Küstahlığa Bak!

Terörist Nurettin Demirtaş ''AKP çadırına oturan aileler bilgi değil 'çocuğumuzu istiyoruz' diyorlar. Maalesef bu ortamda onlara bilgi bile verilmez. Bu aileler AKP'yi ikna edebiliyorsa AKP bombardıman yapmasın, PKK alanlarına gelsinler, çocuklarıyla görüşsünler!' diyerek Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonlarına karşı aileleri kalkan yamaya çalıştı.

PAYLAŞ
Küstahlığa Bak!
Terörist Nurettin Demirtaş "“AKP çadırına oturan aileler bilgi değil ‘çocuğumuzu istiyoruz’ diyorlar. Maalesef bu ortamda onlara bilgi bile verilmez. Bu aileler AKP’yi ikna edebiliyorsa AKP bombardıman yapmasın, PKK alanlarına gelsinler, çocuklarıyla görüşsünler!” diyerek Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonlarına karşı aileleri kalkan yamaya çalıştı.

Terör suçundan yargılanması süren eski HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın terör örgütü yöneticilerinden olan kardeşii Nurettin Demirtaş şimdi de  Diyarbakır’da HDP il binası önünde eylem yapan ailelere göz dikti. Demirtaş utanmadan aileri Kandil'e davet etti. Demirtaş "“Bu aileler AKP’yi ikna edebiliyorsa AKP bombardıman yapmasın, PKK alanlarına gelsinler, çocuklarıyla görüşsünler!” önerisinde bulundu.

Terör örgütü PKK'ya desteği ile taınan Demokratik Toplum Partisi (DTP) eski Eş Genel Başkanı Nurettin Demirtaş, “çocuklarının HDP tarafından dağa çıkarıldığını” belirterek 3 Eylül 2019'dan bu yana  (HDP) Diyarbakır İl Binası önünde çadır kuran ailelere hitaben bir bir makale yazmaya cüret etti. .  

Ailerinin çocuklarının PKK'nn elinde olduğunu kabul eden ve çocukların terör örgütüne katıldığını öne süren Demirtaş, “O çadırlarda geçirdiğiniz her gün sizi çocuklarınızdan daha fazla uzaklaştırmaktan başka işe yaramıyor. AKP propagandası yapacağınıza çocuklarınızın neden dağa gittiğini AKP’ye sorsaydınız daha hayırlı sonuçlara yol açardınız” dedi.

Demirtaş "“AKP çadırına oturan aileler bilgi değil ‘çocuğumuzu istiyoruz’ diyorlar. Maalesef bu ortamda onlara bilgi bile verilmez.Bu aileler AKP’yi ikna edebiliyorsa AKP bombardıman yapmasın, PKK alanlarına gelsinler, çocuklarıyla görüşsünler!”diyerek Türk Silanlı Kuvvetleri'nin operasyonlarına karşı aileleri kalkan yamaya çalıştı.

HDP önündeki eylem 553’üncü gününde

Diyarbakır’da, Hacire Akar adlı anne, oğlunun HDP'liler aracılığıyla dağa kaçırıldığını iddia ederek, HDP İl Başkanlığı binası önünde 22 Ağustos 2019'da oturma eylemi başlatmıştı.

Ardından bir çok aileler de 3 Eylül 2019'da oturma eylemi başlattı.Hükumetin ve bazı muhalefet partilerinin de desteklediği eylem 553’üncü gününde açılan çadırlarda devam ediyor. Eyleme katılan ailelerin sayısı 207’ye ulaşırken bu süre zarfında 23 aile çocuğuna kavuştu.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN