Uysal: Kimseyle Katolik Nikahımız Yok!

Yurt çapında yaptığı gezilerde kendisine Millet İttifakı'nın içinde DP'nin yer almasının sorulduğunu hatırlatan Gültekin Uysal, 'Kimseyle Katolik nikahımız yok. Kimseni de bizimle Katolik nikahı yok. ' diye konuştu.

PAYLAŞ
Uysal: Kimseyle Katolik Nikahımız Yok!
Yurt çapında yaptığı gezilerde kendisine Millet İttifakı’nın içinde DP’nin yer almasının sorulduğunu hatırlatan Gültekin Uysal, “Kimseyle Katolik nikahımız yok. Kimseni de bizimle Katolik nikahı yok. “ diye konuştu.

BBNTÜRK televizyonunda gazeteci-yazar Fehmi Çalmuk tarafından sunulan “Politik Adam” programına katılan  Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal “Türk siyasi hayatında Fethullahçı terör örgütünün girmediği, bulaşmadığı siyasi parti neredeyse yoktur. Demokrat Parti bu konuda ne duruştadır” sorusuna şu cevabı verdi:

“Geçmişten bu yana durduğumuz yer belli. 2004-2005’den başlayarak Türkiye  bir operasyonel operasyonlar dönemi diyebileceğimiz örtülü, açık….  2007'ye giderken  Anavatan Partisi ve Doğru Yol Partisi birleşmesi, akabinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne operasyon akabinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne operasyon. Türkiye  MHP’yi ve CHP’yi konuştu. 17-25 Aralık’ı ve 15 Temmuz'u konuştu. Ama bu kısmı ile ilgili konuşulmadı. Tabii o gün FETÖ dediğimiz bu yapının temel hedefi; 367’ ye kilitlenmiş referanduma bile ihtiyaç duymadan anayasal düzeni başta  yüksek yargı, HSYK  ve Anayasa Mahkemesi başta olmak üzere sistemi dizayn etmekti. Bu açıdan bakılınca Doğru Yol Partisi Demokrat Parti, merkez sağ gelerek bu süreçte belki de ilk operasyona uğrayan siyasi partidir. (Tarih olarak kastınız  nedir ? 2007 seçimleri mi?) Anavatan ve Doğrul Yol Partisi birleşmesin diye özel bir gayret var. Sayın Mumcu çıktı kendi penceresinden söyledi. Benim de fikrim bu şekilde… Türkiye’de  alenen yapılan (onun öncesinde örtülü açık pek çok operasyon vardı.) Anavatan Partisi ve Doğruyol Partisi’nin birleşmesini  FETÖ terör örgütü engellemiştir. Denklem değişecekti. Türkiye travmatik bir dönem içine girdi. Üçüncü bir yapıya FETÖ tasavvuru içinde yer yoktu. Süreçlere FETÖ’nün koç başlığında yer bir müdahale olduğu fikrine sahibim.”

KİMSEYLE KATOLİK NİKAHIMIZ YOK

Yurt çapında yaptığı gezilerde kendisine Millet İttifakı’nın içinde DP’nin yer almasının sorulduğunu hatırlatan Gültekin Uysal, “Kimseyle Katolik nikahımız yok. Kimseni de bizimle Katolik nikahı yok. “ diye konuştu.CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Adnan Menderes’in mezarına gitmesini de hatırlatan  Uysal “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun merhum Adnan Mennderes’in kabri başına gitmesi, yaşanan olaylara ilişkin  nedamet gösterir gibi açıklamaları var. Kabuk bağlamış yaraları kanatma niyetinde değiliz.” dedi.   2023 seçimlerinde Türkiye’nin iki kutba mahkum edilmek istendiğini hatırlatan Uysal şöyle dedi:  “Türkiye iki kutba mahkum olmamalıdır. 2023’de kendi Cumhurbaşkanı adayımız ile seçimlere girmek istiyoruz. Demokrat Partiyi merkez sağda kuvvetli ses haline getirmek istiyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN