Sarıgül'ün Sabah Namazı Sırrı

Politik Adam'dan yine Politik Muhit için bir özel haber... Mustafa Sarıgül'ün İstanbul'da her sabah nereye gittiğini biliyor musunuz?

PAYLAŞ
Sarıgül'ün Sabah Namazı Sırrı
Politik Adam'dan yine Politik Muhit için bir özel haber... Mustafa Sarıgül'ün İstanbul'da her sabah nereye gittiğini biliyor musunuz?

1991 yılında Demokratik Sol Parti Milletvekiliği ve  uzun bir dönem Şişli Belediye Başkanlığı...

Deniz Baykal'a karşı giriştiği genel başkanlık yarışını son saatlerde genel kurulda yaşanan gerginlik nedeniyle kaybetti. 

Sarı atkısıyla başlattığı "Değişim hareketi"Ü iki kez kesintiye uğradı. Partisini kurmadı.Ancak en sonunda 2020 yılının Aralık ayında Türkiye Değişim Hareketi'ni partileştirdi.Ancak bu kez başı alacak verecek meselesi yüzünden derde girdi. Aracına banka hesabına haciz kondu. 

Daha önce de Korkmaz Yiğit ve boşandığı eşiyle nafaka davası ile gündeme gelen bir iş adamıyla bir alacak vereek meselesi  olmuş, Erdoğan Demirören'in başkanlığında geniş bir işadamı heyeti önünde mahkeme kurulmuştu.

Mahkemenin raconu kesen ülkücü camianın çok önem verdiği Akgün otellerinin de sahipliğini yapan merhum Nihat Akgün kesmişti.Sargül rahat bir nefes alarak parasını kurtarabilmişti. 

Ak Parti cenahıyla arası çok iyi olan Mustafa Sarıgül'ün en sıkı fıkı olduğu siyasetçi Melih Gökçek... Osman ve Emir de babaları gibi çok iyi arkadalar.

Mustafa Sarıgül efsanesi olan bir siyasi kişilik...

Efsanesi ise her İstanbul'un çeşitli icamilerinde kıldığı sabah namazından ileri geliyor.

Her saban İstanbul’un bir camisinde cemaatle musafaha yapan, kucaklaşan, çay içen bir siyasetçi olma özelliği taşıyor

Sarıgül  cemaat ile duanın ortağı, muhatabı oluveriyor. 

Hedefinde Erdoğan var. Akademisyenlere “Erdoğan gibi nasıl olurum, onu nasıl yenerim?” sorusunu yönelttiğinin tanığıyım.  

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN