Böyle maske mi olur?

Konyaspor'un lisanslı ürün mağazasında ve online satış sitesinde, şehit generalin resmi ile 10 askerin isminin bulunduğu maskeler 9.95'ten satıldı.

PAYLAŞ
Böyle maske mi olur?
Konyaspor’un lisanslı ürün mağazasında ve online satış sitesinde, şehit generalin resmi ile 10 askerin isminin bulunduğu maskeler 9.95’ten satıldı.

Süper lig ekiplerinden İttifak Holding Konyaspor, lisanslı ürün mağazası Konya Store'da, Bitlis Tatvan kırsalındaki helikopter kazasında şehit olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ve diğer 10 şehidimizin yer aldığı maskeler satışa sunuldu. 9.95 TL'den satışa sunulan maskelerde Korgeneral Osman Erbaş ve Türk Bayrağı fotoğrafının yanı sıra şehit olan diğer 10 askerimizin isimleri yer aldı

Önceki akşam oynanan İttifak Holding Konyaspor-Fenerbahçe maçı öncesi Konyasporlu futbolcuların da taktığı ‘Bitlis şehitleri maskesi' Konya Store'un sosyal medya hesaplarından da paylaşıldı. Şehitlerimizin fotoğraf ve isimlerin yer aldığı maskelerin satışa sunulmasına tepki yağdı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Başkanı Gazi Süleyman Ege, “Şehitlerimizin ticari bir tema olarak kullanılması kabul edilir bir durum değil. Biz şehit ve gazi yakınları bunu bir saygısızlık olarak görüyoruz” dedi. Tepkiler üzerine maske satışı durdurulsa da Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şubesi bu işin peşini bırakmayacağını açıkladı. Şube Başkanı Ege, “Suç teşkil eden bir durum olursa harekete geçeceğiz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN