Pol-Analiz

Pol-Analiz Haberleri

Rusya ateşkesi bozmaya mı hazırlanıyor?

Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, Yeni Şafak gazetesindeki köşe yazısında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Suriye lideri Beşşar Esed'in başkent Moskova'da yaptığı görüşmeyi ele aldı.

Türbanın 50 Yıllık Serüveni

www.politikadam.com genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk 1968 yılından bu yana İslami siyasal hareketin başörtüsü ve türban serüvenini kaleme aldı. Sitemizle birlikte Hürses Gazetesi'nde yayınlanan "Savurun Türbanları, muhafazakar demokratlar geliyor" analizini sizlere sunuyoruz

Kıbrıs Mücahitleri KKTC'de Toplandı

Türkiye'nin tek vücut halinde KKTC olduğunu gösteren bu tablonun en önemli  göstergesi ise Cumhur ittifakını oluşturan partilerin  aynı ruhta birlikte olmasıydı.

15 Temmuz Gecesi Halkın Arasında Tek Soylu Vardı

Genel yayın Yönetmenimiz Fehmi Çalmuk 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını Akit ve Hürses Gazetelerine anlattı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun TBMM önünde halkın içine karıştığını belirten Çalmuk " Vatanı böldürtmeyeceğiz, bayrağı indirtmeyeceğiz. Bu aziz milletimiz yanımızda, arkamızda olduğu müddetçe hainler başarılı olamayacak. Allah gazanızı, gazamızı mübarek etsin" konuştuğu hatırlattı.

Mam Celal'in Evinde Ajan Kavgası

Bafıl Talabani "Bundan sonra hiç kimse, bırakın Mam Celal’in evine, halkın içerisine, hükumet kurumlarına bir daha ajan sokamayacak"

Libya'dan Çekilmeye "Türkiye" Dur Dedi

Konferansın sonuç bildirgesinde katılımcı ülkeler Libya'daki tüm yabancı güçlerin geri çekilmesi taahhüdünde bulundu. Bildirgede, geçen yıl Ekim ayında varılan ateşkes anlaşması gereği yabancı güçlerin çekilme işlemlerinin "daha fazla gecikmeksizin" ve "tamamen" hayata geçirilmesi vurgusu yapıldı.

Haşin Ermenistan'dan Paşinyan'a

ABD’deki Ermeni Gençlik Federasyonu seçimleri Koçaryan’ın kazanması halinde aşağıdaki haritadaki gibi “Birleşik ve Bağımsız Ermenistan”ın kurulacağını vadetmişti. Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan’dan önemli ölçüde toprak alınacağını söylüyor ve oy istiyorlardı. Ancak Yine Paşinyan geldi.

Reisi, İran'da Ne Yapacak?

İran’da seçimlere katılım ise H oranında. Halkın katılımı düşünüldüğünde seçimin gerçek kazananının seçilmeyenler olduğunu söylemek mümkün

İran'da Reisi Fetvalarla mı Seçimi Kazandı?

Dini Lider Ayetullah Ali Hamaney'e yakınlığıyla bilinen ve siyasi mahkumların idam edilmesine onay vermekle suçlanan Eski Yargı Erki Başkanı Reisi, Amerika Birleşik Devletleri'nin yaptırım listesinde bulunuyor.

Savcıya Anlatacak, Yer Gök İnleyecek

İstifa etmeyeceğini belirten Süleyman Soylu yakın döneme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ancak videolarda gündeme getirilen konular ilgili olarak savcılığın yapacağı soruşturmada bütün bildiklerini anlatacağını söyledi

Bahçeli, Serok Ahmet'e Neden Kızmasın?

 CHP eski milletvekili Dursun Çiçek’in, Millet İttifakı'nın seçimi kazanması durumunda HDP'lilere bakanlık verilebileceğine ilişikin sözlerine AK Parti’den  ve MHP'den sert tepki gelirken,   2015 yılında kurulan seçim hükümeti döneminde 2 HDP’li isme  "Serok Ahmet"  lakaplı  Ahmet Davutoğlu tarafından  bakanlık verildiği ortaya çıktı.

Davutoğlu, FETÖ Liderine "Türkiye'ye Dönün" Dedim

Mehmet Ağar'dan sonra Pensilvanya'ya devletin bilgisi dahilinde gittiğini söyleyen isimlere Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'da katıldı. Davutoğlu, terörist başı Gülen'e "Türkiye'de 28 Şubat şartları yok. Türkiye'ye gelmesi gerektiğini söyledim" dedi.

Karayılan'ın Misak-ı Milli Korkusu

Terör Örgütü PKK'nın 2023 yılında önemli bir korkusu olduğu ortaya çıktı. Terörist başı Murat Karayılıan'a göre Türk Silahlı Kuvvetlerinin devam eden “Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım” operasyonlarının nihai hedefinin Misak-ı Milli Sınırlarına yerleşmek olduğunu olduğunu öne sürdü. Karayılan'a göre Türkiye Lozan anlaşmasının yüzüncü yılının dolmasını bekliyor.

Zebari: Türkiye, Irak'ın Kuzeyinden Çekilmez

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı askeri danışmanı Babekir Zebari, Türkiye’nin son operasyonlarla birlikteIrak'ın kuzeyinde 30-35 yeni askeri üss kurduğunu söyledi. Zebari Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kandil'i temizleyeceğiz" sözünün arkasından "PKK için her kapı kapatılmış” dedi.

Deniz Gezmiş: Kur'an Okumak İçin Artık Çok Geç

Fehmi Çalmuk arşivini açtı, 50 Yıllık Sırrı Açıkladı: Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 12 Mart Muhtırası sonrası 6 Mayıs 1972'deki idamlarının üzerinden 50 yıl geçti. Türk siyasetine damga vuran üç idam kararı üzerinden sol partilerin geliştirdiği siyasi propaganda bugün bile geçerli.

Yüksek İstişare Kurulu'na By Pass

Erdoğan, Asiltürk Görüşmesinden sonra ilk adım Yüksek İstişare Kurulu'nda atılıyor. Genel Yayın yönetmeniz Fehmi Çalmuk'un özel haberi.

Özal, Erbakan'ın Kellesini Neden İstedi?

Genel Yayın Yönetmeniz Fehmi Çalmuk, vefatının yıldönümünde 9'uncu Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile ilgili bugüne kadar duyulmamız, bilinmemiş bilgileri içiren bir analiz kaleme aldı.

Özal, Akbulut'un Kimyasını Neden Bozdu?

Yıldırım Akbulut, Özal'ın kendisiyle ilgili verdiği kararlarla "vücut kimyasını" bozduğunu bozduğunu söyledi

Akbulut'un Bilinmeyen Savaş Hamlesi

Yıldırım Akbulut'un bilinmeyen tarihi itirazını Milli Eğitim eski bakanı Vehbi Dinçerler kamuoyuna açıkladı. Dinçerler'e göre Akbulut Özal'ın Irak savaş ilan edilme isteğini önerge ile değiştirdi

Toplam 44 haber.