Bahçeli, Serok Ahmet'e Neden Kızmasın?

 CHP eski milletvekili Dursun Çiçek'in, Millet İttifakı'nın seçimi kazanması durumunda HDP'lilere bakanlık verilebileceğine ilişikin sözlerine AK Parti'den  ve MHP'den sert tepki gelirken,   2015 yılında kurulan seçim hükümeti döneminde 2 HDP'li isme  'Serok Ahmet'  lakaplı  Ahmet Davutoğlu tarafından  bakanlık verildiği ortaya çıktı.

PAYLAŞ
Bahçeli, Serok Ahmet'e Neden Kızmasın?
 CHP eski milletvekili Dursun Çiçek’in, Millet İttifakı'nın seçimi kazanması durumunda HDP'lilere bakanlık verilebileceğine ilişikin sözlerine AK Parti’den  ve MHP'den sert tepki gelirken,   2015 yılında kurulan seçim hükümeti döneminde 2 HDP’li isme  "Serok Ahmet"  lakaplı  Ahmet Davutoğlu tarafından  bakanlık verildiği ortaya çıktı.

  63. Hükümette, HDP’li isimler Müslüm Doğan Kalkınma Bakanı, Ali Haydar Konca Avrupa Birliği Bakanı olarak görevlendirilirken, AK Parti tarafından teklif götürülen HDP’li Levent Tüzel’in ise “ HDP’ye tuzak hazırlanıyor” diyerek bakanlık teklifini reddetmişti.

 Ahmet Davutoğlu Atamış

Ahmet Davutoğlu Başbakanlığında, 27 Ağustos 2015 tarihinde  kurulan seçim hükümetinde, HDP’li isimler Müslüm Doğan Kalkınma Bakanı, Ali Haydar Konca Avrupa Birliği Bakanı olarak görevlendirildi.  AKP tarafından hükümette yer alması için teklif götürülen HDP’li Levent Tüzel ise parti kararına rağmen, “ HDP’ye tuzak kuruluyor” diyerek bakanlık teklifini reddetmesi ile dikkat çekmişti.

HDP''lilerin Bakanlık Keyfi

AK Parti hükümetinde bakan olarak yer alan Konca’nın hala sosyal medya hesabında kendisini, HDP Eski Avrupa Birliği Bakanı olarak tanıttığı görülüyor. Geçici Bakanlar Kurulu'nda Avrupa Birliği Bakanlığı görevine getirilen HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca,  "Empati yapmaya, özveride bulunmaya, dayanışma içerisinde olmaya, herkesle konuşmaya, yumruk sıkmayı bir yana bırakmaya, kaş çatmayı bir yana bırakmaya, insanca davranmaya hazırız. Dilerim herkes bu anlayışta olur ve biz de huzur içerisinde kan dökülmeden, gözyaşı akıtmadan bir seçim güvenliği içerisinde bir seçim yaşarız. Bakanlık görevim halklara ve kardeşliğe hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” açıklamasında bulunmuştu.

AK Parti Hükümetinde yer alan HDP’li iki bakan Müslüm Doğan ve Ali Haydar Konca, 22 Eylül 2015 tarihinde görevlerinden istifa etmişlerdi.

Öte yandan  seçim hükümetinde yer alması için teklif götürülen bir başka isim olan Levent Tüzel’in ise bakanlık koltuğunu, “ AKP hükümeti çok açık Kürt hareketine, barış isteyen güçlere, HDP’ye tuzak hazırlıyor. Bugün hükümette HDP’nin varlığını bile sindirmekten çok çok uzakta demokrasi kültürü kesinlikle yok” sözleri ile reddetmişti.

HDP’Lİ BAKANLAR, AKP’NİN SİTESİNDE DURUYOR

CHP’li Çiçek’in açıklamaları AK Parti’nin üst düzey yetkilileri ve hükümete yakın yayın organları tarafından skandal olarak nitelendirilerek, sert biçimde eleştirilirken, AK Parti’nin resmi internet sitesinde 63 Hükümet bölümünde HDP’li bakanların isimlerinin, fotoğrafları ve özgeçmişleri olmadan  hala yer alması dikkat çekiyor.

 

 

 

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN