Özlem Zengin: HDP'nin kapatılmasına siyaset karar vermeyecek

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, HDP'nin kapatılması iddialarıyla ilgili olarak, 'HDP'nin kapatılmasına, siyaset karar vermeyecek. Süreci başlatmak için imkan var. Ama buna karar verecek olan Anayasa Mahkemesi. O yüzden Anayasa Mahkemesinin vereceği kararla alakalı önceden bizim herhangi bir şey söylememiz mümkün olamaz' dedi.

PAYLAŞ
Özlem Zengin: HDP'nin kapatılmasına siyaset karar vermeyecek
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, HDP'nin kapatılması iddialarıyla ilgili olarak, "HDP'nin kapatılmasına, siyaset karar vermeyecek. Süreci başlatmak için imkan var. Ama buna karar verecek olan Anayasa Mahkemesi. O yüzden Anayasa Mahkemesinin vereceği kararla alakalı önceden bizim herhangi bir şey söylememiz mümkün olamaz" dedi.

SİYASİ PARTİLERİ KAPATMAYI ZORLAŞTIRAN BİR PARTİYİZ"

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, açıklamalarının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
Gara'da 13 Türk vatandaşının şehit edilmesi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına dikkat çekilerek, HDP'nin kapatılması ile ilgili yeni bir sürecin olup olmayacağına yönelik bir soruya Zengin, şöyle yanıt verdi:

"Gündelik hayatın içinde olandan çok daha fazla Genel Kurul'da yapılan HDP'li milletvekillerinin konuşmalarda çok aleni bir şekilde PKK'ya destek var. Bugüne kadar olanlara baktığımızda tablo budur.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN