Parlamento

Parlamento Haberleri

HDP'li Güzel için karar günü

PKK'lı terörist ile fotoğrafları ortaya çıkan HDP'li Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması için başlatılan süreç devam ediyor. TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, Güzel'e ait fezlekeleri görüşmek için bugün toplandı.

CHP: HDP'li Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasına 'evet' diyeceğiz

CHP'li Özgür Özel, HDP Milletvekili Semra Güzel hakkında dokunulmazlığının kaldırılması amacıyla düzenlenen fezlekeye ilişkin "Bu dosyaya özel olarak 'evet' oyu kullanacağız" dedi.

AP'nin yeni başkanı belli oldu

David Sassoli'nin ani ölümünün ardından bugün seçime giden Avrupa Parlamentosu, yeni başkanını seçti. Yapılan oylamada 458 oy alan Maltalı aday Roberta Metsola, kadın olarak bu görevi üstlenecek tarihteki üçüncü başkan oldu.

Meclis'te gergin oturum

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti ile CHP milletvekilleri arasında "edepsiz" gerginliği yaşandı. Karşılıklı laf atmaların ardından AK Parti ve CHP milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. TBMM Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş, birleşime ara verdi.

HDP'li Semra Güzel'in dokunulmazlık dosyası Meclis'te

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması üzerine dosyası Adalet Anayasa Karma Komisyonu'na gönderildi.

HDP'li Semra Güzel hakkında fezleke hazırlandı

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında 'örgüt üyeliği' suçlamasıyla fezleke hazırlandı.

Terör kampından Meclis'e...

Öldürülen PKK'lı teröristin HDP vekili Semra Güzel'in sevgilisi çıkmasıyla ilgili harekete geçiliyor. Meclis Başkanı Şentop, Güzel'le ilgili hazırlanmış dosyaların incelendiğini açıkladı. AK Partili Özkan da gerekenin yapılacağını söyledi.

Irak'ta yeni meclisin ilk oturumu olaylı geçti: Vekiller birbirine girdi

Irak’ta yeni meclisin ilk oturumu olaylı geçti. Sadr Grubu ile Koordinasyon Grubu milletvekilleri arasında tartışma çıkarken, Meclis Başkanı seçilen Mahmut Meşhedani hastaneye kaldırıldı.

Şentop'tan Kılıçdaroğlu'na: Yakışmayan hareketler

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Genel Kurul’da görüşmeleri başlayan yasa teklifinin geri çekilmesini isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki göstererek, "Kamuoyunu yanıltıcı, sorumluluktan uzak bu ifadeleri esefle karşılıyorum" dedi.

Yeni ekonomik paket TBMM'ye sunuldu

AK Parti'nin doğalgazda kademeli tarifeye geçiş, Bireysel Emeklilik Sistemi katkı payının arttırılması ve en düşük emekli maaşının 2 bin 500 TL'ye çıkarılmasını da içeren 18 maddelik teklif TBMM'ye sunuldu.

Erdoğan'dan AK Parti yönetimine: Hazırlıksız adım atmayın

Muhalefet engeline takılmamak için yapılan ‘torba teklif’lerle ilgili AK Parti yönetimini uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeterli hazırlık yapılmamış şeyleri Meclis gündemine getirmeyin" dedi.

Asgari ücrette vergi muafiyeti yasalaştı

Tüm çalışanların asgari ücretin aylık brüt tutarını aşmayacak şekilde damga ve gelir vergilerinden muaf tutulmasına ilişkin kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. TBMM çalışmalarına 4 Ocak 2022’ye kadar ara verdi.

TBMM'de 'HDP' tartışması

TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül arasında 'HDP' tartışması yaşandı.

Meclis'te kavga çıktı

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, TBMM'deki bütçe görüşmelerinde, İçişleri Bakanı Soylu'ya dönerek "Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağına neden bindiniz?" dedi. Soylu da Aydın'a "Yalan söylüyorsun" diyerek yanıt verdi.

Nureddin Nebati TBMM Genel Kurulunda yemin etti

Lütfi Elvan'ın yerine atanan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Genel Kurulunda yemin etti.

'Bizim derdimiz daha yüksek oy almak'

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "50+1, başkanlık sisteminin esası ve temeli. Başkanlık sisteminde tabii ki uyum yasası eksiklerimiz, usul hatalarımız olabilir. Bunları revize edeceğiz, ediyoruz da. Dolayısıyla 50+1 diye bir gündemimiz yok” dedi.

AB, seyahat listesini güncelledi

Avrupa Birliği, koronavirüs nedeniyle bazı ülkelere uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesine Güney Asya ülkesi Endonezya'yı eklediğini duyurdu.

CHP'den Meclis'te pankartlı eylem

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ticaret Bakanlığı bütçe görüşmesinde CHP milletvekilleri, “Esnaf, borcunu borçla ödüyor; Ekonominin kitabını yazamadınız ama esnafın defterini dürdünüz" yazılı pankartlar taşıdı.

AK Parti'de Bostancı yerine Yılmaz seçildi

AK Parti Grup Başkanlığı görevinden Naci Bostancı'nın ayrılmasının ardından yapılan kapalı grup toplantısında, bu göreve eski TBMM Başkanı İsmet Yılmaz seçildi.

Toplam 30 haber.