Boğaziçi Polemiğinde Yeni Boyut

Erdoğan 'Osman Kavala denilen, bu ülkede adeta Soros ofisi olan, temsilcisi olan kişinin karısı da yine aynı şekilde Boğaziçi Üniversitesi'nde bu provokatörlerin içinde yer alan bir kadındır. dedi. Kavala'nın eşi ise şu cevabı verid: 'Cumhurbaşkanı'nın ve İçişleri Bakanı'nın demeçleri çok esef verici'

PAYLAŞ
Boğaziçi Polemiğinde Yeni Boyut
Erdoğan "Osman Kavala denilen, bu ülkede adeta Soros ofisi olan, temsilcisi olan kişinin karısı da yine aynı şekilde Boğaziçi Üniversitesi'nde bu provokatörlerin içinde yer alan bir kadındır. dedi. Kavala'nın eşi ise şu cevabı verid: "Cumhurbaşkanı’nın ve İçişleri Bakanı’nın demeçleri çok esef verici"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu'nun atamasıyla  ilgili başlayan tartışmalara ilginç bir yaklaşım getirdi..

Erdoğan "Osman Kavala denilen, bu ülkede adeta Soros ofisi olan, temsilcisi olan kişinin karısı da yine aynı şekilde Boğaziçi Üniversitesi'nde bu provokatörlerin içinde yer alan bir kadındır. Şimdi biz ülkemizi, böyle nadide bir üniversitemizi, 'Alın istediğiniz gibi karıştırın' mı diyeceğiz? Buna bir defa bizim müsaade etmemiz mümkün değil. Amerika veya Avrupa Birliği ne diyorlar? 'Biz, Boğaziçi Üniversitesi'nde olanları kınıyoruz.' dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra ise ünlü yazar Tarık Buğra'nın kızı. .

Ayşe Buğra bu açıklamalara ilişkin “Cumhurbaşkanı'nın ve İçişleri Bakanı'nın demeçleri çok esef verici. Biraz üzülüyorum, memleketim adına da üzülüyorum” dedi ve konuşmasına şöyle devam etti:

“3 buçuk yıldır süren, gittikçe ağırlaşan bir eziyet süreci bu. Cumhurbaşkanı’nın ve İçişleri Bakanı’nın demeçleri çok esef verici. Biraz üzülüyorum, memleketim adına da üzülüyorum.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN