Reel Politik

Reel Politik Haberleri

Rusya'nın "İlhak Kararı"na tepki yağıyor! Stoltenberg: Asla tanımayacağız

Avrupa Birliği, Rusya'nın ilhakı sonrası '4 bölgenin Rusya'nın parçası olduğunu katiyen kabul etmiyoruz' açıklaması yayınladı. AB'nin bu açıklamasından kısa bir süre sonra ABD ve İngiltere de peş peşe açıklamalar yaptı ve Rusya'ya yönelik bir dizi yaptırım daha açıkladı. ABD Başkanı Biden uluslararası kamuoyunu Rusya'nın 4 bölgeyi ilhak etme kararını kınamaya davet etti. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ise "Rusya'nın ilhakını asla tanımayacağız" dedi.

İYİ Parti ve Saadet Partisi'nden kongre kararı

İYİ Parti ve Saadet Partisi (SP), olağan kongelerini seçimden önce yapma kararı aldı.

Kılıçdaroğlu'ndan af açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, af konusunda iktidara çağrı yaparak titizlikle yönetilmiş bir düzenlemeyi konuşmaya hazır olduklarını belirtti.

Putin Ukrayna'daki 4 bölgenin ilhakını açıkladı: Ne Ukrayna ne de Batı birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozamaz

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna’nın Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerinin Rusya'ya bağlanmasına yönelik anlaşmaları imzaladı. Kiev'e müzakere masasına dönme çağrısında bulunan Putin, "Ne Ukrayna ne de Batı birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozamaz. Milyonlarca kişi kararını vermiştir" dedi. Avrupa Birliği'nden yapılan açıklamada ise ilhakı kesinlikle kabul etmiyoruz" denildi.

İsveç Türkiye'ye fiili silah ambargosunu kaldırdı

İsveç Türkiye'ye fiili silah ambargosunu kaldırdığını açıkladı.

6'lı masada ikinci tur pazar günü başlıyor

6'lı masada yer alan partiler, ikinci tur görüşmelerine pazar günü başlıyor. 

Kremlin: Yeni katılan topraklara saldırı, Rusya'ya saldırılmış gibi sayılacak

Kremlin, geçtiğimiz günlerde Rusya'ya katılan Ukrayna topraklarındaki Herson, Zaporijya, Luhansk ve Donetsk bölgelerinin ilhakıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Kral 3. Charles’ın portresinin tasvir edildiği ilk madeni paralar görücüye çıktı

Kraliçe 2. Elizabeth’in ölümüyle Birleşik Krallık’ta kullanılan paraların üstündeki portreler değişmeye başladı. Kraliyet Darphanesi, Kral 3. Charles’ın portresinin olduğu 50 kuruşluk madeni para ile 5 poundluk hatıra madeni paraları kamuoyuna tanıttı.

İran'da Mahsa Emini protestoları sonrası tutuklama dalgası devam ediyor

İran'da Mahsa Emini'nin ölümü sonrasında başlayan protestolarla ilgili tutuklama dalgası devam ederken son olarak eski milli futbolcu Hüseyin Mahini ile gazeteci Elahe Muhammedi "gösterileri kışkırttıkları" gerekçesiyle tutuklandı.

Erdoğan: Doğru yolda ilerlediğimizi ispatladık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, “Salgınla başlayıp savaşla genişleyen küresel ekonomik kriz karşısında sergilediğimiz dayanıklılık ve gösterdiğimiz atılımlarla doğru bir yolda ilerlediğimizi ispatladık” dedi.

Çavuşoğlu: Somut adımla cevap vereceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) yönelik silah ambargosunu kaldırma kararını değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Göçebe kültürünün yitip gitmesine rıza gösteremeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İznik'te düzenlenen 4. Dünya Göçebe Oyunları açılış törenine katıldı.

Erdoğan Putin'le görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan esnafa hitap etti: En büyük düşmanım faizdir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) 21. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Erdoğan "Öyle bir Cumhurbaşkanınız var ki, savaşım faizledir. En büyük düşmanım faizdir. Faizi 12'ye kadar düşürdük. Yeter mi, yetmez. Bunun daha da inmesi lazım" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu akşam Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşeceğini söyledi ve "Bu akşam Putin'le görüşmemiz olacak. Sıkıntıları değerlendirme fırsatım olacak. Fevkalade bir durum olmazsa kışı dünyanın birçok ülkesine göre sıkıntısız geçireceğiz" değerlendirmesini yaptı.

MGK toplantısı sona erdi

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık ettiği toplantı 4 saat sürdü. Toplantıda, Yunanistan'ın son dönemde artan kışkırtıcı eylerimleri ele alındı. MGK bildirisinde, "Milletimizin hak ve menfaatleri için her türlü meşru yöntem ve aracı kullanmaktan imtina edilmeyecektir" denildi.

Erdoğan Etlik Şehir Hastanesi'nin açılışını yaptı

Türkiye'nin en büyük şehir hastaneleri arasında yer alan Etlik Şehir Hastanesi bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan katılımıyla açıldı. Erdoğan, Etlik Şehir Hastanesi'nin adeta bir sağlık şehri olduğunu söyledi.

Cumhurbsaşkanı Erdoğan Zelenski ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Bahçeli: Canileri aklamaya çalışanlar kaybedecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin'de teröristlerin polisevi saldırısına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bahçeli, "Terör örgütlerine ve teröristlere güzellemeler yapan, yardım ve yataklıkta sınır tanımayan, bununla da yetinmeyip canileri aklamaya ve arkalamaya çalışan kim ya da kimler varsa kaybedecek, mağlup ve mahkum edileceklerdir. Nitekim Türk milletinin kararı ve gayesi budur." ifadelerini kullandı.

Bakan Akar: Mersin'deki saldırı Suriye'de organize edildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mersin'in Mezitli ilçesindeki polisevine yönelik terör saldırısına ilişkin açıklama yaptı.

Toplam 1770 haber.