Erbakan Hangi Suçu İşledi ?

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın şok iddiasını, genel yayın yönetmenimiz usta gazeteci Fehmi Çalmuk Gündemde yaşanan son gelişmeleri 'BAŞIN DÜŞERSE DARA MİLLİ GÖRÜŞÜ ARA ' yazısı ile  gündeme taşıyor.

PAYLAŞ
Erbakan Hangi Suçu İşledi ?
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın şok iddiasını, genel yayın yönetmenimiz usta gazeteci Fehmi Çalmuk Gündemde yaşanan son gelişmeleri "BAŞIN DÜŞERSE DARA MİLLİ GÖRÜŞÜ ARA " yazısı ile  gündeme taşıyor.

Yıllar önceydi. Yazarlar Birliği heyeti olarak ANAP döneminin Kültür Bakanını ziyarete gitmiştik. Milliyetçi kanattan, ağzı iyi laf yapan sağcı bir bakana gidince iş döner dolaşır Nazım Hikmet’e gelirdi elbet…Sanki sağın değerlerine, fikir adamlarına sahip çıkmışlar gibi Nazım’ı bir kitaptan çıkarttıklarında meydan muhaberesi kazanmış gibi şendiler. Neyse konumuz bu değil.

Bakan döndü dolaştı konuyu cennetmekan Erbakan Hocam’a getirdi.

Dönemin Başbakanı merhum Mesut Yılmaz, Kültür Bakanlığı’nın muhafazakar yayın çalışmalarındaki gayretini iştahla anlatan bakanına şöyle seslenmiş:

-Yolları altından da döşesen, Erbakan ile  hizmette yarışamazsın… O, Türkiye’ye Cumhuriyeti’ne öyle bir kazık attı ki, hangi iktidar gelse o kazığı çıkaramaz. Çünkü Erbakan bütün devlet binalarının içine mescit açtırdı…

OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN