Özgür Özel: Örgüt Emriyle Hamile Kalıyorlar

CHP'li Özgür Özel tarafından söylendiği ortaya çıktı. Özel ' Cezaevindeki kadınlar, örgüt talimatıyla hamile kalıyorlar, insanlar işkence var diyorlar, ancak soruyoruz, kimse, bana işkence yapıldı demiyor' dedi

PAYLAŞ
Özgür Özel: Örgüt Emriyle Hamile Kalıyorlar
CHP'li Özgür Özel tarafından söylendiği ortaya çıktı. Özel " Cezaevindeki kadınlar, örgüt talimatıyla hamile kalıyorlar, insanlar işkence var diyorlar, ancak soruyoruz, kimse, bana işkence yapıldı demiyor” dedi

Terör örgütleri PKK ve FETÖ'nün uzunbir süredir kadın militanları üzerinden yaptığıkları propaganda yeni bir hal aldı. Özellikle FETÖiçinde katolog evlilikleriyle gündeme gelen  kadın örgüt üyelerinin yüzde 80'i gözaltına alınır alınmaz emniyetten "hamilelik testi" yapılmasını istiyor. Son olarak Ak Parti  Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in gündeme getirdiği "Örgüt emriyle cezaevinden hamile kalıyorlar" sözünün ilk olarak CHP'li Özgür Özel tarafından söylendiği ortaya çıktı. Özel " Cezaevindeki kadınlar, örgüt talimatıyla hamile kalıyorlar, insanlar işkence var diyorlar, ancak soruyoruz, kimse, bana işkence yapıldı demiyor”  açıklamasını yapmış.

Gelelim olayın perde arkasına

15 Temmuz 2016 FETÖ'cü darbe girişiminden sonra, FETÖ iltisakı gerekçesiyle çıkan KHK'larla devlet memurluğundan atılanların oluşturduğu Türkiye KHK Platformu temsilcileri, Meclis'te CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'i ziyaret etti.

Ancak TBMM'ye girişte yaşanan sıkıntı üzerine devreye HDP'nin Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu girdi. Gergerlioğlu üzerinden duralım:

Uzun bir süredir cezaevinde hamile kalan çocuklu annelerin fotoğraflarını yayınlayan onlar hakkında kampanya yapan Gergerlioğlu  çocuklarıyla birlikte cezaevinde kalan kadın tutukluların, çocuğun üstün yararı gözetilerek uygun apart dairelerde kalmaları yönünde kanun değişikliği teklifi vermişti.

khkliplatformu.org'da  Özel'in açıklamaları şu şekilde belirtildi:

"Özgür beye belirlediğimiz heyet sözcüsü tarafından iletilmek üzere, önceden hazırladığımız 30 maddelik talep notumuzu sunup, Türkiye'deki 200.000 KHK'lı ve aileleri olarak 4 yıldır çok büyük sıkıntılar yaşadığımızı, birçok arkadaşımızın hastalandığı ve intihar ettiğini, tüm yaşam haklarının ellerinden alındığını, anayasal haklarının suç konusu edildiğini, KHK ile haklarının gasp edildiği yetmiyormuş gibi, bir iradenin suçsuz yere bizleri ayrıca hapislere atmak için çaba sarf ettiğini, illegal delillerin tartışılmadan mahkumiyet nedeni yapıldığını, beraat ve takipsizlik kararı alanların bile mesleklerine iade edilmediği gibi sorunlarımız ilettik. Amacımızın sadece kendileriyle bir çay içme olmadığını bir basın açıklaması ile bu hukuksuzlukların tüm dünyaya duyurulmasını talep ettiklerini, onun için geldiğimizi ifade ettik. Sn. Özgür ÖZEL, önce dinleyip notlar aldı. Sonra, “Samimi olarak söylemek gerekirse” deyip sanki biz cemaatin yetkilileri ve temsilcileriymişiz gibi “Cemaat bu ülkeye çok büyük kötülükler yaptı, Atatürkçü subaylara iftira attı, dünya tarihinin en büyük ve tehlikeli örgütü, devletin bir arınmaya ihtiyacı var. Cezaevindeki kadınlar, örgüt talimatıyla hamile kalıyorlar, insanlar işkence var diyorlar, ancak soruyoruz, kimse, bana işkence yapıldı demiyor” gibi laflar etti. Biz, suç ve cezanın şahsiliği ilkesini haKatalogdan evlendiklerine inanıyorsunuz da talimatla doğurduklarına niye inanmıyorsunuztırlatıp, "Varsa suç işleyen bir kimse, sadece bu kişiler cezalandırılması, kabile mantığı veya kan davası güder gibi, bir topluluğun tümünü cezalandırma yoluna gidilmesi doğru değil” dedik. Henüz bizim görüşmemiz bitmemişken içeriye bizim dışımızda başka konuklar alındı. 5 dk sürem kaldı deyince müsaade istemek zorunda kaldık. Bize söz verildiği halde basın açıklaması da yapılmayı bırakın, doğru dürüst görüşme yapamadan görüşmemiz sonlandırıldı"

Bu konuyla ilgili Star Gazetesi Yazarı Fadime Özkan "Katalogdan evlendiklerine inanıyorsunuz da talimatla doğurduklarına niye inanmıyorsunuz?" başlığıyla bir yazı kalame aldı.

OKUMAK İÇİN  TIKLAYINIZ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN