SP'de Asiltürk'e By Pass Girişimi

Parti içinde Asiltürk'ün Yüksek İstişare Kurulu'nda var olan gücünün by-pass edilmesine yönelik başlatılan hamleye Asiltürk stratejik bir hamle yaparak kendisinin önerdiği isimlerin seçilmesini sağladı. Yüksek İstişare Kuruluna yakın kaynaklar ise yapılan seçimlerde belirlenen isimlerden Oğuzhan Asiltürk'ün memnun olduğu öğrenildi. İbrahim Baha Adalı'nın Özel Haberi

PAYLAŞ
SP'de Asiltürk'e By Pass Girişimi
Parti içinde Asiltürk’ün Yüksek İstişare Kurulu’nda var olan gücünün by-pass edilmesine yönelik başlatılan hamleye Asiltürk stratejik bir hamle yaparak kendisinin önerdiği isimlerin seçilmesini sağladı. Yüksek İstişare Kuruluna yakın kaynaklar ise yapılan seçimlerde belirlenen isimlerden Oğuzhan Asiltürk’ün memnun olduğu öğrenildi. İbrahim Baha Adalı'nın Özel Haberi

 

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ün bir süre önce yaptığı açıklamalardan sonra ilk defa toplanan partinin il başkanları il müfettişleri ve genel idare Kurulu toplantısında radikal kararlar alındı. Yüksek İstişare Kurulu yolunda eksik bulunan 6 üyelik için seçimler yapıldı. Bu suretle kurulunun işlevsel olarak çalışmasına imkan tanınacak. Parti içinde Asiltürk’ün Yüksek İstişare Kurulu’nda var olan gücünün by-pass edilmesine yönelik başlatılan hamleye Asiltürk stratejik bir hamle yaparak kendisinin önerdiği isimlerin seçilmesini sağladı.

Temel Karamollaoğlu başkanlığında toplanan Saadet Partisi il başkanları, il müfettişleri ile genel idare kurulu toplantıları Geçen hafta sonu Ankara'da gerçekleştirildi. Toplantının en önemli gündem maddesi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk tüm sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar oldu. Toplantının açış konuşmasında bu konuya değinmeyen Temel Karamollaoğlu Oğuzhan Asiltürk başta olmak üzere Recai Kutan ve Yasin Hatipoğlu ile yaptıkları istişareler ile yüksek istişare kurulunda boşalan 6 üyelik için isim önerilmesini istedi. Parti yönetimine 10 kişilik isim listesi dağıtan Karamollaoğlu “Parti tüzüğünün yüksek istişare kurulu üyelerine üyelerini belirleme yetkisini kendisine verdiğini ancak kendisinin bu üyelerin genel idare Kurulu tarafından belirlenmesini doğru bulduğunu” ifade etti.

Asiltürk’e Seçimden Memnun

Yapılan seçimlerde merhum Necmettin Erbakan'ın eski Özel Kalem Müdürü Mehmet Karaman, Refah Partisi eski Van Milletvekili Fethullah Erbaş, Fazilet Partisi eski Malatya milletvekili Yaşar Canbay Refah Partisi ve Fazilet Partisi eski Konya milletvekili Lütfi Yalman, Milli Görüş partilerinde Ankara il başkanlığı yapan Hüseyin Hacı Abdullahoğlu ile Din Görevlileri Birliği Derneği Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım Yüksek İstişare Kurulunun yeni üyesi oldular.

Kamalak Krizi

ilk toplantı merakla beklenirken Oğuzhan Asiltürk e yönelik sert açıklamalarda bulunan ve Saadet Partisi genel başkanlığından Oğuzhan Asiltürk ün isteği üzerine gönderilen Mustafa Kamalak’ın toplantılara davet edilmeyeceği de öğrenildi. Tüzük gereği Saadet Partisi eski genel başkanları yüksek istişare kurulunun doğal üyesi oluyor. Yüksek İstişare Kuruluna yakın kaynaklar ise yapılan seçimlerde belirlenen isimlerden Oğuzhan Asiltürk’ün memnun olduğu öğrenildi.

18 İl Başkanı’ndan Ağır Eleştiri

Bu arada il başkanları toplantısında 18 il başkanının Oğuzhan Asil Türk'ün açıklamalarına tepki gösterdiği de öğrenildi. Bu arada daha sakin geçtiği öğrenilen genel idare Kurulu toplantısında ise   Temel Karamollaoğlu herhangi bir polemiğe girmedi.

Pandemi nedeniyle uzun bir dönemdir toplanamayan yüksek istişare Kurulu Bunun yanı sıra Oğuzhan Asiltürk Parti'nin genel idare kurulu ve il başkanları il müfettişleri toplantılarda katılmıyor Asiltürk hafta sonu Parti toplantısı yerine Anadolu Gençlik Derneği'nin kadınlar komisyonunun Ankara Kızılcahamam'da yaptığı toplantıya katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN