Pol-Analiz

Pol-Analiz Haberleri

Büro Memursen Memura Çılgın Zam İstedi

Büro Memursen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında Temmuz ayında memurlara zam istedi.

Metin Külünk: Pkk, Lgbt, Fetö Ve İş Birlikçileri Kamikaze

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi İstanbul eski milletvekili Metin Külünk. genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında tarihi açıklamalarda bulundu. Külünk'e göre, YÖK, üniversitelerde FETÖ Temizliğinin gerçekleştirilmesini istedi. Külünk "Türkiye’de FETÖ unsurlarının görevlerini devam ettirdikleri üniversitelerde şu anda yaptıkları bütün iş, üniversite öğrencileri ile hükümetimizi karşı karşıya getirmek, negatif tutum ve davranışları. Onun için YÖK Başkanının önüne gelen soruşturma dosyalarına göz ardı etmemeli" diye konuştu. Röportajın 1'inci bölümü...

Salih Uzun'dan 2023 Seçimleri için Büyük İddia

Türk Demokrasi Vakfı Başkanı Salih Uzun, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında 2023 seçimleri için önemli bir iddiayı gündeme getirdi. Uzun "önümüzdeki seçimlerde de böyle şeyler bekliyorum. Parlamento seçimleri için başka bir oy kullanacak, Cumhurbaşkanlığı için başka oy kullanacak" dedi. Uzun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun alevi kimliği üzerinden yapılan tartışmalara değinerek "Eğer bir Cumhurbaşkanı adayının kimliği üzerinden, ya bu kazanamaz falan denilecekse, öyle bir seçim de olmasın. Tartışma bunun üzerinden yapılacaksa, kimlik üzerinden tartışılıp, kimlik üzerinden itiraz edilecekse varsın böyle siyaset olmasın." diye konuştu.

Stratejist İbrahim Ufuk Kaynak'tan Şok Açıklama

Türkiye ve dünya siyasetisine ilişkin şok açıklamalarıyla kamuoyunun yakından tanıdığı stratejist İbrahim Ufuk Kaynak, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam Programında yine gündem oluşturacak sözler söyledi. Kaynak'a göre Türk Devletler Topluluğu'na imza atan devlet başkanlarının başı büyük dertte. İşte o röportajın detayları....

Şok Eden Açıklama: İsveç'te Bana Öğretmenlerinizi Neden Öldürüyorsunuz? diye Sordular

Eski Dışişleri Bakanı Murat Karayalçın , Türkiye'nin dış politikadaki gelişmeleri genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında Hükümetin İsveç ve Finlandiya kararını doğru bulduğunu belirten Murat Karayalçın, İsveç ile ilgili şok eden bir açıklama yaptı: "İsveç Parlamentosu Dışişleri Komisyonu’nda ben Gümrük Birliği ile ilgili düşüncelerimizi, tezlerimizi bir sunuşla ortaya koydum. Sonrada dedim ki, sorusu olan var mı, soru sormak ister misiniz? Bir kadın parlamenter elini kaldırdı, buyurun dedim. Bana ne dedi biliyor musunuz, neden Türk Hükümeti olarak öğretmenlerinizi öldürüyorsunuz? Allah Allah, nereden çıktı bu dedim. Biz neden öğretmenlerimizi niye öldürelim hanımefendi, bunu nereden çıkarıyorsunuz dedim. Öyle yazıyorlar dedi. O dedim, PKK’nın propagandası hatta köylerde öğretmenlerin çocuklara bilgi vermesini, Türkçe öğretmesini engellemek için çok sayıda öğretmenin PKK örgütü tarafından katledildiğini biliyoruz dedim. Ama öyle yazmıyorlar, öyle söylemiyorlar dedi. Ama ben size söylüyorum dedim ama aynı zamanda şunu da gördüm Fehmi Bey yani benim orada söylememin bir anlamı yok. Bizim büyükelçimizin de söylemesinin bir anlamı yok. O memur, devlet ne istiyorsa, o da onu söyleyecek diye düşünüyor. Ben devletin bakanıyım, yöneticisiyim, e sende öyle söyleyeceksin, senin de işine bu geliyor diye düşünüyor. Yani bizi savunacak, bizim dertlerimizi, davamızı seslendirecek örgütlenmelerden yoksunuz."

Türkiye, 12 Eylül Gibi Maceraya mı Sürükleniyor?

Prof. Dr. Anıl Çeçen "Türkiye’nin Güneydoğu’da hatta Hatay’da, Türkiye’nin güney bölgelerinde de bazı isyan hareketlerinin aynen Osmanlı’nın son döneminde olduğu gibi, onlara benzer bir şekilde ayaklanmaların ve isyan hareketlerinin, emperyalist güçler tarafından örgütlenerek, Türkiye’nin dağıtılması ve kontrol altına alınması amacıyla yönlendirileceğini vurgulayabilirim"

114 Yıl Önce Abdülhamid'e de Erdoğan Gibi Saldırdılar

Doç. Dr. Halil Özşavlı İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sarf ettiği sözlerinin 114 yıl önce Sultan Abdülhamid'e söylendiğini belirterek "Ermenice, Osmanlıca, görüyorsunuz. Arap harfleri Osmanlıca, diğeri de Ermenice, bu fotoğraf İstanbul’da, Merzifon’da da benzer bir pankart söz konusu.  O dönemin sloganı şuydu, Abdülhamid’e karşı kullanılan, Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet, müsavat, adalet...Müsavat, eşitlik demek, tam karşısında Ermenice aynı anlamda, özgürlük, eşitlik, adalet yazıyor. Yani Ermeni çeteciler ile Ermeni komitacılar ile İttihatçıların, Jön Türklerin o dönem işbirliği yaparak Abdülhamid’i devirmek için sokak gösterilerinde kullandığı ve Abdülhamid Meşrutiyet’i ilan ettikten sonra pankartlarda yazarak kutlama yaptığı bu slogan, bugün maalesef meclis kürsüsünde bir siyasi parti lideri tarafından dillendirildi" diye konuştu.

Doç. Dr. Halil Özşavlı Açıkladı: Yalnız İsveç Değil Avrupa'nın Birçok Ülkesi PKK'nın Siyasi Üssü

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Tarihçi, Doç. Dr. Halil Özşavlı genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam Programında tarihi açıklamalarda bulundu. Dünyada ilk kez CIA belgesini ortaya koyarak İsveç'in eski Başbakanı Olof Palme'nin bölücü terör örgütü PKK tarafından öldürüldüğünü ortaya koydu.

Anıl Çeçen'den Baş Döndüren Analizler

Genel Yayın yönetmenimiz Fehmi çalma moderatörlüğünü yaptığı Politik Adan programında konuşan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi kamu hukuku öğretim üyelerinden Profesör Doktor Anıl Çeçen,'den baş döndüren bir dünya analizi yaptı Türkiye'nin NATO'ya karşı veto kartını kullanarak yeni bir askeri darbeyle karşı karşıya geldiğini belirten Anıl çeçene göre Kuzey Makedonya'ya ve Kıbrıs'a musevilerin yerleştirilmesi planları yapılıyor politikadan.com farkı ile baş döndüren analizi sunuyoruz

Türkiye Ortadoğu'da Yeni Paradigmanın Öncüsü Olur Mu?

Ekonomi Muhabirleri Derneği Genel Başkanı Turgay Türker, ortadoğu'daki yeni paradigmayı, Türkiye'nin rolünü, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında anlattı

DSP Lideri Aksakal: Seçim Kanunu, Baraj Sorunu Olan Partilere Rüşvet Gibi

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un hazırlayıp sunduğu Politik Adam Programında, ekonomiden, dış politikaya, seçim kanunundan ittifaklara kadar siyasi analizler yaptı. Seçim kanunu HDP'nin kurtarıldığını öne süren Aksakal, kanunun baraj sorunu olmayan siyasi partilere "ağa babalık/hakim parti" imkanı verdiğini de iddia etti. www.politikadam.com farkıyla Röportajın ilk bölümünü sunuyoruz.

Ayhan Bilgen: Vallahi, 7 Haziran'da Halkın HDP'yeTanıdığı Kredinin Hakkı Verilemedi

Türkiye'nin sesi Partisi Kurucu Genel Başkanı Ayhan Bilgen, moderatörlüğünü genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un yaptığı Politik Adam Programında "ilk olarak hangi siyasi partileri ziyaret etmek isterseniz" şeklindeki soruya "Burada çok özel bir beklentimiz, planımız yok ama bize karşı en önyargılı olan, bizi birebir tanıdığında kafasındaki şablonların kırılmasını sağlayabileceğimiz dolayısıyla da Türk milliyetçisi partileri galiba tercih ederim." şeklinde cevap verdi. Bilgen " Sayın Devlet Bahçeli’yi ziyaret etmek ister misiniz?" sorusunu ise " Gayet tabi olabilir, özel talebimiz falan yok, öyle bir beklenti içerisinde değiliz ama bundan çekinmeyiz de. Böyle ekran önünde bir emrivaki yapmayı şık bulmadığım için nezaketen, üslup açısından söyledim ama ben görüşmekten asla imtina etmem." diye yanıtladı.

Ayhan Bilgen Tarihi Sırrını Politik Adam'a Açıkladı

Türkiye'nin sesi Partisi Kurucu Genel Başkanı Ayhan Bilgen, bugüne kadar sır gibi sakladığı sırrını ilk kez moderatörlüğünü genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un yaptığı Politik Adam Programında paylaştı. "Benim dedem vefat ettiğinde sırtında süngü deliği vardı" diyen yaşanan vahşeti şu ifadeler ile anlattı: "Annesi çocuklarını yaş sırasına göre üst üste koyuyor, yani en alta en küçüğü, onun üzerine büyüğü sıralama yapıyor, kendisi de hamile olmasına rağmen süngüyle kendisi hayatını kaybediyor, diğer çocukları ölüyor, en altta sadece dedem hayatta kalıyor. Ve yani sırtında süngü deliği vardı"

Politik Adam Sordu, Prof. Dr. Anıl Çeçen Baş Döndüren Bir Dünya Analizi Yaptı

Politik Adam genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk sordu, Hocaların Hocası Prof. Dr. Anıl Çeçen adım adım Türkiye'yi bekleyen tehlikeyi, Türkiye Cumhuriyet'inin elindeki fırsatları teker teker anlattı. Eğer bu röportajı okumadıysanız etrafımızda olup bitenlerin bir tesadüf olmadığını fark edemezsiniz.

Abdülbaki Erdoğmuş: İslamsız Müslümanlığın Mimari Siyasettir

Genel Yayın Yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında Türkiye'de ezber bozan "İslamsız Müslümanlık" kitabını kaleme alan eski Diyarbakır Milletvekili Abdülbaki Erdoğmuş, "Bu nedenle bu bir düşünce egzersizidir. Düşünce olarak ben davet ediyorum insanları, diyorum ki İslam üzerinde bir düşünme yapalım, bir sorgulama yapalım, dolayısıyla da Allah’ın dinine verdiğimiz zarardan vazgeçelim. Bırakalım Allah’ın dinine zarar vermekten, Allah’ın dininin bize ihtiyacı yok. Bizim ihtiyacımız var. Kuran’ın bize ihtiyacı yok, bizim ihtiyacımız var." diye konuştu. İşte o röportajın detayları

Türk Demokrasi Vakfı Başkanı Salih Uzun'dan Tarihi Uyarılar

Yayın Yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un moderatörlüğünü yaptığı Politik Adam programına katılan Anavatan Partisi Genel Başkanı ve Türk Demokrasi Vakfı Başkanı Salih Uzun, çok partili siyasi hayata geçiş sürecinden başlayarak seçim ittifaklarına seçim kanununa ve muhafazakarlığa ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu. İşte programın tüm detayları...

Masum Türker'den Bomba Açıklamalar

Ekonomiden sorumlu eski Devlet Bakanı masum Türker, yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında merhum Başbakan Bülent Ecevit'in bilinmeyen yönleri ile Merve Kavakçı olayının iç yüzünü açıkladı.

Süper Güçlerin Paralı Askerleri veya ABD'nin Gizli Ordusu

Asimetrik boyutu ile ön plana çıkan post-modern savaşlarda düzenli ordular yerini yabancı savaşçılara, paralı askerlere ve özel askerî şirketlere bıraktı. Yabancı savaşçı kartına son başvuran ülke ise Ukrayna oldu. İşte bu adım çok ciddi riskleri de ortaya çıkardı

Toplam 80 haber.