İtina İle Bildiri Sevilir

103 amiralin bildirisine siyasetten üç isim sahip çıktı. CHP'den iki isim parti sözcüsü Öztrak diğeri ise grup başkanvekili Engin Özkoç. Diğeri ise İyi Parti genel başkan danışmanı Aytunç Çıray...

PAYLAŞ
İtina İle Bildiri Sevilir
103 amiralin bildirisine siyasetten üç isim sahip çıktı. CHP'den iki isim parti sözcüsü Öztrak diğeri ise grup başkanvekili Engin Özkoç. Diğeri ise İyi Parti genel başkan danışmanı Aytunç Çıray...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, bildiri yayınlayan emekli amiraller için, "Bu açıklamadan darbe çıkarmak sivil darbecilere mahsus özellik" dedi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da, “Vatansever eleştirileri tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. İYİ Partili Aytun Çıray ise “Bu metinden darbe çıkarılamaz” açıklamasını yaptı.

Emekli amirallerin Montrö Sözleşmesi ve 'sarıklı amiral'e ilişkin yayınladığı bildiriyle ilgili Cumhuriyet’e konuşan CHP Sözcüsü Faik Öztrak "Gözüküyor ki AKP mağdura yatmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyor. 103 tane amiralin açıklamasından darbe çıkartmak olsa olsa sivil darbecilere mahsus bir özelliktir" dedi.

Emekli amirallerin Montrö ile ilgili fikirlerini beyan ettiklerini savunan Öztrak, "Türkiye'nin gündeminin bu olmaması lazım. Hem ekonomik olarak hem de pandemi açısından çok kötü günlerden geçiyoruz. AKP'nin bunun üstünü örtmek için buradan darbe çıkartmasını anlayamıyorum. İnsanlar Montrö'yle ilgili fikirlerini açıklamışlar. Baktığınız zaman o metnin içinde ben bir darbe tetikçiliği görmedim. Açıkçası gerçekten ne yaptıkları belli değil. O metne bakınca kim nerede darbe tetikçiliği yapıyormuş? Her yerden bir şey çıkartıyorlar. Türkiye'de kimsenin söz söyleme özgürlüğü, fikrini açıklama özgürlüğü yok herhalde" ifadelerini kullandı.

Grup Başkanvekili Engin Özkoç da medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Siz önce kendi yarattığınız vesayetçilerle savaşın. O eleştirdiğiniz amiraller 15 Temmuz’un önünde de sonunda da dimdik durdular..." mesajını paylaştı.

Özkoç, "Deniz Kuvvetlerini ağzına kadar FETÖ'cü dolduranlar, 15 Temmuz'un ertesinde Atatürk ilke ve devrimleriyle yetişmiş subaylar olmasa bugün koltuklarında oturamıyor olacaklardı. Şimdi çıkmışlar 5. kol faaliyeti filan. Hadi oradan... Vatansever eleştirileri tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Aytun Çıray ise darbe söylemlerinin “suni” olduğunu belirterek, “Bu metinden darbe çıkarılamaz. Amaçları son zamanlarda Türkiye’nin gündemine oturan ve iktidarın yıpranmasını hızlandıran uyuşturucu-siyaset-rüşvet üçgenini, milletin hayat pahalılığı altında ezilmesini, AKP kongreleri ile iyice yayılan salgınını ve aşı beceriksizliğini örtbas etmek” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN