SP'de Bölünme Korkusu

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oıuzhan Asiltürk'ün 2023 seçimlerine ilişkin ittifak tercihini belirten ' seçime bir hafta kala buna karar verilir. Yapılır. Ondan önce bunu açıklarsam bir bölünme meydana gelir. Ben bunu açıklamam' sözleri partide yeni bir bölünme korkusu olduğu sorusunu gündeme getirdi.

PAYLAŞ
SP'de Bölünme Korkusu
Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oıuzhan Asiltürk'ün 2023 seçimlerine ilişkin ittifak tercihini belirten " seçime bir hafta kala buna karar verilir. Yapılır. Ondan önce bunu açıklarsam bir bölünme meydana gelir. Ben bunu açıklamam" sözleri partide yeni bir bölünme korkusu olduğu sorusunu gündeme getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini ziyaretini "  Sayın cumhurbaşkanı milli görüş liderini ziyarete geliyor. Bu çok takdir edilecek bir şey" değerlendiren  Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oıuzhan Asiltürk'ün 2023 seçimlerine ilişkin ittifak tercihini belirten " seçime bir hafta kala buna karar verilir. Yapılır. Ondan önce bunu açıklarsam bir bölünme meydana gelir. Ben bunu açıklamam" sözleri partide yeni bir bölünme korkusu olduğu sorusunu gündeme getirdi.

Asiltürk şöyle dedi:

"Bizim görevimiz hakkı anlatmaktan ibaret kimseyle bir düşmanlığımız yok. Onun için ileride şöyle mi yaparız böyle mi yaparız demenin zamanı o noktaya geldiğimiz zaman, seçime bir hafta kala buna karar verilir. Yapılır. Ondan önce bunu açıklarsam bir bölünme meydana gelir. Ben bunu açıklamam. Ne yapacağım kalbimde durur. İki topluluk var. İkisiyle de görüşerek bizim davamızın başarıya ulaşmasında en doğru yol hangisiyse ona karar verir ilan ederiz."

Kudüs TV'ye özel açıklama yapan Asiltürk ziyaretle ilgili de şunları söyledi:

"Türkiye ikiye ayrılmış. Yarısı yarısının hasmı gibi davranıyor. İlk bu ortamı düzeltme hareketini sayın cumhurbaşkanı yaptı. Beni ziyarete geldi. Bu bir parti ziyareti değildi. Erbakan bu davanın lideriydi, sonrasında bu konumu istemediğim halde bana zorla devrettiler. Sayın cumhurbaşkanı milli görüş liderini ziyarete geliyor. Bu çok takdir edilecek bir şey. Particilik yapmak için değil. Kendisi de bu olgunluğu göstererek ziyareti yapınca toplumda çok olumlu etki yaptı.

Refah Partisi'nin kapatılmasından sonra kurulan Fazilet Partisi de kapatılanca yerine Saadet Partisi kurulmuş, Erdoğan ve arkadaşları Ak Parti'yi kurmuştu. Numan Kurtulmuş'un genel başkanlığa geldikten sonra yaşanan ayrışma ile Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) kuruldu. 

Daha sonra ise Saadet Partisi'nden ayrılan Fatih Yeniden Halkın Refah Partisi'ni kurmuştu.

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN