermenistan”ın kurulacağını vadetmişti. Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan’dan önemli ölçüde toprak alınacağını söylüyor ve oy istiyorlardı. Ancak Yine Paşinyan geldi.

Reisi, İran'da Ne Yapacak?

İran’da seçimlere katılım ise H oranında. Halkın katılımı düşünüldüğünde seçimin gerçek kazananının seçilmeyenler olduğunu söylemek mümkün

İran'da Reisi Fetvalarla mı Seçimi Kazandı?

Dini Lider Ayetullah Ali Hamaney'e yakınlığıyla bilinen ve siyasi mahkumların idam edilmesine onay vermekle suçlanan Eski Yargı Erki Başkanı Reisi, Amerika Birleşik Devletleri'nin yaptırım listesinde bulunuyor.

Savcıya Anlatacak, Yer Gök İnleyecek

İstifa etmeyeceğini belirten Süleyman Soylu yakın döneme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ancak videolarda gündeme getirilen konular ilgili olarak savcılığın yapacağı soruşturmada bütün bildiklerini anlatacağını söyledi

Bahçeli, Serok Ahmet'e Neden Kızmasın?

 CHP eski milletvekili Dursun Çiçek’in, Millet İttifakı'nın seçimi kazanması durumunda HDP'lilere bakanlık verilebileceğine ilişikin sözlerine AK Parti’den  ve MHP'den sert tepki gelirken,   2015 yılında kurulan seçim hükümeti döneminde 2 HDP’li isme  "Serok Ahmet"  lakaplı  Ahmet Davutoğlu tarafından  bakanlık verildiği ortaya çıktı.

Toplam 52 haber.