Biri Erdoğan'ı durdursun!

Türkiye'nin nüfuz alanı, uluslararası arenadaki gücü, Rum yönetimini rahatsız etmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KKTC'ye gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Rum Fileleftheros gazetesi, 'Biri Erdoğan'ı durdursun' manşetleri attı

PAYLAŞ
Biri Erdoğan'ı durdursun!
Türkiye'nin nüfuz alanı, uluslararası arenadaki gücü, Rum yönetimini rahatsız etmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KKTC'ye gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Rum Fileleftheros gazetesi, "Biri Erdoğan'ı durdursun" manşetleri attı

Türkiye'nin KKTC politikasındaki sağlam duruşu, uluslararası politikasının da adeta bir göstergesi konumunda. Bu noktada özellikle Rum tarafı ile Yunanistan'a rahatsızlık veren Türkiye, yine bir rahatsızlığa sebebiyet verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 Temmuz Barış Harekâtı yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde KKTC'ye gerçekleştireceği ziyaret, Rum medyasının ana gündemi. Erdoğan'ın ziyareti öncesi Rum gazetesi Fileleftheros, "Biri Erdoğan'ı durdursun" manşetleri attı.

"TÜRKİYE KARARLI GÖRÜNÜYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 Temmuz’daki KKTC ziyareti, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin ana gündemlerinden biri durumunda.

Gazete, Erdoğan'ın ziyaretine ilişkin "Türkiye, Maraş ile ilgili planlarını uygulamada kararlı görünüyor" ifadesine yer verdi. Haberlerde ayrıca, Güney Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis'in, ziyaretin engellenmesi için ABD, Fransa ve Rusya üzerinde çaba harcadığı yazıldı.

"ERDOĞAN KİMSEYİ DİNLEMİYOR"

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Erdoğan’ın ziyaretini bir ‘dönüm noktası’ saydığını söylemişti.

Güney Kıbrıs Rum yönetimi de Erdoğan'ın ziyaretini engellemek amacıyla diğer ülkelerin yönetimiyle görüşmeler gerçekleştiriyor. Kıbrıs Postası'nın haberine göre, "Erdoğan Kimseyi Dinlemiyor. Lefkoşa’nın Yeni Emrivakileri Engellemek İçin Son Gayretleri. Maraş İçin Kritik Günler" başlığıyla haber yayımlayan Fileleftheros gazetesi, Rum yönetiminin bu çerçevedeki diplomatik eylemlerini BM Güvenlik Konseyi daimi üyeleri ve AB üzerinde yoğunlaştırdığını yazdı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 20 Temmuz’daki KKTC ziyareti, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin ana gündemlerinden biri durumunda.

"GİDİP KONUŞACAĞIM"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Komisyonu Başkanı'nın kendisine "Duydum ki Kıbrıs'a gidecekmişsiniz, orada sert mesajlar vermeseniz" demesi üzerine, kendisine "Bunlar kimin kim olduğunu hala öğrenememişler. Sen Erdoğan'ın ne zamandan beri talimatla konuşma yaptığını gördün. Gideceğim konuşacağım" cevabını verdiğini aktarmıştı.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN