Diyarbakır'a Hızlı Tren

Diyarbakır İl Başkanı  Avukat Muhammed Şerif Aydın ' Hızlı trenin Diyarbakır'a da gelmesini, batıda olanların Diyarbakır'da da olmasını istiyoruz' talebinde bulundu.

PAYLAŞ
Diyarbakır'a Hızlı Tren
Diyarbakır İl Başkanı  Avukat Muhammed Şerif Aydın " Hızlı trenin Diyarbakır’a da gelmesini, batıda olanların Diyarbakır’da da olmasını istiyoruz" talebinde bulundu.

AK Parti'nin çiçeği burnunda Diyarbakır İl Başkanı  Avukat Muhammed Şerif Aydın,hızlı başladı. Aydın " batıda olanların Diyarbakır’da da olmasını istiyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da partisinin Diyarbakır, Ağrı, Ardahan, Bolu, ve Hatay Olağan İl Kongrelerine canlı bağlantı ile katıldı.

Erdoğan, “Bugün Türkiye’nin batısında ne varsa doğusunda da aynısı vardır. Ankara’daki, İstanbul’daki kardeşlerimiz hangi imkanlara sahipse, Hatay’daki, Diyarbakır’daki, Bolu’daki, Ardahan’daki, Ağrı’daki vatandaşlarımız da aynı imkanlara kavuşmuştur. Ardık benim Diyarbakırlı kardeşim sağlık hizmeti için Ardahanlı, Ağrılı genç kardeşim üniversite eğitimi için, Hataylı, Bolulu vatandaşlarım istihdam için başka illere gitmek zorunda kalmıyor. Bu hizmetlerin hemen hepsine kimi zaman çok daha kaliteli bir şekilde kendi şehrinde ulaşabiliyor” diye konuştu.

HDP binası önünde eylem yapan ailelere değinen Erdoğan, “Diyarbakır anneleri gibi evladına, geleceğine, iradesine sahip çıkan cesur insanlarımızın sayısı arttıkça terör meselesini bu ülkenin gündeminden tamamen çıkartacağız. Bu konuda Diyarbakır teşkilatımız  başta olmak üzere bölgedeki dava arkadaşlarımın tamamından özel çaba bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

bugünden sonra Diyarbakır’da bazı şeylerin değişeceğini vurgulayarak, “Biz diyoruz ki, bizi izleyin bakın nasıl daha güzel olacak İnşallah” dedi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Avukat Muhammed Şerif Aydın “Bugünden sonra Diyarbakır’da bazı şeyleri değiştireceğiz, bu bir süreç olacak” diye konuştu.

Ayrdın konuşmasına şöyle devam etti: 

  “Yeni anayasa için Diyarbakır’dan katkılarımızı Ankara’ya ulaştıracağız. Teşkilat olarak sadece AK Partililerin değil, tüm Diyarbakırlıların huzur ve refahı için bazı fikirlerimiz var. Ancak bunlar bugünün sözleri değil. Biz bugün yeniden başlayacağız. İnşallah milletimiz de Diyarbakır da görecek ki bazı şeyler değişecek. Biz diyoruz ki, bizi izleyin bakın nasıl daha güzel olacak İnşallah.“Yaklaşık 4 bin seçim sandığımız var ve yarın seçim olacakmış gibi hazırlığımızı yapacağız. Bu sandıklar için 12 bin partilimizi hazırlayacağız. Biz sadece sandıklar için de çalışmayacağız. Bu kentte sadece bir üniversite var, Antep’te üç üniversite. Diyarbakır’da bir üniversite daha açılsın istiyoruz. Hızlı trenin Diyarbakır’a da gelmesini, batıda olanların Diyarbakır’da da olmasını istiyoruz. Diyarbakır’ın ekonomisi güçlensin, yoksulluk kalmasın. Bu konuda projelerimizi hazırlayıp bakanlıklara sunacağız. Biz sadece seçim için var olan bir teşkilat değil aynı zamanda halkına ve memleketine hizmet eden bir teşkilatız.”

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN