CHP'li İsimden Adaylık İtirafı

Eski CHP milletvekili emekli albay Dursun Çiçek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olduğu takdirde HDP oylarında sıkıntı olacağını söyledi.

PAYLAŞ
CHP'li İsimden Adaylık İtirafı
Eski CHP milletvekili emekli albay Dursun Çiçek; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olduğu takdirde HDP oylarında sıkıntı olacağını söyledi.

Dursun Çiçek, bir özel televizyon kanalında Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adaylarını açıkladı. Çiçek, "Bunu sıralarsak, ismi geçenler için söylüyorum. Birinci sırada genel başkan (Kemal Kılıçdaroğlu), ikinci sırada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (Ekrem İmamoğlu), üçüncü sırada da Mansur bey var (Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı) Üçüncü sıraya Mansur beyi koyuyorum HDP oylarında sıkıntısı olur çünkü. Bu siyasi bir sonuç" dedi.

Dursun Çiçek; bir gazetecinin "HDP ve CHP adayını belirlerken bir diploması yapacak" şeklindeki hatırlatmasına, "El altından olabilir ama CHP'de zaten doğal olarak ikinci turu düşünerek bir isim önerecek. Üç adayı koyduk. İkinci turu düşündüğünüzde Kemal Kılıçdaroğlu'nun adı öne çıkıyor.

Mansur Yavaş'a göre İmamoğlu'nun oyu öne plana çıkıyor. Niye? Bu yaklaşımdan dolayı" ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN