Pol-Analiz

Savcıya Anlatacak, Yer Gök İnleyecek Savcıya Anlatacak, Yer Gök İnleyecek
Bahçeli, Serok Ahmet'e Neden Kızmasın? Bahçeli, Serok Ahmet'e Neden Kızmasın?
Davutoğlu, FETÖ Liderine 'Türkiye'ye Dönün' Dedim Davutoğlu, FETÖ Liderine "Türkiye'ye Dönün" Dedim
Karayılan'ın Misak-ı Milli Korkusu Karayılan'ın Misak-ı Milli Korkusu
Zebari: Türkiye, Irak'ın Kuzeyinden Çekilmez Zebari: Türkiye, Irak'ın Kuzeyinden Çekilmez
Deniz Gezmiş: Kur'an Okumak İçin Artık Çok Geç Deniz Gezmiş: Kur'an Okumak İçin Artık Çok Geç
Yüksek İstişare Kurulu'na By Pass Yüksek İstişare Kurulu'na By Pass
Özal, Akbulut'un Kimyasını Neden Bozdu? Özal, Akbulut'un Kimyasını Neden Bozdu?
Akbulut'un Bilinmeyen Savaş Hamlesi Akbulut'un Bilinmeyen Savaş Hamlesi
Erbakan, Kime 'Çingenelik Yapmayın' Dedi ? Erbakan, Kime 'Çingenelik Yapmayın' Dedi ?
Esnaf Kredileri Politikayı Yakından Etkiler Esnaf Kredileri Politikayı Yakından Etkiler
On Yıl Uğraştı Sonunda Görüştü On Yıl Uğraştı Sonunda Görüştü
28 Şubat' a  Yeşil  karıştı 28 Şubat' a Yeşil karıştı
Eğitim İHA, SİHA Kadar Önemli Eğitim; İHA, SİHA Kadar Önemli
Erbakan'ın Ağlatan Dilekçesi Erbakan'ın Ağlatan Dilekçesi
Özgür Özel: Örgüt Emriyle Hamile Kalıyorlar Özgür Özel: Örgüt Emriyle Hamile Kalıyorlar
Mehdi Zana Diyarbakır'da Yaşayacak Mehdi Zana Diyarbakır'da Yaşayacak
İstanbul'a Kökten Milli Görüşçü başkan İstanbul'a Kökten Milli Görüşçü başkan
Pol-Analiz Haberleri

Savcıya Anlatacak, Yer Gök İnleyecek

İstifa etmeyeceğini belirten Süleyman Soylu yakın döneme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ancak videolarda gündeme getirilen konular ilgili olarak savcılığın yapacağı soruşturmada bütün bildiklerini anlatacağını söyledi

Bahçeli, Serok Ahmet'e Neden Kızmasın?

 CHP eski milletvekili Dursun Çiçek’in, Millet İttifakı'nın seçimi kazanması durumunda HDP'lilere bakanlık verilebileceğine ilişikin sözlerine AK Parti’den  ve MHP'den sert tepki gelirken,   2015 yılında kurulan seçim hükümeti döneminde 2 HDP’li isme  "Serok Ahmet"  lakaplı  Ahmet Davutoğlu tarafından  bakanlık verildiği ortaya çıktı.

Davutoğlu, FETÖ Liderine "Türkiye'ye Dönün" Dedim

Mehmet Ağar'dan sonra Pensilvanya'ya devletin bilgisi dahilinde gittiğini söyleyen isimlere Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'da katıldı. Davutoğlu, terörist başı Gülen'e "Türkiye'de 28 Şubat şartları yok. Türkiye'ye gelmesi gerektiğini söyledim" dedi.

Karayılan'ın Misak-ı Milli Korkusu

Terör Örgütü PKK'nın 2023 yılında önemli bir korkusu olduğu ortaya çıktı. Terörist başı Murat Karayılıan'a göre Türk Silahlı Kuvvetlerinin devam eden “Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım” operasyonlarının nihai hedefinin Misak-ı Milli Sınırlarına yerleşmek olduğunu olduğunu öne sürdü. Karayılan'a göre Türkiye Lozan anlaşmasının yüzüncü yılının dolmasını bekliyor.

Zebari: Türkiye, Irak'ın Kuzeyinden Çekilmez

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı askeri danışmanı Babekir Zebari, Türkiye’nin son operasyonlarla birlikteIrak'ın kuzeyinde 30-35 yeni askeri üss kurduğunu söyledi. Zebari Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kandil'i temizleyeceğiz" sözünün arkasından "PKK için her kapı kapatılmış” dedi.

Deniz Gezmiş: Kur'an Okumak İçin Artık Çok Geç

Fehmi Çalmuk arşivini açtı, 50 Yıllık Sırrı Açıkladı: Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 12 Mart Muhtırası sonrası 6 Mayıs 1972'deki idamlarının üzerinden 50 yıl geçti. Türk siyasetine damga vuran üç idam kararı üzerinden sol partilerin geliştirdiği siyasi propaganda bugün bile geçerli.

Yüksek İstişare Kurulu'na By Pass

Erdoğan, Asiltürk Görüşmesinden sonra ilk adım Yüksek İstişare Kurulu'nda atılıyor. Genel Yayın yönetmeniz Fehmi Çalmuk'un özel haberi.

Özal, Erbakan'ın Kellesini Neden İstedi?

Genel Yayın Yönetmeniz Fehmi Çalmuk, vefatının yıldönümünde 9'uncu Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile ilgili bugüne kadar duyulmamız, bilinmemiş bilgileri içiren bir analiz kaleme aldı.

Özal, Akbulut'un Kimyasını Neden Bozdu?

Yıldırım Akbulut, Özal'ın kendisiyle ilgili verdiği kararlarla "vücut kimyasını" bozduğunu bozduğunu söyledi

Akbulut'un Bilinmeyen Savaş Hamlesi

Yıldırım Akbulut'un bilinmeyen tarihi itirazını Milli Eğitim eski bakanı Vehbi Dinçerler kamuoyuna açıkladı. Dinçerler'e göre Akbulut Özal'ın Irak savaş ilan edilme isteğini önerge ile değiştirdi

Allah'tan 104 Amiral Bu Bildiriyi Okumadı

Aşağıda okuyacağınız bildiri tam bundan 113 yıl önce Osmanlı Amiralleri'nin dönemin Bahriye Nazırı ve Donanma Komutanı Hasan Râmi Paşa’ya yazdığı bildirideki ifadeler yenilir yutulur değil.

Erbakan, Kime 'Çingenelik Yapmayın' Dedi ?

Genel Yayın Yönetmeniz Fehmi Çalmuk'tan yine gündem olacak analiz geldi. "Kürtler'in Saadet Vakti" başlığını taşıyan yazı; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Asiltürk ziyaretinden sonra ortaya çıkan "1994 Ruhu" başlığı altında orta çıkan yakınlaşma HDP'nin kapatılmasından sonra oluşacak boşluğun Saadet Partisi tarafından doldurulmasını öngördüğünü öne sürdü.

Esnaf Kredileri Politikayı Yakından Etkiler

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'nin İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirdiği "Sorun Varsa Çözüm Var Türkiye'nin Esnaf ve Sanatkarı Var" isimli projesi kapsamında “Pandemi Döneminde Esnaf Kredileri Sorunları” Toplantısı 7 Mart 2021 Pazar günü saat 14.00'da online olarak zoom programı üzerinden gerçekleştirildi.

On Yıl Uğraştı Sonunda Görüştü

Papa'nın Sistani ile görüşmesi ve Irak Cumhurbaşkanına hediye ettiği madalya ne anlama geliyor?

28 Şubat' a Yeşil karıştı

www.politikadam.com genel yayın yönetmeni gazeteci-Yazar Fehmi Çalmuk, 28 Şubat'ta yaşadığı işkenceleri canlı yayında anlattı. Çalmuk "Elimde, göğsümde sigara söndürdüler. Söndüren adam Zaman Gazetesi cebinde, ‘namaz kılayım geleyim’ diyordu" dedi.

Eğitim; İHA, SİHA Kadar Önemli

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz bir kaç ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Milli Eğitim'in millileştirilmesi başlığıyla çok özel bir rapor yazdı. Raporunda "Milli bir Eğitim Sistemi oluşturma sürecini başlatmamız, bizim ve dünya milletleri açısından hem çok önemli hem de çok büyük bir zorunluluktur. Bütün dünyaya karşı gurur kaynağımız olan İHA ve SİHA’ların üretilmesi kadar önemli ve etkili olacaktır." diyen Özyılmaz Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu üyeliğine atandı.

Erbakan'ın Ağlatan Dilekçesi

Vefatının 10. yıl dönümünde Necmettin Erbakan'ın kayıp trilyon davasında hastaneden heyet raporu alma sürecini Genel Yayın Yönetmeniz Fehmi Çalmuk gündeme getirdi. Çalmuk yazısında Erbakan'ın yasaklanması emrinin FETÖ lideri tarafından verildiğini "“Hocanın elini kolunu kesin” demişti." diyerek ifade etti.

Özgür Özel: Örgüt Emriyle Hamile Kalıyorlar

CHP'li Özgür Özel tarafından söylendiği ortaya çıktı. Özel " Cezaevindeki kadınlar, örgüt talimatıyla hamile kalıyorlar, insanlar işkence var diyorlar, ancak soruyoruz, kimse, bana işkence yapıldı demiyor” dedi

Mehdi Zana Diyarbakır'da Yaşayacak

Mehdi Zana bir internet sitesine yaptığı açıklamada Leyla Zana için "Leyla’nın siyasette kalması bazıları tarafından engellendi. Ben birçok şeyi konuşamıyorum. İsim veremem ama Leyla’nın siyasetin içine girmesine bazılarının engel olduğunu söyleyebilirim." dedi.

Toplam 35 haber.