İmamoğlu, Naylon Karakter

Kabaktepe 'Ben il başkanı seçildikten sonra tüm partiler il başkanlarını arıyorlar. Şu engellenme hikayesi, naylon karakter algı dediğimiz bu.' diye konuştu

PAYLAŞ
İmamoğlu, Naylon Karakter
Kabaktepe "Ben il başkanı seçildikten sonra tüm partiler il başkanlarını arıyorlar. Şu engellenme hikayesi, naylon karakter algı dediğimiz bu." diye konuştu

 AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na "naylon karakter" dedi. 

Habertürk Televizyonu'nda gazetecilerin soralarına cevaplayan Kabaktepe"Naylon söylemler üretmeyeceğiz" derken "Bugüne kadar Ekrem İmamoğlu 14 borçlanma dosyası getirmiş, tamamına evet demişiz. Algı belediyeciliği, naylon karakter dediğim bu. İsrafı engelleyeceğiz demişiz 359 olan şirket yönetimini 401'e çıkarmışsınız. Yüzde 30'luk bir artış var." şeklinde konuştu.

-Yüzde 10 kemik oy bandına oturmuş HDP var. İstanbul'da bunun karşılığında güçlü bir HDP seçmeni var oransal olarak. İstanbul seçiminde bu oran CHP lehine sonuçlandı. Sayın İmamoğlu HDP seçmenine sıcak gelecek adımlar atıyor. Buna karşı siz HDP seçmenini almak için nasıl bir strateji izleyeceksiniz.

KABAKTEPE: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı HDP'yi çekerseniz ortada kuvvetli bir rakip yok. HDP ile kendini kuvvetlendirmiş. Bunun farkında olduğu için. Biz HDP'ye, CHP'ye veya diğer partilerimize oy veren Kürt kardeşlerimiz ve diğer bölgelerdeki kardeşlerimizden daha çok oy almak için çaba göstereceğiz. Naylon söylemler üretmeyeceğiz. Türkiye'de Kürt kardeşlerimizden en çok oy alan parti olarak yine buna devam edeceğiz. Şu partiye şirin görünelim diye bir şey yok. Bir siyasi partinin mensupları o partinin yönelimden hareketle oraya gider. Vatandaşlarımızın kişisel tercihlerine saygı duyarız, sonuca saygı duyarız. İl bazlı baktığımızda çoğunda birinci, bazılarında ikinciyiz. İstanbul geneline baktığımızda Kürt kardeşlerimizin en çok oy alan parti biziz.

Naylon karakter diye kime diyorsunuz?

KABAKTEPE: Algı belediyeciliği diyorum. Olgularla ilgili konuşuyorum, kişileri kast etmiyorum.

"NAYLON VE ALGI SÖYLEMİ KİŞİLERE DEĞİL EYLEMLERE İLİŞKİNDİR"

Sayın İmamoğlu ile görüştünüz. Sayın İmamoğlu İstanbul'da engellendiklerini, toplantılara davet edilmediğini söylüyor. Sayın İmamoğlu bunlardan pekçok şikayet etti. Sayın Cumhurbaşkanından randevu istediğini söyledi.

KABAKTEPE: Naylon diye bu söyleme söylüyorum. Ekrem Bey kongreden sonra aradı tebrik etti, biz de kendisine teşekkür ettik. Bir iki gün sonra biraraya geldik, oturduk konuştuk. Yarım saati aşkın bir süre konuştuk. Oradaki konuşmalarımız aramızda kaldı. Gayet hoş bir sohbet olduğunu ifade edeyim. Ben il başkanı seçildikten sonra tüm partiler il başkanlarını arıyorlar. Şu engellenme hikayesi, naylon karakter algı dediğimiz bu. Bizim söylememiz yanlış olanadır, o insana değildir. Yaratılan varlık yanlış yapabilir, eksik yapabilir. Biz o fiillerle ilgili naylon karakter diyoruz. İBB algı belediyeciliği, naylon karakter diyorum. Engellenmek ne demek? İBB'yi belediye başkanı yönetiyor. Meclis üzerinden bu algı oluşturulmaya çalıştırıyor. Meclislerin yetkisi engelleyecek derecede değil. Son 3 yıl içerisinde İBB Meclisi'ne 6 bin 500 dosya getirmişiz. Bu dosyanın yüzde 29'unu CHP reddetmiş. 1800'ün üzerinde bir sayı. Ekrem İmamoğlu belediye başkanı seçildikten sonra AK Parti yüzde 3'ünü reddetmiş. Neyi engelliyoruz biz? Onu anlayamıyorum. Borçlanma istiyorlar, borçlanmanın belediyenin 1,5 katını geçince durduğunu bilmiyorlar. Bizim borçlanma talebimize CHP sadece 1 tanesine evet demiş. Bugüne kadar Ekrem İmamoğlu 14 borçlanma dosyası getirmiş, tamamına evet demişiz. Algı belediyeciliği, naylon karakter dediğim bu. İsrafı engelleyeceğiz demişiz 359 olan şirket yönetimini 401'e çıkarmışsınız. Yüzde 30'luk bir artış var. 16 milyon insanı seviyorum diye pankart açıyorsunuz ama onun altına parantez içinde işten attığımız 10 bin kişiyi sevmiyorum demelisiniz. Bana bir arkadaşım sosyal medyada sayın Cumhurbaşkanımızın bir paylaşımını beğendiği için işten atıldığını söylüyor. Bunun için naylon karakter diyorum. Büyükşehir Belediyesi'nin bütçe gerçekleşmesinde merkezi hükümetten 15 milyarlık aktarım var. 17,5 milyar gelmiş. Kendisi yüzde 70 az bütçe üretmiş. AK Partili bir belediyeden 1 kuruş para CHP'den gitmiyor. Şimdi biz neyi engelliyoruz? Büyükşehiri büyükşehir başkanı yönetiyor. En çok algı yapılan şey bu. Siz 20 bin konut yapacağım dediniz. Meclis toplantılarına Ekrem Bey katılmıyor. 20 bin tane konut yapıp, İstanbul'un deprem sorununu çözeceğinizi söylüyorsunuz, aradan 2 yıl geçmiş, 2 tane yapsaydınız bari. Hesap ortada. Biz sadece Meclis'e gelen dosyaların yüzde 3'ü ile ilgili karşı görüş bildirmişiz. 35 bin çocuğumuza yardım dağıtan belediyelerimiz var. İBB Başkanı'nın tweeti 'Efendim üç çocuk yapın demekle olmaz' diyor. Sizin yeni yaptığınızı AK Parti 10 yıldır yapıyor. Sayın Cumhurbaşkanı, İmamoğlu ile aday iken görüştü. Benim Ekrem Bey'le konuşmamdan bir cümle söylemem onunla olan hukukuma saygısızlık olur.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN