Parlamento

Parlamento Haberleri

Bakan Nebati: 241 milyar TL'yi aşan vergi gelirinden vazgeçiyoruz

Meclis Plan Bütçe Komisyonu'nda ek bütçe sunumunu gerçekleştiren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyonla mücadeleye katkı sağlamak amacıyla 2022 yılında 241,3 milyar lira vergi gelirinden vazgeçtiklerini belirtti.

Bedelli askerlik düzenlemesi komisyonda

Bedelli askerlik düzenlemesini de içeren yasa teklifinin görüşmelerine Milli Savunma Komisyonu'nda başlandı.

Bahçeli'den dijital platformlarda yayınlanan dizilere eleştiri

MHP lideri Bahçeli, grup toplantısında dijital platformlarda yayınlanan dizileri hedef aldı. Bazı dizilerde, ''Küfür ve en seviyesiz esprilerin" olduğunu belirten MHP lideri, "Sözde komedyenlerin yer aldığı diziler artık haddini aşmıştır'' dedi. Bahçeli, aile hayatının son sığınak olduğunu vurgularken, "Küfür etmenin neresine güleceğiz? Kadını metalaştıran ucube dizi sahnelerinin neresini takdir edeceğiz?'' diye sordu.

2022 Ek Bütçe Yasa Teklifi Meclis'e sunuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bağlı Cetvellerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

550 bin kişiye askerlik affı: Yoklama kaçakları ve bakayalar bedelli askerlikten yararlanacak

AK Parti milletvekilleri yoklama kaçağı, saklı veya bakaya olup bedelli askerlikten yararlanamayan yükümlülerin bu hizmetten yararlanabilmesini de içeren kanun teklifini, Meclis Başkanlığı'na sundu.

DBP'li Salihe Aydeniz'in fezlekesi Meclis'te

DBP Diyarbakır Milletvekili Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke Meclis Başkanlığına ulaşmasının ardından Anayasa Adalet Karma Komisyonu'na havale edildi.

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren kanun teklifi TBMM'de kabul edildi

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Bahçeli: Polise yumruk atanın Meclis'te yeri olamaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Türkiye'nin haklı sınır ötesi operasyonu an meselesiyken, ABD askerleriyle PKK/YPG'li teröristlerin beraberce poz vermeleri neyin mesajıdır? ABD'li askerlerin teröristlerle ne işi vardır? Mehmetlerimize silah sıkanlara, ihanet edenlere destek vermek insanlık onurunun neresiyle ve nasıl bağdaşacaktır? ABD pozisyonunu netleştirmek mecburiyetindedir: Bu ülke dost mudur, düşman mıdır?" dedi. Bahçeli, polise yumruk atan milletvekiline tepki gösterdi ve "Polise yumruk atanın TBMM'de yeri olamaz. Bunların dokunulmazlığı süratle kaldırılmalıdır" ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Şentop'un koruma ekibi kaza yaptı

Bursa'ya gelen Meclis Başkanı Mustafa Şentop'un koruma ekibinin bulunduğu otomobil kaza yaptı.

Kira artışına sınır getiren düzenleme Meclis'ten geçti

Kira artışlarında 1 Temmuz 2022-1 Temmuz 2023 arasında yapılabilecek en yüksek zam oranını yüzde 25 olarak sınırlandıran yasa tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

CHP'den kira zammı düzenlemesine tepki

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, kira zammına bir yıl için getirilecek yüzde 25 sınırını değerlendirdi. Altay, bu düzenlemenin sorun çözmeyeceğini aksine kayıt dışı ilişkileri artıracağını söyledi.

6'ncı Yargı Paketi, Adalet Komisyonu'nda

TBMM Adalet Komisyonu'nda, '6'ncı Yargı Paketi' olarak adlandırılan Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başlandı.

Kılıçdaroğlu: Böyle bir soygun dünyanın hiçbir yerinde görülmedi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati'nin açıklamalarına ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, "Bu iktidarı hep birlikte göndereceğiz tepedekini de emekli edeceğiz. Zalim sarayında oturur halkı görmezmiş. Sarayda oturup fakirden alıp bir avuç tefeciye dünyanın kaynağını aktarıyorsan senin bu memlekete hiçbir faydan artık olamaz" dedi.

Bahçeli: Teröristler söküp atılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Suriye'nin kuzeyine olası harekata ilişkin "Türkiye, bölücü teröre müsaade etmeyeceğini hem sınır içinde hem de sınır ötesinde güç kullanarak ve şehitler vererek kanıtlamıştır. Fitnenin başı gövdesinden koparılacak, kökü de kazınacaktır" ifadelerini kullandı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunan Bahçeli, "Neyi bekliyorsun? Mertsen çık söyle, adamsan kararını açıkla: Aday mısın değil misin?" dedi.

Boris Johnson güvenoylamasını kazandı

İngiltere'de koronavirüs kısıtlamaları sırasında Başbakanlık Konutu'nda düzenlenen partiler nedeniyle istifa baskısı altında olan Başbakan Boris Johnson için lideri olduğu Muhafazakar Parti'nin meclis grubunda güven oylaması yapıldı.

İngiltere Başbakanı Johnson'ın koltuğu tehlikede

İngiltere'de karantina döneminde kurallara uymadığı ortaya çıkan Başbakan Boris Johnson'ın koltuğu tehlikede. Bugün parlamentoda Johnson'ın liderliği için güvenoyu yoklaması yapılacak. Johnson güvenoyu alamazsa başbakanlığı kaybedecek.

'6. Yargı Paketi' TBMM Başkanlığı'na sunuldu

AK Parti tarafından; stokçuluk yapanlara ceza artırımı getiren, noterde gayri menkul satışını öngören düzenlemeleri de içeren '6. Yargı Paketi' TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

AKP ve MHP hamlesine karşı CHP'den vekillere 'uyarı' yazısı: Dikkatli olun

AKP ve MHP grubu, Meclis Genel Kurulu birleşimlerini 'yoklama' ile açma kararı aldı. HDP milletvekili Semra Güzel'in vekilliğinin düşürülmesi için yapıldığı yorumlanan hamleye karşılık CHP de harekete geçti. CHP Grup Başkanlığı'ndan vekillere devamsızlık konusunda dikkat etmeleri istendi.

Toplam 105 haber.