Kıbrıs Mücahitleri KKTC'de Toplandı

Türkiye'nin tek vücut halinde KKTC olduğunu gösteren bu tablonun en önemli  göstergesi ise Cumhur ittifakını oluşturan partilerin  aynı ruhta birlikte olmasıydı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Türk Silahlı Kuvvetleri'nin desteğiyle Kıbrıs Türk toplumunun  hedefini gerçekleştirmek için faaliyet gösteren  örgütün adıydı. Daha sonra  s e Kıbrıs Türk Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'na dönüşen örgütü üÜyelerine "mücahit" denmekteydi. O ruh ilk olarak  Kıbrıs Barış harekatını, daha sonra KKTC'ni ilan etti. Şimdi o ruhun varisleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'inde buluştu. 

Kim onlar ?

Cumhurbaşkanı Recep Talyyip Erdoğan

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar

TBMM Başkanı Mustafa Şentop

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

BBP Genel Başkanı  Mustafa Destici

DSP Genel Başkanrı Önder Aksakal

SP İstisare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk

Türkiye'nin tek vücut halinde KKTC olduğunu gösteren bu tablonun en önemli  göstergesi ise Cumhur ittifakını oluşturan partilerin  aynı ruhta birlikte olmasıydı.

Aralarında soğukluk olduğu, Erdoğan Asiltürk görüşmesinden rahatsız olduğu  asparagas haberlerinin  algı yönetimi olarak yayınlandığı bir ortamda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve  SP İstisare Kurulu Başkanı Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk ile kolkola  uçağın merdivenlerinden inerek düşman çatlattı. 

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'fun uçağında da yanyana oturan Bahçeli ve Asiltürk yol boyunca sohbet etti.

Sohbet Ercan havaalanına inince de  devam etti. Sohbete KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'da katıldı.

Asiltürk'ün 50 yıllık hasreti

Kıbrıs Barış harekatının yapıldığı CHP MSP koalisyon hükümetinde  Bakanlar kurulunda yer alan Oğuzhan Asltürk'ün  ziyarete katılmasını başka bir anlamı daha var.

Merhum Başbakan Necmettin Erbakan,  Ecevit'in İngiltere ziyaretini fırsat bilerek  Barış Harekatı emriniz vermiş, Ecevit gelir gelmez harekatı durdurmak için elinden geleni yapmıştı. Erbakan dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Semih Sancar'a "ne yaparsanız yapın ama peygamberimizin halasının türbesinin bulunduğu toprakları mutlaka ele geçirin!" talimatı vermişti. 

Ancak  Ecevit harekatı durdurdu. Erbakan şöyle diyecekti:

“Kıbrıs’ın bizim için önemi büyük. Bize ait toprakları aldık. Daha da önemlisi Larnaka’da Peygamber Efendimizin halası Ümmü Haram yatmaktadır, ortakların (Ecevit’i kastediyor) telâşı ve aceleciliği yüzünden orayı sınırlarımıza dâhil edemedik.”

Şimdi Oğuzhan Asiltürk Türkiye'den gelen heyetle birlikte Hala Sultan olarak anılan Hazreti Muhammed'in süt halası Ümmü Haram'ın türbesinin  bulunduğu o camide Kurban Bayramı namazını eda edecek.

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN