Siyaset, Soylu'nun Tarihi Açıklamalarını Tartışıyor

Türkiye, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun tartışıyor.

PAYLAŞ
Siyaset, Soylu'nun Tarihi Açıklamalarını Tartışıyor
Türkiye, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun tartışıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, emperyalistler ve onların işbirlikçilerinin Türkiye'ye 15 Temmuz'la yapamadıklarını mafya ve organize suç örgütleriyle gayri nizami psikolojik harp ve asimetrik savaşla yaptırdıklarını ifade etti. Soylu, kendisine yönelik iddialarla ilgili olarak şöyle konuştu: Birtakım muamma işler var, dava dilekçelerinde ifade ettim. Savcı beni çağıracak. Sonuna kadar talibim. Biz namusumuzu bu işte kazanmadık. İftiraların, yalanların ve bu konuda birtakım operasyonların karşısında kalabilirsiniz. Bazen dirayetli olursunuz bazen de aciz olursunuz. Duamız Cenab-ı Allah yapışan iftiradan korusun. Hayatımda en nefret ettiğim mafya tipi örgütlenmelerdir. Bunlarla mücadele etmek bizim namusumuzdur. Silmek, süpürmek bir daha bunları ülkeye musallat etmemek de bizim namusumuzdur. Bu operasyonu yapan benim.

Gazetecilerin Sedat Peker'e arabuluculuk yaptığı iddialarıyla ilgili olarak "Benim haberim olması, benim idam edilmem anlamına gelir. Böyle bir şey akıldan geçirilebilir mi? Keklemişler ben ne yapayım. Kim keklemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun. Yanlışlıkla yazdıkları bir yere düşmüş" ifadelerine yer verdi.

Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları:

"SALDIRGANLIKLARIN NEDENİ KIYIT DIŞI SİYASETİN TASFİYESİ"

Şunu söylemem gerekir; 100 yıldır bu saldırganlık devam ediyor. Türkiye'yi yönetmemek, yönettirmemek ve Türkiye'yi vesayet sistemi üzerinden istedikleri gibi idare etmek. Biz buna kayıt dışı siyaset diyoruz. 1961 darbesi Türkiye'deki kayıt dışı siyasetin başlangıcıdır. Türkiye terörle mücadeleyle karşı karşıya kaldı, özellikle 60'dan sonra gayrinizami harp taktiklerinin bütün saldırılarıyla karşı karşıya kaldı. 71, 80, 28 Şubat, 27 Nisan, 17-25 Aralık, 6-8 Ekim, 15 Temmuz, en son amiraller bildirisi. İki adım tarumar etti. Birisi 15 Temmuz, biri de Cumhurbaşkanlığı krizi. Bugün bu telaşın, saldırganlığın temel sebebi, tam da 60'da kurulan düzenin bu millet tarafından, sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kurulan tasfiyesine yöneliktir.

"ABD BÜYÜKELÇİLERİ İLE GÖRÜŞMÜYORUM"

Türkiye sağlık sistemi, hastane, üniversiteleriyle 27 Nisan öncesi mi? Hayır, kapasite geliştirmiştir. Atak helikopterinden kendi ürettiğimiz mühimmatlara kadar. Simetrik ve asimetrik birçok saldırıyla karşı karşıya kaldık. 15 Temmuz'un faili bugün nerede? Bugün Cumhurbaşkanımıza antisemitist diye saldıranlar 15 Temmuz'un failini ülkelerinde tutuyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Ben bu sözlerimden dolayı Amerika'dan iki defa kısıtlama almış bir insanım. ABD Büyükelçileriyle görüşmem, bu ülkeye saygı duymaya başladıkları andan itibaren ancak veririm. Cumhurbaşkanımız var, ne meseleleri varsa görebilirler. Bizim bu konuda bütün vekaletimiz sayın Cumhurbaşkanımızdadır.

"MENDERES, DEMİREL, ÖZAL VE ERBAKAN'A DA BUNU YAPTILAR"

Bakıyorlar ki, pandemi geçti, bu kadar ekonomi saldırı, asimetrik, simetrik saldırı yaptık, Kudüs'ü başkent ilan ettik, Müslümanların karizmasını çizmeye çalıştık. Ermeni yasa tasarısını geçirdik. Burada Türkiye bir karar vermiş. 60'tan beri yaşayan Türkiye, Başbakanı idam edilen Türkiye, Süleyman Demirel'in eşine tasallut edilen tablo, rahmetli Özal'ın eşi Semra Hanım için her türlü dedikodu, iftirayı alçakça çıkaran bir tablo. Merhum Erbakan'a da öyle... Sadece terör silahlı değil. Gayrinizami harp teknikleri yalan ve iftira üzerinden istikrarsızlık ve emperyalist aklını işlevselleştirmeye çalışıyor.

"50 SENE SONRA 'BİZE TÜRKLER SAHİP ÇIKTI' DİYECEKLER"

17-25 Aralık FETÖ ve Amerika'nın istediği gibi bitseydi ne olurdu? Tarih nasıl değişirdi? Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Adnan Menderes Müzesi inşallah açılacak. Yıllardır başbakanı millet ağzına getiremedi. Yıllardır asıldığı darbeyi bayram yaptılar. Akşener'in dediği yakışır mı? Çocukları katleden, öldüren, savunmasız, masum insanları ortadan kaldıran, dinimize tasallut eden. Sayın Cumhurbaşkanımız milyonlarca insanı ev sahibi yapmış. Bir gitsin İdlib'e. Biraz yürek ister. Yüz binlerce insan orada. Çadırdan aldık beş yıldızlı hale getirdik. 50-100 yıl sonra o memleketin evlatları 'Bizi öldürüyorlardı Türkler bize sahip çıktı' diyecek. Hristiyan, Ezidi, Türk, Kürt, Arap hepsini kucakladık. Ne ortaya koydunuz da siz sayın Erdoğan ile Netanyahu'yu aynı kefeye koyuyorsunuz. Elinize verilen sipariş var. Kılıçdaroğlu bizi suçlayacağına CHP'nin bir oyuna bak bakalım! CHP'liler hadi sorun partinizin oyunu. Telaştalar, acele ediyorlar. Biz Libya'dayız, Doğu Akdeniz'deyiz.

"BUNU DURSUN ÇİÇEK'E KİM SÖYLETTİRİYOR?"

Bir eski Türkiye var bir eski dünya var. Soğuk savaş dönemi dünyası var. Biraz önce bahsettiklerim hala eski dünya alışkanlıklarıyla düşünüyor. Bizden giden bir siyasetçi vardı, şimdi bir siyasi partinin başında. Her bir şey çıktığında benim istifamı isteyen. O çok isterdi, CHP ile beraber olmayı. Bütün işi o. Kim pişiriyor bu işi? Yarın gelirseniz ben size belgesini gösteririm. Mesele sadece bakanlık değil başka işler de var. İki bakanlık yaklaşık 6-7 aydır pişiyor. Bir Cumhurbaşkan Yardımcılığı bir de Kültür Bakanlığı. Dillendirilen talep. Altlığını oluşturmuşlar. 'Aman iyi çalış, valiler ve bakanlıkları şekillendirmeliyiz' diyor Kandil ve Kandil'in buradaki uzantıları. Dursun Çiçek'e kim ne söylettiriyor? Yarın kime ne söylettirecekler?

"SİYASET KUTSAL BİR İŞTİR ELEMANLAŞTIRILAMAZ"

Milletimize sormak isterim, bundan 5 yıl önce çocuklarınızı AVM'ye gönderebiliyor muydunuz, gönderemiyor muydunuz? Türkiye bütün cephelerde kapasitesini yükseltti. Bunu çekemiyorlar. Netanyahu ile sayın Cumhurbaşkanımızın benzetilmesinin altında tamamen bu vardır. Türkiye burada bambaşka bir ivme yakaladı. Bütün bunlar yapılırken siyaseti elemanlaştırmışlar. Siyaset elemanlaşamaz. Siyaset kutsal bir şeydir, siyaset milletin emanetinin sözcüsüdür, tarihin sözcüsüdür.

"AVRUPA'NIN YÜZDE 75 EROİNİNİ BİZ YAKALARIZ"

Bizim milletimiz iftiraya uğramış bir millettir. Bu benim değil bir büyüğümüzün lafıdır. Bizim medeniyetimiz de iftiraya uğramıştır. İçeride bunların şakşakçıları, işbirlikçileri, bayileri hepsi var. Birtakım rakamlar vereceğim. Bu iddiaların nereden kaynaklandığını anlatacağım. Bağlantılarını, nereden kaynaklandığını, kimin yürüttüğünü görecekler. Söylediklerinin hepsi yalan. Türkiye tarihinin uyuşturucu ile ilgili en büyük mücadelesini yapıyor. Bu mücadelesinde Avrupa, Türkiye'yi her raporunda tebrik eder. Biz uyuşturucuda hem hedef hem transit ülkeyiz. Üç eroin rotası, birisi kuzey, birisi Balkan, biri de aşağıdan Afrika üzerinden Akdeniz'den güney rotası. Biz bu üç rotadan birisinde olmamıza rağmen Avrupa'nın yüzde 60 bazen 75 eroinini biz yakalarız.

"ŞU ANDA UYUŞTURUCUDAN 93 BİN KİŞİ CEZAEVİNDE"

Bir doğal uyuşturucu bir de kimyevi sentetik uyuşturucu var, o da Batı'dan gider. Biz o rotanın da içerisindeyiz. Hem kendimiz hedef hem de transitiz. Dönem dönem bu iddialar yapılır. Sayın Kılıçdaroğlu bana ara sıra adam gönderir, sonra el altından başka işler yaptırmaya çalışır. Keşke bununla ilgili gönderseydi de doğrusunu anlatma fırsatına sahip olsaydık. Biz geçen yıl 2019'da 20 tondur. Biz neredeyiz AB'nin tamamı nerede? Bugün 1.9-2, şu anda yakaladığımız kokain 1.961. Bonzai, extazy, captagona kadar. Şu anda cezaevlerinde 93 bin kişi uyuşturucudan tutukludur.

"DÜNYANIN EN BÜYÜK BARONLARINDAN BİRİNİ YAKALADIK"

Dünya tarihinde uyuşturucuda mücadele eden bir numara ülke Türkiye'dir. Toplam 1.255 kilo bonzai yakalandı. Bu mücadeleden çocuklarımızın hakkını kimseye yedirmeyiz. Daha dün deniz aşırı operasyon yaptık. Riskli bir operasyondu. Esrar, kokain, eroinde sürekli operasyon yapılıyor. Böyle bir tablo dünyanın hiçbir ülkesinde yok. Biz bir yanlış iş yaptık. Cumhuriyet tarihinin ilk uyuşturucudan gelir operasyonu. 2 milyarlık mal varlığı para, 17 şirkete kayyum. Bunu onla çarpın. Turbun büyüğü heybede. Bataklık operasyonunda ne oldu? Kim var? İki baron yakalandı. Kemal Bey 'Baronlar nerede' diyor ya. Bataklık operasyonunda dünyanın en büyük baronlardan bir tanesi yakalandı. Bunu Türkiye ilk kez duyuyor, bataklık operasyonu içerisinde FETÖ var ve buna ulaştık.

"NASIL BİR BARON OLDUĞUNU SÖYLERSEM HERKESİN AKLI ŞAŞAR"

Bataklık operasyonu içerisinde biraz önce resmi çıkanlar da var. Şimdi Kılıçdaroğlu diyor ki, 'Kolombiya'dan şu kirli bilgi rotasını getirir misiniz' diyor. Bunun nasıl büyük bir baron olduğunu anlatırsam herkesin aklı şaşar. 'Kolombiya'dan Türkiye'ye gelen' dedi Kılıçdaroğlu? Bunu kim söylemiş FETÖ firarisi söylemiş. FETÖ firarisi Sait Safa ve Cevheri Güven...

"KILIÇDAROĞLU BALKANLAR'DA KİMİN OLDUĞUNA BİR BAKSIN"

Bırakın bu ülkeye ihanet etmeyi, işimi yapamadığımı düşündüğüm an bir dakika koltukta kalan namussuzdur. Bu kadar basit. Bu ülke büyük ülke. İşimi yapamadım, 1 saniye kalan namussuzdur. 2 Mayıs 2021 biraz önce adını söylediğiniz elebaşı. Gazeteler, siyasiler, organize suç örgütleri, Twitter. Kolombiya'da geçen yıl bir kokain yakalandı. 10 Haziran. Tweet atıyorlar, yakaladık diyorlar. Türkiye civarına gideceği iddia ediliyor. Sen FETÖ'cü firari Said Sefa ve Cevheri Güven'in ağzıyla konuşursan böyle düşersin. Türkiye'yi terörizmin, uyuşturucunun, mafyanın merkezi haline getirmek isteyenlere neler yaptık. 25 Haziran'da Kolombiya bizim Narkotik'le toplantı yaptık. Biz avcı gibiyiz. Kılıçdaroğlu 2020 tarihinde Balkanlar'da kimin olduğuna bakarsa. FETÖ'cülerin, Amerika'dan desteklenenlerin, BAE'nin kucaklarına oturanların sözcülüğüne CHP gibi parti soyundurulmasın.

"HDP'DEN SEÇİLEN BİR MİLLETVEKİLİ OPERASYONUN İÇİNDE"

25 Şubat'ta 13 ton kokain yakalandı? Nerede? Hamburg'ta. Şansölye Merkel bu kokainin sahipleri midir diyeceğiz? Tam tersine 'yakaladınız tebrik ediyoruz' dedik. FETÖ'cülerin kayığına binen bir ana muhalefet başkanı olur mu? Organize suç örgütlerinin emrinde bir ana muhalefet başkanı olur mu? Özgür Özel'in suçlamaları var. Ben sistemi ifade etmek istiyorum. HDP'den seçilen bir milletvekili bu operasyonun içinde. Türkiye uyuşturucu ile tarihinin en büyük mücadelesini ortaya koymaktadır. Bizim görevimiz dibine kadar gidip, bu meselenin esas sahibini bulmak. Bulduğumuz zaman ilan ediyoruz zaten. Bizim kadar dünya ile ortak çalışan başka bir ülke söz konusu değil.

"CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ORADA BİR KASETTEN BAHSEDİYOR"

Özgür Özel bu açıklamayı saat kaçta yapıyor, video saat kaçta çıkıyor? Türkiye ana muhalefet partisi genel başkanının sistemine kadar oturmuş ve onu speakar haline getirmiş bir operasyonla karşı karşıyayız. Grup başkan vekili çıkıyor, orada böyle bir kaset çıkıyor, bilginiz olsun diyor. Her şeyi kurgulamışlar.

"FETÖ ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİNE YOL VERDİ"

Türkiye terörle mücadele ediyor, trafikteki ölümleri düşürüyor, bunu da anladık. Türkiye'yi uyuşturucu merkezi haline getirmek isteyenlere müsaade etmiyor bunu da anladık. Peki organize suç örgütleri? Gayrinizami harbin, psikolojik harekatın en önemli aparatlarından bir tanesi. Bunları sadece mafyadan ibaret görmeyin; yani çek senet tahsilatı yaparlar, öyle görmeyin. Türkiye organize suç meselesinde 15 Temmuz öncesinde FETÖ'nün etkin olduğu dönemde onlara yol verdi hem de onları kullandı. Bunu hepimiz biliyoruz. 15 Temmuz olunca Türkiye'de ne oldu? Sayın Cumhurbaşkanımız bizi İçişleri Bakanlığı görevine getirdi bizi. Ben ömrümde bir tek güvenlik makalesi okumuş biri değilim. Ama hükümetin politikasının ne olduğunu biliyorum. Çalışacağız, öğreneceğiz, sonra hükümetimizin iradesini ortaya koyacağız.

"EMPERYALİST VE İŞBİRLİKÇİLERİN İŞİNE GELEBİLECEK BİR ALAN"

Bir de göçmen kaçakçılığı ile mücadele ediyoruz. Uyuşturucu, göçmen kaçakçılığı, terörizm rotası birbirine girmiş. Afganistan'dan çıkıyor, 2000 dolar veriyor terör örgütüne. Ağrı, Van sınırına kadar geliyor. Bizim bunlarla mücadele etmemiz lazım gelir ki, bizi istikrarsızlaştırmasınlar. Emperyalistlerin, işbirlikçilerin işine gelebilecek bir alan oluşturmasın.

"ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİ VE MAFYAYI BİZ ÇÖKERTTİK"

Sayın Cumhurbaşkanımıza arz etmiştim geçmişte. FETÖ devreden çıktıktan sonra yerine gelebilecek birkaç yapılanmadan bahsettim. Organize suç örgütlerine fırsat vermememiz gerektiğini anlattım. Bekir Bozdağ, Nurettin Canikli ile çalıştık. Türkiye'de Ankara'da otopark mafyasının öldürdüğü adamların, çocukların olduğunu biliyorsunuz değil mi? Ankara'da 348 operasyon gerçekleştirdik, çökerttik organize mafyayı. 41 operasyonda 30 ulusal çete çökerttik. 2000 kişiyi yıl önce tutuklamışız. Nefes aldırmayız. Nefes alırlarsa, Türk töresinin lafıdır, bize gök girer kızıl çıkar! Bir tehlike ile daha karşı karşıya kaldık.

"BALKANLARIN EN BÜYÜK MAFYASINI ANTALYA'DA YAKALADIK"

Türkiye'yi aynı zamanda uluslararası, bölgesel mafya organizasyonu haline getirmeye çalışıyorlar. İsimlerini verebilirim. Etrafımızdaki coğrafyanın, dünyanın en önemli mafyaları Türkiye'ye saldırdı. Kimler bunlar? Sayın Kılıçdaroğlu FETÖ'cülerin, organize suç şebekelerinin ağızlarına bakmazlarsa, devlete müracaat ederlerse bu bilgiyi arkadaşlarına veririm. Arkadaşlar bütün Balkanların en büyük mafyasının Türkiye'de olduğunu söylediler. Allah'a şükür Antalya'da yakaladık.Balkanlar'da Skaljari dediğimizde 1 numaradır, herkes korkar. Hukukun ve idari hakkın verdiği her şeyi kullandık. Biz yakalayı size deport edeceğiz, size vereceğiz dedik. İnamadılar. Muhataplarımız bunlarla yüzleşmekten korkuyoruz dediler. Ne yapalım dedik. Sonra kafalarına çuval geçirdik.

"AK PARTİ'NİN İLK BAŞARDIĞI İŞ TÜRKİYE'Yİ MAFYADAN KURTARMAK"

Azerbaycan uyruklu dünyanın en büyük 11 mafyadan birini yakaladık Nadir Salifov. Bulgaristan, Gürcistan. Bazı ülkeler bu mafya liderlerini almak istemedi. 14 önemli mafya, altlardaki adamları saymıyorum. Kendi ülkelerine deporte ettik bunları. FETÖ'nün kucağına düşmüş, Arjantin'de bulunan, burada birçok cinayet işleyen, Gürcistan'da elimizden kaçırdığımız ta Kolombiya'ya kadar, Arjantin'e kadar peşine gidip yakaladık. Bizim Emniyet istihbarat teşkilatımız yakaladı. Halkımız şunu bilsin ki AK Parti'nin ilk başardığı iş Türkiye'yi mafyadan kurtarmak olmuştur.

"DEVLET SÜLEYMAN SOYLU İLE KAİM DEĞİLDİR"

Burada uluslararası bir operasyon var. Bu operasyon nasıl hangi ayaklar tarafından yönetildiğini net bir şekilde ifade ettim. Devlet Süleyman Soylu ile kaim değildir. Bu devlet suçlu ile suçsuzu, haklı ile haksızı, ihanet edenle asi olanı, tabi olanı en iyi bilen anlayışa sahiptir. Devlet alır, getirir, adalete teslim eder. Bu bir operasyondur, bu operasyon devam ediyor.

"HAYATIMDA EN NEFRET ETTİĞİM ŞEY MAFYA TİPİ ÖRGÜTLENMELER"

Birtakım muamma işler var, dava dilekçelerinde ifade ettim. Savcı beni çağıracak. Sonuna kadar talibim. Biz namusumuzu bu işte kazanmadık. İftiraların, yalanların ve bu konuda birtakım operasyonların karşısında kalabilirsiniz. Bazen dirayetli olursunuz bazen de aciz olursunuz. Duamız Cenab-ı Allah yapışan iftiradan korusun. Hayatımda en nefret ettiğim mafya tipi örgütlenmelerdir. Bunlarla mücadele etmek bizim namusumuzdur. Silmek, süpürmek bir daha bunları ülkeye musallat etmemek de bizim namusumuzdur. Bu operasyonu yapan benim.Bu operasyonları ben başlattım.Babamızın oğlu olsa bu ülkede mafya tipi örgütlenme yapıları üzerinden haksızlık yapana hayat hakkı tanımayız. Buralarda nasıl riskler alındığını, hangi adımlar atıldığı devletimizin kayıtları en güzel şekilde tutulacaktır.

SEDAT PEKER'E KORUMA VERDİ İDDİASI

Koruma benden 1,5 yıl önce verilmiş. Benim zamanımda alınmıştır. Bu kadar açıktır. Bütün bu tartışmaların hepsi suyu bulandırmaya yöneliktir. Devlet dönem dönem koruma verir. Bugün Kobani davasında yargılanlarda da koruma var. Bir maraza çıkmasın, provokasyonla karşı karşıya kalınmasın diye bunlar yapılır. Gazeteci bir yazı yazar, tehdit edilir. DHKP/C, PKK gibi terör örgütleri mafya tehdit eder. Bunlar sağlanabilir. Tehdit geçerse alınabilir.

"BEKÇİ EVİNDEN NASIL ÇIKIYORSA BAKAN DA ÖYLE ÇIKMALI"

Karayılan üç ay önce 'biz devlet adamlarının çocuklarına ve ailelerine saldırmayız, ama kararımızı değiştiriyoruz diyor, bir tek kişi hariç, Süleyman Soylu' diyor. Biz her sabah vedalaşarak çıkıyoruz. Nasıl bir polis, bekçi, güvenlik görevlisi nasıl evden çıkıyorsa bakan da öyle çıkmazsa mücadelede birliktelik yaşanmaz.

"HADİ BEY'İ GÜNAYDIN GAZETESİNDEKİ FOTOĞRAFÇILIĞINDAN TANIRIM"

Anlıyorum ki ben uzun zamandan beri organize suç şebekesi liderinin hedefindeyim. Akrabalarım, gazeteciler, peki benimle temas edebilmiş mi? Hayır. Bana normal bir vatandaş sokakta ulaşabilir. Şehit ailelerimiz ne zaman isterlerse emrindeyim. Bir tanesi 'bize Süleyman Soylu bakmadı' diyemeyiz. Bütün bunları gözeterek adımlarımızı atmaya çalışıyoruz. Benim yıllardan beri tanıdığım insanlar. DYP İstanbul İl Başkanlığı yaptım. Sayın Çiller zamanında İstanbul medyasında etkinliğim sözkonusuydu. Sayın Çiller eleştirililirdi, televizyon programları yapmak isterdi, bütün bunlarla ilişkilerimi geliştirmiştim. Netice itibarıyla birçok ahbabım oldu. Hadi Bey'i Günaydın gazetesindeki fotoğrafçılığından tanırım.

"HİÇ KİMSE BABAMIN ETEKLERİNİN ALTINA GİREMEZ"

Babam İstanbul'da siyaset yapıyordu. Kimse babamın eteklerinin altına giremez. Adalet Partili kadroların içerisinde namuslu adamların içindedir babam. Nasıl bir adam olduğunu, kimleri tokatladığını, hayatın boyunca tek doğrusu olduğunu herkes bilir. 1980 öncesi evin bodrumunda bomba var mı yok mu diye evden çıkmazdık. Ömür boyu siyaset yapmayacağız. Biz demokrasi mücadelesi yaparak geldik. Şimdi bana özgürlük hikayeleri anlatanlar o özgürlük hikayelerinin nerelerinde var.

İKİ GAZETECİNİN ARABULUCULUK YAPTIĞI İDDİASI

Benim haberim olması, benim idam edilmem anlamına gelir. Böyle bir şey akıldan geçirilebilir mi? Keklemişler ben ne yapayım. Kim keklemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun. Yanlışlıkla yazdıkları bir yere düşmüş.

"BİR KURGUYLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

Ben kendimden sorumluyum. Savcının elini mi tutuyorum. Burada söylemiyorum, anlatacaklarım var. Bunun hesabı sorulacak. Öyle kalamaz. Biz namusumuzu yolda bulmadık. Biz tecavüzcü değiliz, uyuşturucu kullanmadık. Demirden korkan trene binmez. Yok kızıma şöyle yaptılar, böyle yaptılar. Gösterin videoyu bakalım ne yapmış. Karısının iç çamaşırına sığınan acizler, edepsiz. Bu kurguyla karşı karşıyayız. Bu kurguyu yapanların boğazından ilmek ilmek getirmezsek Allah bunun hesabını bizden sorar.

"YILLARCA KOLLANMIŞ KİŞİLERE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

Birinci ve ikinci videoyu izledim. Hedefin Türk devleti olduğu konusunda siz de bakarsanız görürsünüz. İftira, namussuzluk, alçaklık bütün bunları gördüm. Bu iş bitmeli Türkiye'de. Türkiye'nin üzerinden yıllarca, birilerin himayesinde psikolojik, gayri nizami harp yürütenlerin himayesinde yıllarca kollanmış kişilere müsaade etmeyeceğiz. Süleyman gider Ahmet gelir müsaade etmez. Anadolu'nun sahibi Allah'tır. Kimse şüphe etmesin...

"DEMOKRAT PARTİ KONGRELERİNE BU ŞEKİLDE GİREMEZDİNİZ"

Ben İçişleri Bakanı olarak benim görevim nerede biter? Eskiden parlamenter sistemde ikili kararname ile, bu zamanda Resmi Gazete'de gece saat 2'de, 3'de çıkacak bir haberle biter. Ana muhalefet partisinin adamları çok endişelenmesin. Dava başladı, kendim de gideceğim, anlatacağım da. Ben çok davaların adamı oldum. Demokrat Parti zamanında 215 dava geldi bana. Biz Demokrat Parti kongrelerine kimlerle gittiğimi iyi bilirim. Demokrat Parti'de bu şekilde adamı içeri sokmazlar. Orayı gazino zannettiler.

"SİYASETE MALZEME OLMUŞ BİR MESELEDİR BU"

Buraya gelirken mamalarla beslenerek gelmedik biz, yumruk yiyerek geldik. Sayın Cumhurbaşkanımızla bu konuda görüşmedim. Bu konuyla Cumhurbaşkanımızı meşgul etmeyi hicap ederim. Bana diyorlar ki, 'bu konuyu ağzına alma' niye anlatmayayım. Siyasete malzeme olmuş bir mesele bu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN